آموزش آشپزی کافی شاپ
03
فروردین

آموزش آشپزی کافی شاپ

امروزه یکی از شغل‌هایی که بسیاری از مردم به ویژه جوانان به آن توجه می‌کنند، کافی شاپ و یا مدیریت بار می‌باشد. این شغل را نمی‌توان بدون آشنایی قبلی شروع کرد و شما حتما باید، آموزش آشپزی کافی شاپ را بگذرانید. تا بتوانید آن را راه اندازی کنید و یا به عنوان یک باریستا در یک کافه مشغول به کار شوید.

کافی شاپ چه تنوع غذایی دارد؟

از زمان قدیم، کافه ها محل‌های پر طرفداری برای جوانان بوده‌اند و به نوعی پاتوق به حساب می‌آمدند، حتی امروزه نیز همین طور است. و اکثر جوانان برای گذراندن وقت خود به کافه ها مراجعه می‌کنند .و ساعت ها را در آن با دوستان خود سپری می‌کنند. اما چه چیز‌هایی در منو کافه‌ها وجود دارد که جوانان را جذب خودش می‌کند.

اسپرسو: یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌هایی که در کافی شاپ‌ها سرو می‌شود، اسپرسو می‌باشد. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که قهوه اسپرسو یک دانه قهوه خاص است اما کاملا اشتباه فکر می‏کنند. در واقع این نوشیدنی پرطرفدار همان قهوه است. اما به نوع خاصی دم می‌شود.در طرز تهیه قهوه اسپرسو ، قهوه را اول خوب آسیاب می‌کنند. و بعد از آن دم می کنند. و در نتیجه تبدیل به قهوه‌ای با تراکم بالا می‌شود.

تفاوت اسپرسو با قهوه در نوع دم کردن آن می باشد
تفاوت اسپرسو با قهوه در نوع دم کردن آن می باشد
کاپوچینو: این نوشیدنی نیز در تمامی کافی شاپ‌ها یافت می‌شود. حتی می‌توان آن را در آموزش آشپزی کافی شاپ و یا دوره آموزش کافی شاپ نیز یاد گرفت. کاپوچینو یک نوشیدنی ایتالیایی است که از ترکیب شیر جوشیده و قهوه درست می‌شود و بر روی آن مقدار زیادی کف وجود دارد. کاپوچینو در لغت به معنای کلاه کوچک می‌باشد.

اسموتی: این نوشیدنی بر خلاف مدل‌های قبلی که در بالا گفته شد، یک نوشیدنی سرد است که از ترکیب میوه‌ها درست شده است. بر خلاف آب میوه‌هایی که در مغازه‌ها موجود است، این نوشیدنی آبکی نیست و بافت میوه‌ای خود را حفظ می‌کند و فقط کمی نرم تر شده است.

کوکتل: کوکتل‌ها ترکیبی از آبمیوه ، آب گاز دار و سودا می‌باشد که با نسبتی مساوی باهم ترکیب می‌شوند. در خارج از کشور این نوشیدنی‌های خوشمزه را با الکل درست می‌کنند.

شیک ها: این مدل از خوراکی‌ها که طرفداران بسیار زیادی نیز دارند، از ترکیب بستنی، شیر و خامه درست می‌شوند و در طعم‌های بسیار متنوعی مثل میوه ای، شکلاتی و بسیاری از طعم‌های دیگر، در منوی کافی شاپ‌ها وجود دارد.

 

شیک ها در انواع و طعم های مختلفی در کافی شاپ ها سرو می شوند
شیک ها در انواع و طعم های مختلفی در کافی شاپ ها سرو می شوند

خوراکی های کافی شاپ با چه صورت درست می شوند:

به طور کلی روش‌های مختلفی برای درست کردن خوراکی‌های کافی شاپی وجود دارد. به دلیل این که منوی اکثر کافی شاپ‌ها نوشیدنی و دسر است. درست کردن آن احتیاج به آموزش آشپزی کافی شاپ دارد. البته در بعضی از کافی شاپ‌ها غذا‌های فست فود نیز سرو می‌شود که به اصطلاح به آن‌ها کافه رستوران می‌گویند. در کل درست کردن غذا‌ها و یا نوشیدنی‌های کافی شاپ احتیاج به دوره‌های مخصوص دارد که باید قبل از ورود به این کار، این دوره‌ها را بگذرانید تا بتوانید در این کار موفق شوید.