آسیاب کردن قهوه
11
دی

آسیاب کردن قهوه در خانه و نکات مهم آن!

اگر عاشق قهوه هستید، هیچ لذتی مانند آسیاب کردن قهوه وجود ندارد. عطر و طعم دانه آسیاب شده خانگی جند بار بهتر از قهوه از پیش آسیاب شده است. اکنون که آماده هستید، مهم است که بدانید چه سطح آسیاب با قهوه ساز شما مطابقت دارد. هنگامی که متوجه شدید که آیا قهوه شما نیاز به آسیاب درشت، ریز آسیاب یا جایی در بین آن دارد، می توانید آسیاب مناسب را برای استفاده از این کار انتخاب کنید. و فقط در صورتی که متوجه شدید که با انبوهی از دانه ها گیر کرده اید و هیچ آسیابی در خانه ندارید، ایده خوبی است که روش آن را بدانید تا بتوانید در اسرع وقت قهوه را وارد دستگاه کنید.

راهنمای آسیاب کردن قهوه

حتما از خودتان پرسیدید که چه مقدار باید قهوه را آسیاب کنم؟ و یا چگونه باید این کار را انجام دهم؟ زمانی قهوه خوش طعم خواهید داشت که بدانید به چه میزان باید آن را آسیاب کنید. ابزارهای آسیاب کردن قهوه به تعداد زیادی در بازار موجود است. ریز یا درشت کردن قهوه هر کدام طعم و کاربرد مختلفی دارد.

نکات مهم در مورد آسیاب قهوه

یکی از نکات مهم در آسیاب کردن قهوه یکسان کردن پودر آن است. قهوه ای که به صورت درشت آسیاب شده باشد آب را به آسانی عبور می دهد و طعم کمتری را به وجود می آورد. قهوه ای که ریزتر آسیاب شده باشد آب بیشتری در آن نفوذ کرده و قهوه ای با طعم بیشتر خواهید داشت. در واقع قهوه تلخ تر. پس اندازه دانه های قهوه تاثیر زیادی بر طعم نهایی آن خواهد داشت. به این نکته توجه کنید که دستگاه را از ذرات قهوه های گذشته پاک کنید. . دانه هایی که رست نشده و یا یکنواخت نیست از بقیه جدا کنید. معمولا دانه های درشت تر برای دم کردن قهوه به کار می روند.

چگونه درجه آسیاب بر طعم قهوه اثر می گذارد؟

قهوه با دانه های ریزتر به دلیل اینکه آب بیشتری در قهوه نفوذ می کند تلخ تر هستند. البته به نحوه دم کردن قهوه نیز بستگی دارد. نکته مهمی که در مورد آسیاب کردن قهوه باید بدانید این است که دانه ها حتما باید به صورت یکنواخت آسیاب شوند تا طعم یکنواختی داشته باشید. اما اگر می خواهید قهوه را دم کنید بهتر است این دانه ها به صورت یکنواختی درشت باشند. پس اگر قهوه تلخ تری می خواهید دانه ها را ریزتر آسیاب کنید.

راهنمای آسیاب کردن قهوه

 

دوره قهوه های دمی ممکن است برای شما مناسب باشد.

روش های آسیاب قهوه در خانه بدون دستگاه آسیاب

  •  استفاده از هاون

با آسیاب کردن قهوه به وسیله هاون می توانید بافت نرم و یکنواختی را داشته باشید. ابتدا مقدار کمی قهوه را در هاون بریزید و آن را له کنید توجه کنید که اگر می خواهید قهوه بیشتری را آسیاب کنید دانه های جدید را روی قهوه آسیاب شده نریزید.

  • استفاده از مخلوط کن یا غذاساز

این دستگاه برای آسیاب کردن قهوه مناسب است اما مانند یک آسیاب قهوه آن را پودر نمی کند. این دستگاه چون مانند آسیاب حرکت سریعی دارد باعث گرم شدن دانه ها می شود که روغنی که از گرم شدن پس می دهد قهوه تلخ تری را به شما می دهد. توجه کنید که دستگاه تمیز باشد تا روی طعم قهوه اثر نگذارد.

آسیاب دستی قهوه

آسیاب های دستی اگر تیغه تیزی داشته باشند هر نوع دانه ای را به راحتی آسیاب می کنند. دستگاههای که قابلیت تنظیم درجه برای انوع دستگاههای قهوه ساز است نیز وجود دارند. برخی از این دستگاهها درپوشی دارند که هنگام آسیاب دانه ها به بیرون پرت نشوند.

طرز تهیه قهوه با موکاپات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله