آموزش قهوه اسپرسو
08
شهریور

آموزش قهوه اسپرسو

باریستاها در طول روز کاری خود مسئولیت های زیادی دارند. در زیر همه چیزهایی را که به عنوان یک باریستا باید بدانید، از درست کردن قهوه گرفته تا تمیز کردن در پایان روز، را باید بدانید. همه روش ها دقیقاً یکسان نیستند. اما در اینجا اصول اولیه برای آموزش قهوه اسپرسو وجود دارد.

استخراج اسپرسو

دستور و مواد لازم خود را بشناسید: درست مانند پخت و پز یا تهیه کوکتل، تهیه اسپرسو فوق العاده مستلزم دانستن اینکه چه مقدار از هر ماده لازم دارید و متغیرهایی که می توانید کنترل کنید تا شات مورد نظر خود را تضمین کنید، دارد. خوشبختانه اسپرسو فقط دو ماده دارد: قهوه ریز آسیاب شده و آب. وقتی صحبت از اسپرسو به میان می آید، هرچه مواد خود را دقیق تر اندازه گیری کنید، شات های شما سازگارتر خواهد بود. فرقی نمی کند که از حجم سنجی استفاده می کنید. یا از مقیاسی که می تواند در 10.1 گرم اندازه گیری کند، مهم است که اهداف خود را درک کنید و اینکه کدام متغیرها بر نتایج شما تأثیر می گذارند.

آموزش قهوه اسپرسو

متغیرهای شما:

آسیاب کردن: آسیاب شما جایی است که آماده سازی اسپرسو شروع می شود. یک آسیاب با کیفیت بالا با فرزهای تیز بزرگ، ذرات کوچک قهوه یکنواخت و ثابت بیشتری تولید می کند تا تمام طعم های خوب قهوه را از آن استخراج کند. یک باریستا می تواند اندازه ذرات تولید کننده آسیاب را با سفت کردن یا شل کردن آسیاب تنظیم کند. سفت شدن باعث ریزتر شدن آسیاب می شود. و شل شدن باعث می شود آسیاب ریز شود.

دوز: دوز شما مقدار قهوه ای است که در فیلتر قرار می دهید. این قسمت قهوه از دستور غذای شماست. محدوده دوز شما بر اساس اندازه سبدی که استفاده می کنید تعیین می شود. خواه یک سبد 7 گرمی یک نفره، یک سبد 14-18 گرمی یا یک دوز 18-22 گرمی باشد. که دوز مصرفی شما باید در محدوده ای باشد که سبد برای آن ساخته شده است.

می توانید آن را طوری تنظیم کنید. که دوز مصرفی خود را کاملاً ثابت نگه دارید. یا می توانید از یک ترازو استفاده کنید و در عرض یک دهم گرم اندازه گیری کنید. در هر صورت، اگر دوز متناقض داشته باشید، به شدت متفاوت خواهد بود.

توزیع: هنگامی که قهوه در سبد پورتافیلتر قرار گرفت، اغلب لازم است سطح آن را کمی به اطراف حرکت دهید تا بستر یکنواخت قهوه ایجاد شود. راه های زیادی برای توزیع قهوه در سبد پورتافیلتر وجود دارد. برخی از باریستاها از انگشت خود یا یک ابزار توزیع فانتزی استفاده می کنند و برخی دیگر فقط به لبه های پورتافیلتر ضربه می زنند تا سطح را در سبد جابه جا کنند. هدف در اینجا این است که تا حد امکان قبل از کوبیدن سطح یکنواختی داشته باشیم.

تمپ کردن قهوه: این فرآیند فشرده سازی تفاله قهوه در پورتافیلتر است. کوبیدن دو هدف را دنبال می کند. یکی ایجاد فضای خالی بین دانه های قهوه، دیگری یکنواختی قهوه آسیاب شده تا حداکثر چگالی آنها.

در اینجا در مورد تپینگ مناسب بیشتر بدانید.

استخراج: شرح حجم اندازه گیری یا وزن دم کردن و همچنین زمان. استانداردهای کیفیت خاص را برای تفسیرهای مختلف باز بگذارید (گرما، حجم، زمان و غیره)