روغن روی دانه قهوه
08
تیر

روغن روی دانه قهوه

کیسه ای از دانه های قهوه را باز کنید و اغلب درخشش مشخصی روی سطح خواهند داشت. این روغن قهوه است. برای برخی جذاب و نشانه طراوت به نظر می رسد. برای دیگران می تواند نشان دهنده مشکل با دان قهوه باشد، مثل اینکه آنها عرق کرده اند! علاوه بر این، همه قهوه ها روی سطح خود روغن ندارند. پس قضیه چیه آیا چیز خوبی است یا بد؟ بریم ببینیم روغن روی دانه قهوه نشانه چیست؟

روغن روی دانه قهوه

نامیدن آنها به دانه های قهوه گمراه کننده است زیرا در واقع آنها زندگی را به عنوان دانه از یک میوه شروع می کنند. به عنوان یک دانه، آنها حاوی همه چیز مورد نیاز برای رشد یک گیاه دیگر هستند و این شامل مقداری چربی یا روغن است. بنابراین تمام قهوه ها حاوی روغن هستند اما فقط برخی از آنها روغن روی دانه قهوه قابل مشاهده است. این فقط به مدت زمانی که روست شده است بستگی دارد.قبل از بو دادن، دانه های قهوه سبز و بسیار متراکم هستند. اصلا شبیه چیزهای قهوه ای شکننده ای که تبدیل می شوند نیستند. هرچه زمان روست طولانی تر باشد، رنگ قهوه ای تیره تر می شود و در نهایت وقتی بسوزد سیاه می شود.

رنگ دانه های قهوه

بنابراین رنگ دانه نشان دهنده سطح روست است. روست های روشن کم‌رنگ‌تر و طعمی متفاوت تا رست‌های متوسط و تیره‌تر خواهند داشت. روی روست های تیره است که بیشترین روغن را خواهید دید.این به این دلیل است که فرآیند روست کردن فشار زیادی در داخل دانه ایجاد می کند. آب موجود در داخل تبخیر می شود و آن را خشک می کند و شکننده تر می کند. همزمان فرآیندهایی در داخل دانه اتفاق می‌افتد که دی اکسید کربن ایجاد می‌کند، که اساساً آن را از هم جدا می‌کند و آن را تا دو برابر اندازه اصلی گسترش می‌دهد.

حرارتی که برای روست قهوه استفاده می شود، روغن را به مایع تبدیل می کند که سپس به بیرون رانده می شود. از آنجایی که روست های تیره در معرض دماهای بالاتر بوده و برای مدت طولانی تری کمترین چگالی را دارند و روغن شانس بیشتری برای جابه جایی به سطح دارد و درخشندگی بیشتری ایجاد می کند. یک روست سبک تر معمولاً سطحی مات تر دارد.

روغن روی دانه قهوه نشانه چیست؟

بنابراین روغن روی دانه قهوه نشانه کیفیت بد یا خوب نیست، بلکه سطح روست شدن آن است. همچنین می تواند نشان دهنده تازگی قهوه روست شده باشد. روغن های موجود در هر قهوه به طور طبیعی شروع به نشت از ساختار متخلخل آن می کنند، شاید هفته ها یا ماه ها پس از تاریخ روست شدن و این فقط به سطح برشته شدن بستگی دارد. برای روست های روشن کندتر و برای تیره تر سریعتر خواهد بود. در نهایت این روغن ها تبخیر می شوند، به این معنی که قهوه روست قدیمی از نظر ظاهری کهنه به نظر می رسد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله