تفاوت لاته و کاپوچینو
17
آبان

تفاوت لاته و کاپوچینو چیه؟

کاپوچینو و لاته شاید محبوب ترین نوشیدنی باشند. این دو نوشیدنی اسپرسو حاوی مواد شبیه به هم هستند، اما مهارت باریستا باعث می شود که این دو با هم فرق کنند.و نتیجه این دو نوشیدنی طعم و بافت متفاوتی است. بعد از خواندن این مقاله مانند یک حرفه ای سفارش دهید و در نهایت تفاوت لاته و کاپوچینو را یاد بگیرید.

تفاوت لاته و کاپوچینو

هر دو نوشیدنی اسپرسو حاوی اسپرسو و دو ماده اضافی دیگر هستند: شیر فوم دار و شیر کف دار شده. قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم،

تفاوت های اصلی لاته و کاپوچینو عبارتند از:

کاپوچینوی سنتی دارای توزیع یکنواخت اسپرسو، شیر فوم دار و شیر کف دار شده است. یک لاته دارای شیر فوم دار بیشتر و لایه ای سبک از کف است.
یک کاپوچینو به طور مشخص لایه لایه است، در حالی که در یک لاته اسپرسو و شیر فوم دار شده با هم مخلوط می شوند.

 

مواد تشکیل دهنده کاپوچینو چیست؟

کاپوچینو در طول جنگ جهانی محبوب شد، با یک لایه پایینی آن شامل یک یا دو شات اسپرسو تشکیل شده است. لایه دوم شیر بخارپز شده روی آن اضافه می شود و به دنبال آن یک لایه ضخیم از فوم اضافه می شود تا بافت مخملی به نوشیدنی بدهد.

در تفاوت لاته و کاپوچینو می توان گفت : کاپوچینو به دلیل داشتن شیر کمتر و کف بیشتر نسبت به لاته، طعم اسپرسو بسیار قوی تری نسبت به لاته دارد. یک باریستا زمانی که بتواند کاپوچینوی عالی درست کند، بسیار خوب است – وقتی کاپوچینوی با اصول درست شود، نسبت مایع آن به کف 1 به 1 خواهد بود. که متخصصان می توانند بر اساس وزن نوشیدنی آن را تعیین کنند.

تفاوت کاپوچینو

مواد تشکیل دهنده لاته چیست؟

لاته با یک شات یا دو شات اسپرسو درست می شود. سپس اسپرسو با چندین اونس شیر کف دار ترکیب می شود تا یک نوشیدنی غنی و خامه ای ایجاد شود که طعم اسپرسوی کمتری دارد. نسبت معمولی اسپرسو به شیر بخارپز حدود 1 به 2 است. سپس روی لاته با یک لایه فوم پوشانده می شود.

تفاوت لاته و کاپوچینو در طرز تهیه لاته نیز هست که بسیار متفاوت است، زیرا محبوبیت آنها در 20 سال گذشته افزایش یافته است.آموزش لاته تغییر می‌کند و اغلب می توان آن را با افزودن طعم‌هایی مانند وانیل و فندق به یک نسخه شیرین تبدیل کرد.

ممکن است سرفصل ها و هزینه دوره لاته آرت برای شما مفید باشد.

لاته آرت

تفاوت لاته و کاپوچینو از نظر سالم بودن : کاپوچینو سالم تر است یا لاته؟

این بستگی به تعریف شما از “سالم” دارد. کاپوچینو کالری کمتری خواهد داشت زیرا معمولا شیر کمتری دارد. شیر بدون چربی یا شیرهای جایگزین مانند شیر بادام، نارگیل یا جو دوسر نیز گزینه های عالی برای این نوشیدنی ها هستند. مطلب قهوه با شیر بادام ممکن است برایتان مفید باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله