انواع لاته آرت
01
آذر

انواع لاته آرت…صفر تا صد لته آرت…

قبل از اینکه بتوانید بپرید، باید راه رفتن را یاد بگیرید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه طرح اسب های تک شاخ و اسب های دریایی را در لاته آرت طراحی کنید؟ از کجا شروع کنیم؟هنگام طرح زدن لاته آرت، داشتن درک کامل از اصول اولیه مورد بسیار مهم است. 4 الگوی اصلی لاته وجود دارد که ابتدا باید نحوه طرح زدن را یاد بگیرید. این 4 الگو که از انواع لاته آرت و پایه و اساس هر طرح پیشرفته ای هستند. آنها را یاد بگیرید، به آنها مسلط شوید. دوره لاته آرت

انواع لاته آرت

قلب موج دار، قلب توخالی، لاله ساده ، لاله روی هم ، لاله بالدار ، روزتا ، اسلوستا (تغییرات روزتا)، چند روزتا 4، قو ، قو لاله ، قو دو بال

لاته آرت قلب

مهمترین طرح اولیه، در لیست شکل قلب است. قلب به معنای واقعی کلمه قلب است،

یکی از باریستاهای حرفه ای می گوید:

وقتی برای اولین بار شروع به یادگیری هنر لاته کردم، یک ماه تمام طول کشید تا یاد بگیرم چگونه طرح قلب را بزنم. بله، من واقعا می خواستم به سمت الگوهای پیشرفته تر حرکت کنم، اما می دانستم که باید قبل از هر چیز دیگری طرح قلب را یاد بگیرم. با این حال،حدود یک ماه، من مطمئن هستم شاید شما آن را خیلی سریعتر از من یاد بگیرید.

اعتراف می کنم که قلب خیلی شیک یا چشمگیر به نظر نمی رسد، اما به عنوان یک مبتدی صفر تا صد لته آرت یاد می گیرید.

تزیین قهوه با کف شیر

صفر تا صد انواع لاته آرت

تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای لاته آرت

 نگه داشتن فنجان
گرفتن پارچ شیر
نحوه قرار دادن دست خود هنگام ریختن
چقدر باید پارچ خود را به پایین یا بالا حرکت دهید.
مهمتر از همه، عوامل کلیدی در مورد فوم گیری شیر را می آموزید:  مطلب طرز استفاده از نازل بخارپز برای

چگونه شیر خود را بخارپز کنید تا بافت ابریشمی و عالی داشته باشد؟

چگونه بفهمیم شیر شما خیلی غلیظ است یا رقیق؟

اگر شیرتان را درست بخارپز کرده باشید، مانند کره روی سطح خامه می‌چرخد. اگر شیر خیلی رقیق باشد، الگوی شما خراب می شود. و اگر خیلی ضخیم باشد جمع می شود. شیر اولین فاکتور مهم در مورد لاته آرت است. اگر بتوانید شیر را بخار پز کنید تا یک قلب ابریشمی و مخملی بریزید، می توانید الگوهای پیشرفته تری را به راحتی طرح بزنید.

طرح قلب مانند باز کردن اولین دروازه لاته آرت و یکی از اصلی ترین انواع لاته آرت برای شما است: شما کل زمین بازی را باز می کنید. هنگامی که قفل این دستاورد را باز کنید، احساس رضایت زیادی می کنبد!

تغییرات قلب

هنگامی که در نهایت آن ریختن شیر را به درستی دریافت کردید، یکی از طرح های دیگر را امتحان کنید که بر روی قلب اصلی وجود دارد.

قلب موج دار

همانطور که شیر از پارچ به داخل فنجان می‌لغزد، پارچ را به صورت ریتمیک به سمت دیگر تکان دهید. که به جای یک تکه سفید، یک قلب تشکیل می دهد که از خطوط ظریف تشکیل شده است.

قلب توخالی

این یکی واقعا سخت است طرح یک شکل قلب است که در آن سفیدی شیر طرح کلی یک قلب را تشکیل می دهد. داخل قلب خالی است و فقط رنگ بژ/قهوه ای کرم را می گیرد.

 لاله ساده

یک گل لاله ساده (مانند یک لاله سه پشته) تمرین خوبی برای ریختن مداوم شیر است.برای یک قلب یا یک روزتا، هنگامی که شیر شروع به جاری شدن کرد، ادامه دهید. هیچ توقفی وجود ندارد تا زمانی که فنجان پر شود و الگو کامل شود. این طرح با ریختن مداوم تمام می شود .از طرف دیگر گل لاله دارای حرکت توقف-شروع-توقف-شروع است. اما این یک ریختن مداوم است. Continual به معنای ریزش منقطع است – ریختن مکرر اما با وقفه در بین آن.

اولین لایه پایه را بریزید، سپس پارچ شیر را بلند کنید که جریان شیر قطع شود. سپس پارچ را پایین آورید، شیر را دوباره بریزید تا لایه دوم تشکیل شود. وقتی نوبت به طرح های پیشرفته می رسد، انتظار شروع و توقف زیادی داشته باشید. بنابراین، به دست آوردن تجربه در گرفتن دست از توقف و جابجایی پارچ شیر در جای درست، در اوایل تمرین، به شما کمک می کند تا سریع تر بیاموزید.

گل لاله

گل لاله همچنین رایج‌ترین الگوی از انواع لاته آرت است که باریستاها در کافه‌های شلوغ طرح آن را می زنند، این طرح هم سریع است و هم زیباست.بعد از یادگرفتن قلب، می توانید روزتا و قو را بریزید. برخی از افراد با ریختن مداوم شیر که طرح های سخت تری را در برمی گیرد، مشکل دارند. پس شما هم همینطور ، نیازی نیست این راهنما را به ترتیب زمانی دنبال کنید. با خیال راحت به سمت روزتا برید یا حتی آن را در کنار لاله یاد بگیرید.

طرح زدن لاته آرت

لاله روی هم

قبل از تمام شدن شیر هنگام ریختن سعی کنید لایه های بیشتری را ایجاد کنید. هنرمندان لاته عاشق چالش های سرگرم کننده با یکدیگر هستند تا ببینند چه کسی می تواند لایه های بیشتری بریزد. باریستاهایی را دیده‌ام که توانسته‌اند 12 یا 13 لایه را در گل لاله‌شان ایجاد کنند.

لاله بالدار

قلب مواج را به یاد دارید؟ لاله بالدار یک لاله با قلب موج دار است. و این طور به نظر می رسد که یک بال زیبا به بیرون باز می شود.

روزتا

روزتا یکی از انواع لاته آرت است که گاهی به آن سرخس یا برگ نیز می گویند. برای یک روزتا، باید پارچ شیر خود را از پهلو به پهلو بچرخانید تا خطوط مواج را به بیرون هدایت کنید. سپس، در حالی که همچنان تکان می‌دهید، باید پارچ خود را به سمت بالای فنجان بکشید تا “ساقه” روزتا تشکیل شود. در نهایت، باید آن را در بالا نگه دارید و قبل از بلند کردن و بریدن ساقه، یک قلب کوچک ایجاد کنید.حالا ببینید چرا قبلاً اینقدر روی قلب اصلی تاکید کردم؟ ما شروع به زدن طرح الگوهای قبلی برای پیشرفت بیشتر می کنیم. و هنگامی که به روزتا تسلط پیدا کردید، می توانید الگوهای پیچیده تری را شکل دهید.طرح یک روزتا به شما می آموزد که کنترل قاطعانه روی حرکت و تکان دادن پهلو به پهلو خود داشته باشید.

نکات طرح روزتا

 از آنجایی که ریزش مداوم است، جای کمی برای خطا وجود دارد. می توانید با توقف و شروع پشته بعدی، یک لاله را اصلاح کنید. برای یک روزتا، شما نمی توانید شیر ریختن را متوقف کنید، بنابراین مجبور هستید در حرکات خود بسیار دقیق باشید تا یک الگوی متقارن ایجاد کنید. تقارن برای زیبا به نظر رسیدن روزتا بسیار مهم است. مطلب دیگری که یاد می گیرید تعریف خط است. شما باید خطوط تمیز و واضحی داشته باشید که از یکدیگر متمایز باشند. اگر شیر شما خیلی غلیظ و با کف زیاد بخارپز شده است، می توانید پارچ خود را هرچه دوست دارید تکان دهید، اما متوجه خواهید شد که نمی توانید خطوط را از هم جدا کنید و ظاهر آن را زیبا کنید.

دفعه بعد که شیر را بخار می کنید، می دانید که باید هوای کمتری تزریق کنید. این یک چرخه بازخورد مثبت است که به شما کمک می کند تکنیک خود را بهبود بخشید و اصلاح کنید.

طرز استفاده از نازل بخار قهوه ساز برای فوم گیری شیر 

اسلوستا(تغییرات روزتا )

به جای اینکه پارچ شیر خود را با سرعتی سریع از پهلو به پهلو بچرخانید، زمانی که پارچ خود را به آرامی لغزش دهید، آهسته ستتا ایجاد می شود. حرکت باید بسیار ثابت و کنترل شده باشد. نتیجه یک روزتای زیبا با برگ های پهن و باز است.

چند روزتا

این یکی از سخت ترین الگوهای پیشرفته از انواع لاته آرت موجود است. لاته آرتیست های حرفه ای می توانند تا 5 روزتا را در یک فنجان انجام دهند. به دست آوردن یک تعریف تمیز برای هر ساقه روزتا بسیار دشوار است، زیرا با پر شدن فنجان، کشش سطحی افزایش می‌یابد که توانایی شیر را برای سر خوردن آرام محدود می‌کند. کنترل ریختن شیر در سطح بعدی است. اگر با موفقیت بر این الگو مسلط شوید، تمام الگوهای پیشرفته حیوانات برای شما بسیار آسان خواهند شد.

قو

آخرین مورد در لیست امروز ما قو است. تبریک – در اینجا، شما شروع به ورود به قلمرو پیشرفته می کنید. طرح لاته قو را یک الگوی «پل» برای پیشرفت بیشتر بدانید – این طرحی است که شکاف بین اصول اولیه و پیشرفته‌تر را پر می‌کند.

یک قو از همه چیزهایی که از الگوهای قبلی آموخته اید استفاده می کند. بدن قو به شکل روزتا و سر آن به شکل قلب است.شما می توانید آن را به عنوان آخرین چالش  امتحان نهایی خود، قبل از باز شدن درهای قلمرو پیشرفته خرگوش ها، اسب های دریایی، مرغ مگس خوار و تقریباً هر طرح هنری پیشرفته دیگری در نظر بگیرید.

تنوع  طرح قو

شما با انواع لاته آرت و اولین مراحل طراحی فوم آشنا شدید. برای شکل دادن به گردن قو، از ترکیب شیر و کف شیر برای کشیدن خطوط منحنی استفاده می کنید.مطمئناً فوم مرطوب تر از کف خشک است، زیرا برای تشکیل سر و بریدن آن باید هنوز شیر در پارچ باقی بماند. یک قو الگوی مورد علاقه شخصی من است، زیرا یک الگوی بسیار زیبا است و یک طراحی بسیار چشمگیر است که تسلط زیادی بر کیفیت شیر ​​و تکنیک ریختن آن را نشان می دهد. بعلاوه، ریختن یک قو زمانبر نیست، بنابراین می توانید در زمان های شلوع نیز به مشتریان ارائه دهید.

آموزش لاته باریستا

قو لاله

یک قو جایگزین که به جای تکان دادن برای تشکیل بدن روزتا، لاله‌ها را روی هم می‌چینید و برش می‌دهید تا بدن را تشکیل دهید. سپس موقعیت پارچ خود را تغییر می دهید تا گردن و سر را بکشید. این فقط کمی سخت تر از یک قو معمولی است. یک تنوع سرگرم کننده که مهارت های شما را واضح و دقیق نگه می دارد!

نمونه طرح لاته آرت

قو دو بال

دو ساقه رزتا مجزا دو بال باز شده در سمت چپ و راست قو را تشکیل می دهند. بدن، گردن و سر در بین بال ها قرار می گیرند. این یک طراحی هنری خیره کننده و باشکوه است .

پارچ شیری که استفاده می کنید خیلی بر طرح زدن انواع لاته آرت اثر می گذارد. تنها چیزی که باقی مانده این است که تمرین کنید!

تمرین لاته آرت با چند نکته برتر