ابزار بارتندری
10
اسفند

ابزار بارتندری (کیت بارتندری) و معرفی تجهیزات بار سرد

بارتندر متصدی بار سرد در کافه است. بارتندر توانای ترکیب و تولید انواع نوشیدنی سرد بدون اتلاف وقت را دارا می‌باشد. هنگامی که از نوشیدنی سردی در کافه لذت می‌بریم آن طعم دلچسب از هنر متصدی بار سرد حاصل شده است. متصدی بار  سرد از ابزار بارتندری و تجهیزات آن استفاده می‌کند.

ابزار بارتندری برای نوشیدنی های سرد

تهیه نوشیدی های سرد با ابزار بارتندری

ابزار بارتندری عبارتند از:

شیکر کوبلر ( Shaker cobbler) :

ابزاری برای ترکیب و خنک کردن نوشیدنی که مهمترین ابزار در بار سرد می‌باشد به کمک این ابزار ترکیب و خنک نمودن مواد به صورت کاملا حرفه‌ای انجام می‌شود.

جیگر(jigger) :

وسیله ای برای پیمانه کردن که از دو کاسه به هم چسبیده تشکیل شده است. این اتصال کمک می‌کند که تحرک ابزار در دست به سادگی صورت پذیرد. انواع و اشکال مختلفی از جیگر موجود است که بسته به نیاز کاربر از بین آن‌ها انتخاب صورت می‌گیرد.

 قاشق بار (Barspoon) :

قاشق بار دیگر ابزار بارتندری است که از اهمیت بالایی برخوردار است. قاشق بلندی است که یک انتهای آن را چنگال تشکیل داده است که برای ترکیب مزه‌ها از آن استفاده ‌می‌شود. این ابزار به نحوی طراحی شده است که سرعت عمل را به بارتندر هدیه می‌دهد.

 یخ خرد کن (Ice crusher) :

این وسیله یخ‌ها را برای نوشیدنی‌های که نیاز به یخ دارند خرد می‌کند. در بار سرد استفاده از یخ در نوشیدنی‌ها امری متداول است.

مادلر (Muddler) :

وسیله‌ای است که برای کوبیدن و آزادسازی عطر و طعم مواد به کار ‌می‌رود. این ابزار هاونگ مانند به تولید مزه‌ای که مشتری خواهان آن است کمک شایانی می‌کند. هرچند که نباید فریب سادگی آن را خورد یک بارتندر توانا به کمک همین ابزار عطر و طعم منحصر به فرد مواد مورد استفاده‌اش را استخراج و در نوشیدنی به کار می‌برد.

صافی (Strainer) :

صافی مخصوصی است که به کمک دو فنر به شیکر وصل و از ورود پالپ به لیوان سرو جلوگیر می‌کند. این ابزار بارتندری ساختاری مختص به خود دارد که به نیازهای این حرفه به خوبی پاسخ می‌دهد.

کیت بارتندری کافهابزار مورد نیاز بارتندری در بار سرد اهمیت زیادی دارند

کیت بارتندری چیست؟

ست بارتندری مجموعه‌ای از ابزارهای بارتندری است که بسته به قیمت آن دارای اقلام متفاوتی می‌باشد. در صورت که بخواهید بارتندری را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید و یا قرار است کافه‌اتان را مجهز کنید نیاز است که ست کامل بارتندری را تهیه نمایید جنس ابزا بارنتدری متفاوت است برخی از آن‌ها از مس ساخته شده‌اند. برخی از استیل و یا دیگر مواد. این ست شامل موارد گوناگونی می‌باشد. انواع اسپون‌ها و شات‌ریزها، صافی، شیکر و جیگر. اقلام ابزار بارتندری متفاوت و به بسته به نیاز کاربر متغیرخواهند بود.

ابزار بارتندری

کیت بار سرد برای هر نوع آشپزخانه‌ای مناسب است

ضرورت خرید کیت بارتندری

کیت بار سرد مجموعه از ابزار بارتندری و همینطور پایه نگهدارنده است که چیدمانی زیبا و شکیل به ست شما در محیط آشپزخانه می‌بخشد.
برخی از کیت‌های بارتندری در  منزل و محیط کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. کیت بار سرد به شما کمک می‌کند به آسانی از ابزار خود استفاده کنید و هر آنچه که لازم دارید را به سادگی و نظمی منحصر به فرد مورد استفاده قرار دهید. کیت بار سرد همچنان که مناسب افراد حرفه‌ای می‌باشد یک هدیه منحصر به فرد نیز هست که برای علاقمندان به نوشیدنی‌های سرد از جذابیت غیر قابل وصفی برخوردار است.

کیت بارتندری

کیت‌های بار سرد دارای طراحی‌های متفاوتی هستند

تجهیزات بار سرد

علاوه بر ست بارتندری و همچنین کیت بارتندری تجهیزات دیگری همچون باکس سیروپ، یخ خرد کن، بشر، انبر، یخدان، سطل، اسکوپ و … نیز وجود دارند که در تجهیز هرچه بهتر آشپزخانه کمک شایانی می‌کنند. برای مثال یخ‌خرد‌کن از جمله تجهیزاتی است که مسلما در بار سرد گره‌گشا خواهد بود. همچنین گارنیش باکس و ریمر نیز از تجهیزات پرکاربرد به شمار ‌می‌آیند.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله