آموزش آیس آمریکانو
23
شهریور

آموزش آیس آمریکانو (تصویری) خوش طعم به روش ساده و صحیح

آموزش آیس آمریکانو برای علاقه مندان به نوشیدنی های خنک حاوی کافئین، جالب و جذاب است. اگر چه پایه تهیه این نوشیدنی انرژی زا، اسپرسو است. اما می توان گفت آیس آمریکانو یک گزینه عالی برای کسانی است که دقیقاً به دنبال چیزی بین قهوه های سبک و اسپرسو هستند. به زبان ساده، آمریکانو یک اسپرسو رقیق شده است که برای نوشیدن در روزهای تابستان بسیار ایده آل و مناسب است.

طرز تهیه قهوه آمریکانو

برای آموزش آیس آمریکانو نیاز به تهیه دانه های قهوه، اسپرسو ساز، آب سرد و یخ وجود دارد. برای آماده کردن اسپرسو می توان از قهوه سازهای ایتالیایی یا همان قابلمه های موکا استفاده نمود. همچنین دستگاه های مخصوص اسپرسو ساز نیز لوازم سودمندی برای تهیه این نوشیدنی هستند که می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

علاقه مندان به آموزش آیس آمریکانو نیازمند پیگیری دقیق مراحل زیر برای تهیه نوشیدنی دلخواه خود هستند:

مرحله 1:  دم کردن اسپرسو و استراحت دادن به آن به مدت ده دقیقه

مرحله 2:  قرار دادن یخ در فنجان مورد نظر به میزان دلخواه

مرحله 3:  افزودن آب سرد به فنجان. میزان آب افزوده شده به آیس آمریکانو نسبت به اسپرسو می تواند دو به یک باشد. همچنین می توان آب و اسپرسو را به مقدار مساوی ترکیب نمود.

مرحله 4:  افزودن شات اسپرسو به لیوان حاوی آب و یخ

طرز تهیه و نکات آیس آمریکانو

در آموزش آیس آمریکانو نکاتی وجود دارد که می توان با مد نظر قرار دادن آن، به طعم های بهتری دست یافت. آمریکانو در حقیقت یک قهوه معمولی است که به دلیل استفاده از شات اسپرسو طعم تندتر و نرم تری دارد. در آیس آمریکانو، تفاوت متمایز طعم اسپرسو که به دلیل روش دم کشیدن آن، نت های مزه و طعم های کلیدی را در قهوه استخراج می کند، قهوه ای خوش طعم تر و پر رنگ تر ارائه می دهد.

دابل شات آمریکانو

بهتر است برای آموزش آیس آمریکانو به متد اصیل تهیه آمریکانو که صرفاً از آب داغ و اسپرسو تشکیل شده است و چیز دیگری به آن اضافه نمی شود، توجه گردد. برای تهیه آمریکانو از دو شات اسپرسو استفاده می شود. یعنی ۶۰ میلی لیتر اسپرسو که با دو برابر این مقدار آب داغ یعنی ۱۲۰ میلی لیتر آب جوش ترکیب شده است. نتیجه حاصل، یک ماگ قهوه ۱۸۰ میلی لیتری خواهد بود.

عبارت دابل شات در آموزش آیس آمریکانو به معنی استفاده از مقدار دو برابر قهوه آسیاب شده در تهیه اسپرسو است. آیس آمریکانو از نظر حجم، بیشتر از اسپرسو است و این نوشیدنی برای افرادی که تمایل به مصرف اسپرسو غلیظ ندارند، گزینه ایده آلی خواهد بود. مصرف کنندگان و علاقه مندان به این نوشیدنی خوشمزه می توانند میزان آب اضافه شده به آیس آمریکانو را بسته به نظر شخصی خود تغییر دهند.

آموزش تصویری آیس آمریکانو

در این قسمت سعی کردیم آموزش ویدئویی آیس آمریکانو را برای شما به نمایش بگذاریم. با ما همراه باشید.