خوراکی دلچسب با قهوه
08
اسفند

۱۴ خوراکی دلچسب با قهوه که می توانید میل کنید!

اکثر دوستداران قهوه از خوردن یک فنجان قهوه داغ همراه با یک میان وعده خوشمزه لذت می برند. به همین دلیل است که ما ۱۴ خوراکی دلچسب با قهوه همراه هستند فهرست کرده ایم.

چه خوراکی با قهوه خوبه؟

برخی از دوستداران قهوه از یک فنجان قهوه همراه با یک وعده غذایی سبک لذت می برند. جفت کردن غذا برای من همیشه یک چیز جذاب است. تضاد شدید در طعم، حس فوق العاده ای در دهان ایجاد می کند، مثلا، نمک تلخی را کاهش می دهد و گیرنده های شیرین، ترش را در زبان شما تقویت می کند.

این موضوع می تواند توضیح خوبی باشد برای این که چرا غذاهای شور می توانند ترکیب خوبی با قهوه باشند. با این حال، واضح است که دسرها با نوشیدنی بسیار محبوب تر هستند. این به این دلیل است که ما هوس طعم شیرینی را می کنیم که با تلخی قهوه همراه است. باور کنید یا نه، به این دلیل است که طعم قهوه در واقع این طعم ها را تقویت می کند.

کنار قهوه چی بخوریم؟

وقتی صحبت از ترکیب شدن با قهوه به میان می آید، همه میان وعده ها برابر نیستند. ترکیباتی وجود دارد که با هم جور در نمی آیند. لیست ما چیزهای کوچکی برای همه دارد، با گزینه های دلچسب، و همچنین تنقلات شیرین، و گزینه هایی برای گیاهخواران و وگان ها. هر سلیقه‌ای که دارید، باید یک میان‌وعده عالی برای تهیه  قهوه صبحگاهی‌تان در زیر فهرست شده باشد.
خوراکی دلچسب با قهوه

تنقلات دلچسب با قهوه

1. شیرینی های پنیری

شیرینی پنیری یک میان وعده پر از کربوهیدرات است که به طور گسترده در دسترس است و تهیه آن نسبتا آسان است. بهتر است آن را با قهوه در هنگام صبحانه یا تعطیلات آخر بعد از ظهر میل کنید. بافت ترد به فنجان صاف قهوه شما کنتراست می دهد و تلخی آن حالت خامه ای پنیر را به همراه نت های شیرین و شور آن برجسته می کند. اگر شما عاشق اسپرسو هستید، این جفت ترکیبی است که در بهشت ساخته شده است و با دانه های قهوه رست تیره به خوبی هماهنگ می شود.

2. نان شیرینی

شیرینی ها با قهوه عالی هستند زیرا طعم شیرین و نمک آن کاملاً ترکیب می شود. چیزی که در مورد این میان وعده عالی است این است که می توانید آن را در دم کرده خود فرو کنید تا آن را طعم دار کنید، یا می توانید آن را برش دهید و میل کنید.

می توانید با پنیر خامه ای کلاسیک، کره بادام زمینی یا ژله انگور شروع کنید. چیزی که به دست می آورید یک طعم مکمل بین قهوه و نان شیرینی است! این یک راه دلچسب برای شروع روز شماست و برای زمانی که گرسنگی شروع می شود عالی است.

3. بیکن و تخم مرغ

هیچ لیستی بدون یک صبحانه اصلی آمریکایی کامل نخواهد شد. بیکن به خوبی با قهوه‌های صاف و با نت‌های شیرین قابل‌ت وجهی مانند قهوه کلمبیایی، کاستاریکا، یا برزیلی ترکیب می‌شود، زیرا طبع شور آن طعم تلخ را کاهش می‌دهد و طعم‌های دیگر را افزایش می‌دهد.

نگران نباشید، زیرا هر قهوه ای با طعم شیرین نیز با این صبحانه خوب است. این صبحانه بهتر است در حد اعتدال مصرف شود، زیرا می تواند بر کلسترول و فشار خون شما تأثیر منفی بگذارد.

4. اسکون

 

اسکون
اسکون ها خوراکی صبحانه ای هستند که اغلب با قهوه سیاه قوی همراه می شوند

 

یک مورد به طور منظم با قهوه در قهوه خانه های اروپایی سرو می شود. و بسته به جایی که می روید، تغییرات جزئی در دستور العمل ها نیز وجود خواهد داشت.

به عنوان مثال، آنها گوجه فرنگی خشک شده را در دریای مدیترانه اضافه می کنند که اسیدیته ای را اضافه می کند که کاملاً با قهوه های شیری مطابقت دارد. در حالی که در بریتانیا، کشمش بیشتر به آن اضافه می شود. و در ایرلند، انواع دمنوش های سبوس دار یک وعده صبحانه است که اغلب با یک قهوه سیاه قوی همراه می شود.

هر نوع دمنوشی که می‌خواهید، مطمئناً خوراکی‌ خواهید داشت که وقتی با یک روست تازه ترکیب شود، طعمی عالی خواهد داشت.

میان وعده های سالم با قهوه

5. توت ها

جفت کردن انواع توت ها با قهوه فقط به معنای خوردن توت واقعی نیست، بلکه به معنای طعم توت است. می‌توانید مقداری توت را در یک پای بپزید، که همچنان به خوبی با فنجان شما مچ می‌شود.

این کار با قهوه ای که سطح اسیدیته بالایی دارد و دارای طعمی پررنگ و دودی با نت های میوه ای است، بسیار خوب عمل می کند.

6. موز

کافئین می تواند سطح پتاسیم بدن شما را کاهش دهد و خوردن یک موز بلافاصله بعد از آن می تواند این عارضه جانبی را خنثی کند. این میوه همچنین انعطاف‌ پذیر است زیرا می‌توانید آن را بپزید تا به چیپس برای بافت ترد تبدیل شود یا آن را بپزید و برای خودتان نان موزی درست کنید. یک گزینه ساده تر، آغشته کردن آن به شربت شکلات یا کره بادام زمینی است. طعم موز، کره بادام زمینی و قهوه شروعی عالی برای صبح است.

7. سایر میوه های تازه و آجیل

میوه های ممکن است خوراکی دلچسب با قهوه نباشند اما سالم است. هر میوه ای که انتخاب می کنید، می توانید آن را با یک قهوه سرو کنید. این یک روش سالم برای شروع روز و یک روش ایده آل برای مخلوط کردن انرژی غذا با انفجار انرژی است که کافئین به شما می دهد.

سیب انتخاب عالی و سالم است. ممکن است به اندازه شکلات چیپسی لذت بخش نباشد، اما مطمئناً وقتی در کنار یک قهوه سرد میل می شوند، خوشمزه هستند. با این حال، بادام هندی نیز یک انتخاب هیجان انگیز است.

 

تنقلات شیرین با قهوه

8. کروسان

با قهوه خود از یک کروسان لذت ببرید. این یکی از محبوب ترین ترکیبات با این نوشیدنی در اروپا است و دلیل خوبی نیز دارد. کروسان‌ها خوشمزه هستند، خوردن آنها راحت است و با  فنجان کاملاً همراه هستند.

کروسان با قهوه
کروسان ها خوشمزه هستند و کاملاً با قهوه ست می شوند.

می توانید مقداری ژامبون و پنیر به آن خود اضافه کنید. کروسان ، این یکی از خوشمزه ترین هاست وخوراکی دلچسب با قهوه است. این غذا هم بافت شیرین و هم نمکی دارد و وقتی با قهوه صبحگاهی تان همراه شود، تجربه صبحانه شما را به سطوح جدیدی می رساند.

9. دونات

یکی از عناصر اصلی در فرهنگ پاپ پلیس، همواره انتخاب این دو کلاسیک خواهد بود. اما اگر بدانید چگونه هرکدام را با کدامیک به خوبی ترکیب کنید، تجربه شما قطعا بهبود می‌یابد.
. به عنوان مثال، یک قهوه سیاه معمولی، یک آمریکانو یا یک شات اسپرسو با یک دونات لعابدار قدیمی خوب کار می کند، زیرا شکر کمبود شیرینی را جبران می کند و مقداری از تلخی را می پوشاند.

در نکته دیگر، یک کرم سنتی بوستون وقتی با روست سبک ترکیب شود، به دلیل شیرینی گلی ملایم و لطیف آن که مکمل طعم وانیلی خامه‌ای دونات است، ارزشمند است. برای من، یک لاته، کافه یا هر قهوه معمولی با شیر وقتی با یک دونات با طعم دارچین همراه شود، طعم فوق العاده ای دارد. این یک مورد را باید امتحان کنید!

10. تیرامیسو

جای تعجب نیست که تیرامیسو در لیست خوراکی دلچسب با قهوه قرار گرفت زیرا ترکیبی از طعم های مختلف آن هنگام نوشیدن لذت بخش می شود. تعادل لذت بخش کرمی، شوری، شیرینی و تلخی باعث ایجاد انفجاری از طعم می شود که وقتی یک اسپرسو، یک کاپوچینو، یا یک قهوه روست شده متوسط با نت های آجیلی می خورید، برجسته می شود.

علاوه بر این، انتخاب قهوه عالی به عنوان یک عنصر برای تیرامیسو، این تجربه نوشیدن را یک درجه بالا می برد.

11. شکلات

یک خوراکی دلچسب با قهوه شکلات است که بدون فکر کردن انتخاب می شود. شکلات اغلب برای درست کردن برخی از خوشمزه ترین نوشیدنی های قهوه استفاده می شود که معمولاً با پودر کاکائو روی آن ها ریخته می شود. این کاملا منطقی است که شکلات، چه سفید، چه شیری یا تیره، با قهوه بسیار خوب باشد.

اگر عاشق یک فنجان قهوه میوه‌ای و مغزدار هستید یا یک روست ملایم را ترجیح می‌دهید، دسر شکلات سفید باید مورد علاقه‌تان باشد زیرا بافت ابریشمی و خامه‌ای کره کاکائو را تکمیل می‌کند. برای دوستداران رست تیره، قوام نوشیدنی، غنای شیرین و تلخی دلپذیر براونی شکلاتی تیره و کیک شکلاتی تلخ را افزایش می دهد. کسانی که طعم متعادل روست های متوسط را ترجیح می‌دهند، می‌توانند از شکلات‌های نرم‌تری مانند بستنی (که تضاد دما را نیز ارائه می‌کند)، تارت شکلاتی یا موس استفاده کنند.

12. کیک قهوه

یک قهوه آنقدر لذت بخش است که نمی توانم از اضافه کردن یکی دیگر به لیست تنقلاتی که با قهوه می خورند مقاومت نکنم، به خصوص اگر کیک قهوه ای باشد که روی آن پودر دارچین وجود دارد. دسر به قدری نرم است که اگر آن را در دم کرده خود فرو کنید، قهوه را به راحتی جذب می کند.

 

کیک قهوه
این دسر به قدری نرم است که اگر آن را در دم کرده خود فرو کنید عالی می شود.

 

سعی کنید ابتدا یک تکه از کیک را بخورید، اما آن را قورت ندهید! قهوه را با دسر در دهانتان میل کنید و اجازه دهید روی زبانتان بماند و ذوب شود تا طعم ها را بیشتر درک کنید. پودر دارچین لذت بخش است، زیرا به آن شیرینی لطیفی می دهد.

اگر عاشق کیک قهوه با خامه ترش هستید، بهتر است آن را با لاته یا کاپوچینو ست کنید. اگر دسر شیرین کلاسیک یا انواع میوه پر شده را ترجیح می دهید، یک روست فرانسوی را در نظر بگیرید.

14.  کریسپ قهوه

کریسپ قهوه نوعی شیرینی است که از لایه نازکی از ویفر ترد پر شده با خامه ای با طعم قهوه تشکیل شده است. آنها اغلب در لایه ای از شکلات شیری پوشانده می شوند و طعمی شیرین و کمی تلخ به آنها می دهند.

 

کریسپ قهوه

 

آنها در بسیاری از کشورها، به ویژه در کانادا که به عنوان یک گنج ملی در نظر گرفته می شوند، یک غذای محبوب هستند. کریسپ های قهوه اگر از طعم قهوه لذت ببرید اما آن را به شکلی شیرین و آسان برای مصرف میل کنید خوب است. آنها یک هدیه عالی برای عاشقان قهوه نیز هستند!

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله