آموزش قهوه با موکاپات
30
شهریور

آموزش قهوه با موکاپات (تصویری) برای تجربه طعمی لذت بخش!

امروزه قهوه یکی از نوشیدنی های پرطرفداری است که در شکل های متفاوتی تهیه می شود. نحوه جوشاندن قهوه تاثیر بسیاری بر روی طعم آن داشته و ملزم به شناخت طرز کار قهوه جوش های مناسب می باشد. با آموزش قهوه با موکاپات، می توانید بهترین قهوه را روی اجاق گاز به راحتی دم کنید. برای تهیه قهوه با موکاپات نیاز به آب سرد، موکا، حرارت و پودر قهوه آسیاب شده دارید که در این مقاله به طرز تهیه آن می پردازیم. و در انتها ویدئویی برای آموزش قهوه با موکاپات برای شما قرار داده ایم.

طرز استفاده از موکاپات

در وهله اول باید آب سرد را داخل مخزن پایینی موکاپات ریخته و سپس پودر قهوه آسیاب شده را داخل سبد میانی بریزید و سطح آن را به خوبی صاف کنید. در مرحله بعد موکاپات را روی شعله ملایم قرار داده و منتظر بمانید تا قهوه آماده شود. در آموزش قهوه با موکاپات، باید توجه داشته باشید که قهوه نباید روی شعله بجوشد. سپس بعد از بالا آمدن قهوه داخل مخزن بالایی، می توانید آن را از قوری موکاپات داخل فنجون ریخته و میل کنید. از طرفی یکی از مهم ترین نکات آموزش قهوه با موکاپات، دور ریختن قهوه ای است .که برای اولین بار داخل آن تهیه می شود. همچنین برای شستشوی موکاپات نیازی به مایع ظرفشویی نیست. و تنها با استفاده از آب داغ و دستمال، می توانید موکاپات خود را به خوبی تمیز کنید.

 

آموزش-قهوه-با-موکاپات-و-انتخاب-قهوه
انتخاب قهوه آسیاب شده مناسب برای موکاپات

بهترین قهوه برای موکاپات

به طور کلی مناسب ترین قهوه برای موکاپات، قهوه آسیاب شده ای است که به طور کامل برشته شده باشد. بهترین قهوه های آسیاب شده برای موکاپات عبارتند از:

  1. قهوه ترک:

قهوه ترک یکی از ساده ترین و رایج ترین نوع قهوه است که در آموزش قهوه با موکاپات، مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع قهوه دارای رنگی روشن تر از اسپرسو و مقدار کمی کف می باشد. قهوه ترک اغلب به صورت ریز و خرد شده بوده و به صورت فوری تهیه می شود.

  1. اسپرسو:

اسپرسو یکی از مناسب ترین انواع قهوه برای موکاپات است. که تحت فشار بخار آب و حرارت بالا، تهیه می شود. همچنین اسپرسو نسبت به سایر قهوه ها، غلیظ تر بوده و دارای کمی کف می باشد.

  1. . قهوه فرانسه:

قهوه فرانسه نوع دیگری از قهوه است که کمتر در آموزش قهوه با موکاپات، مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع قهوه دارای دانه های درشت تری نسبت به اسپرسو بوده و کمی غلیظ می باشد. بنابراین در مواردی که قهوه غلیظ و و فوری باب سلیقه شما باشد، می توانید از قهوه فرانسه برای موکاپات استفاده کنید.

 

تهیه-اسپرسو-بدون-چربی-و-رقیق-با-موکاپات
تهیه اسپرسو بدون چربی و رقیق با موکاپات

کلام آخر

در نتیجه با استفاده از موکاپات، می توانید نوعی نوشیدنی همراه با چربی قهوه و رقیق تر نسبت به سایر دستگاه های قهوه جوش تهیه کرده و طعم واقعی قهوه را بچشید. همچنین آموزش قهوه با موکاپات، به شما در نحوه تهیه قهوه به خوبی کمک کرده و با شناخت نکات مهم مربوط به قهوه، می توانید به خوبی قهوه دلخواه خود را دم کنید.

آموزش تصویری قهوه با موکاپات

در این قسمت آموزش قهوه با موکاپات را به صورت ویدئویی برای شما قرار داده ایم.