صفر تا صد کافی شاپ
14
دی

صفر تا صد کافی شاپ (100-0) و همه چیز در مورد راه اندازی آن!

تقریبا بیشتر از نیمی از مردم کافئین را به صورت روزانه مصرف می کنند، چه یک فنجان قهوه، یک فنجان اسپرسو یا یک نوشیدنی انرژی زا. برای بسیاری، یک فنجان قهوه انتخاب ترجیحی آنهاست .و برخی حتی چندین فنجان در روز مصرف می کنند. یک کافی‌شاپ مکانی را به مردم ارائه می‌دهد که می‌توانند به سرعت قهوه، شیرینی یا نوشیدنی ویژه دیگری بخورند و همچنین فضایی جذاب برای کار، استراحت یا معاشرت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. اگر می خواهید صفر تا صد کافی شاپ را بدانید، این مقاله اصول اولیه ای را که باید بدانید. از طراحی یک طرح کسب و کار گرفته تا محل آموزش کافی شاپ و  هزینه های راه اندازی تا مجوزهای تجاری رایج مورد نیاز در صنعت قهوه را پوشش می دهد.

با الهام از متخصصان قهوه، راهنماهای کسب و کار کافی شاپ ما شما را در مراحل لازم برای تحقق رویاهای قهوه خود، از انتخاب مکان گرفته تا خرید تجهیزات، تهیه دانه، آموزش باریستا و ….. راهنمایی و آموزش می دهیم.

چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم: 9 گام تا موفقیت

آموزش افتتاح کافی شاپ

مرحله 1: برای کسب و کار خود برنامه ریزی کنید

یک برنامه روشن برای موفقیت به عنوان یک کارآفرین ضروری است. این به شما کمک می کند تا ویژگی های کسب و کار خود را ترسیم کنید و برخی ناشناخته ها را کشف کنید. چند موضوع مهم که باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

هزینه های راه اندازی و جاری چقدر است؟
بازار هدف شما کیست؟
نام کسب و کار خود را چه خواهید گذاشت؟
خوشبختانه ما تعداد زیادی از این تحقیقات را برای شما انجام داده ایم.

هزینه های افتتاح کافی شاپ چقدر است؟

هزینه های راه اندازی برای یک کسب و کار کافی شاپ بسته به اندازه و نوع کافی شاپی که می خواهید باز کنید می تواند بسیار متفاوت باشد. هزینه های شما تا حد زیادی به نوع کسب و کار قهوه ای که می خواهید راه اندازی کنید، تجهیزات خاصی که نیاز دارید، موقعیت مکانی شما، اگر می خواهید فضایی برای نانوایی در نظر بگیرید و غیره بستگی دارد. به عنوان مثال، یک کیوسک کوچک در گوشه یک ساختمان موجود می توان آن را با حداقل 100 میلیون باز کرد. اگرچه قیمت بسیاری از آنها بین کمتر و یا بیشتر است. راه اندازی  مغازه هایی با صندلی مخصوص به خود می توانند بیش از اینها هزینه داشته باشند.

هزینه های اصلی که در راه اندازی کافی شاپ نقش دارند شامل اجاره، هزینه های کارکنان، مالیات و تجهیزات مانند سیستم های فروش (POS)، دستگاه های اسپرسوساز و غیره است. هزینه تجهیزات اسپرسو به تنهایی بیشتر هزینه این راه را شامل می شود.

راه اندازی کافی شاپ کوچک

در صفر تا صد کافی شاپ راه های مختلفی برای به حداقل رساندن هزینه های راه اندازی وجود دارد.و در برآورد هزینه راه اندازی کافی شاپ کوچک، اگر خودتان یک کیوسک کوچک راه اندازی کنید، اجاره آن پایین است و هزینه های پرسنل را از بین می برد. تمرکز صرفاً بر روی قهوه دم کرده با کیفیت بالا به جای اسپرسو، نیاز به تجهیزات گران قیمت اسپرسو را از بین می برد. و میزان مصرف شیر را کاهش می دهد.

 

صفر تا صد کافی شاپ کیوسک

هزینه های مداوم کافی شاپ چیست؟

هزینه های مداوم یک کافی شاپ عبارتند از نیروی کار که نباید از 35 درصد فروش تجاوز کند. اجاره که باید کمتر از 15 درصد فروش، آب و برق و هزینه های کالای فروخته شده. هزینه های کالاهای فروخته شده شامل هزینه های قهوه، شیر ، شربت و فنجان، درب و آستین است.

بازار هدف کیست؟

مشتری ایده آل کسی است که درآمد داشته باشد و از غذا و نوشیدنی لذت می برد. مشتریانی که درآمد کمی دارند، کمتر احتمال دارد که نوشیدنی ها و مواد غذایی با قیمت بالاتر را خریداری کنند.

یک کافی شاپ چگونه به درآمد می رسد؟

درآمد کافی شاپ چگونه به دست می آید؟ کافی‌شاپ‌ها بر اساس نوشیدنی‌ها و مواد غذایی که مشتری سفارش می‌دهد، از مشتریان خود هزینه می‌گیرند. برخی از کافی‌شاپ‌ها با مردم در کمپ کردن مشکل دارند. این مشتریان ممکن است یک نوشیدنی بخرند، اما سپس چندین ساعت در مغازه بمانند (معمولاً با رایانه) بدون اینکه پول اضافی خرج کنند. برای مبارزه با این امر، چند کافی شاپ در مناطق پرتردد از مشتریان می خواهند که هر یک یا دو ساعت یک بار خرید کنند. سایر کافی‌شاپ‌ها وای‌فای ارائه نمی‌کنند. اما این امر می‌تواند مشتریان را از آمدن منصرف کند.در صفر تا صد کافی شاپ ایده پردازی برای کسب درآمد امری ضروریست.

 

چگونه می توانید انتظار داشته باشید که کافی شاپ شما در یک هفته به چند مشتری خدمات ارائه دهد؟

تعداد مشتریانی که یک کافی شاپ در یک هفته یا یک روز به آنها خدمات می دهد بسیار متفاوت است. مغازه‌های شلوغی که در مرکز شهرها واقع شده‌اند ممکن است تنها در یک روز به بیش از هزار مغازه خدمات دهند. در حالی که مغازه‌های مناطق روستایی ممکن است تنها چند صد مغازه در هفته ببینند.

کسب و کار شما چقدر می تواند سود داشته باشد؟

سود خالص یک کافی شاپ مستقیماً به تعداد فنجان قهوه و شیرینی فروشی یک مغازه بستگی دارد. مغازه ای که در منطقه ای پرتردد است و قهوه بیشتری می فروشد معمولاً سود بیشتری نسبت به مغازه ای با ترافیک کمی دارد. وقتی خوب اداره شود، سود یک کافی شاپ معمولا بین 10 تا 18 درصد از درآمد ناخالص آن است. برای اینکه ببینید حجم چقدر سود را افزایش می دهد. کافی شاپ هایی را در نظر بگیرید که هر روز از سال باز هستند. مغازه ای که روزانه 100 نوشیدنی می فروشد، سالانه مبلغ بالایی رشد می کند. و امید دارد سودی بسیار زیادی داشته باشد.

چگونه می توانید کافی شاپ خود را سودآورتر کنید؟

افزایش فروش مشتریان ساده ترین راه برای افزایش سودآوری یک کافی شاپ است. به مشتریان می توان اندازه های بزرگتر، شات های اضافی اسپرسو، شربت های طعم دار یا محصولات پخته شده را ارائه داد.

نام کافه خود را چه خواهید گذاشت؟

در صفر تا صد کافی شاپ انتخاب نام مناسب مهم و چالش برانگیز است. اگر از قبل نامی در ذهن ندارید، از راهنمای نحوه نام کافی شاپ دیدن کنید .

یک حساب کاری باز کنید

ثبت مخارج مختلف و منابع درآمد برای درک عملکرد مالی کسب و کار شما بسیار مهم است. نگه داشتن حساب های دقیق پرونده مالیاتی سالانه شما را بسیار ساده می کند. از صفر تا صد کافی شاپ شما مشخص مشخص می شود که چه مبلغی هزینه کردید و چه مبلغی سود داشته اید.

مجوزها و مجوزهای لازم را دریافت کنید

عدم دریافت مجوزها و مجوزهای لازم می تواند منجر به جریمه های سنگین شود یا حتی باعث تعطیلی کسب و کار شما شود.

الزامات مجوز کسب و کار شهری و محلی

برخی از مجوزها و مجوزهای دولتی ممکن است برای راه اندازی یک کسب و کار کافی شاپ مورد نیاز باشد.

بیمه تجاری بگیرید

همانطور که در مورد مجوزها و مجوزها، کسب و کار شما نیاز به بیمه دارد تا ایمن و قانونی فعالیت کند. بیمه تجاری از رفاه مالی شرکت شما در صورت خسارت تحت پوشش محافظت می کند.

انواع مختلفی از بیمه نامه ها برای انواع مختلف مشاغل با ریسک های مختلف ایجاد می شوند. اگر از انواع خطراتی که کسب و کار شما ممکن است با آن مواجه شود مطمئن نیستید، با بیمه مسئولیت عمومی شروع کنید. این رایج ترین پوششی است که کسب و کارهای کوچک به آن نیاز دارند. پس بیمه کار شما از موارد ضروری این صفر تا صد کافی شاپ می باشد.

نام تجاری خود را تعریف کنید

نام تجاری شما همان چیزی است که کافی شاپ شما در آن ایستاده است. و همچنین اینکه چگونه کسب و کار شما توسط عموم درک می شود. یک برند قوی به کسب و کار شما کمک می کند تا از رقبا متمایز شود.

 

چگونه یک کافی شاپ را تبلیغ و بازاریابی کنیم؟

کافی‌شاپ‌ها به یک منطقه کوچک خدمات می‌دهند و تلاش‌های بازاریابی باید روی دسترسی به افرادی که در همسایگی زندگی و کار می‌کنند متمرکز شود. تابلوها می‌توانند به جلب توجه کمک کنند. می‌توانید نمونه‌ها یا کوپن‌های رایگان نوشیدنی‌های رایگان را در مدارس محلی، ایستگاه‌های آتش‌نشانی، ایستگاه‌ها، مشاغل تحویل دهید. حتی اگر یک مؤسسه نمی‌خواهد از مشتریان مؤسسه دعوت کنید. بسیاری از سازمان‌ها و کسب‌وکارها خوشحال خواهند شد که کوپن‌هایی را برای قهوه‌های رایگان با داوطلبان یا کارمندان خود به اشتراک بگذارند.از صفر تا صد کافی شاپ به یاد داشته باشید که شیکه های مجازی را فراموش نکنید و همیشه در آنها فعال باشید.

بعد از تعریف برند خود و ایجاد لوگو، قدم بعدی ایجاد یک وب سایت برای کسب و کارتان است.اما این امر ضروری نیست و ایستاگرام کفایت می کند.

آیا آموزش کافی شاپ و افتتاح آن برای من مناسب است؟

مشاوره راه اندازی کافی شاپ:

افرادی که عاشق قهوه، غذا و افراد دیگر هستند، برای کار یا داشتن یک کافی شاپ مناسب هستند. این کسب‌وکار شامل کارهای عملی زیادی برای تولید نوشیدنی‌ها می‌شود و صاحبان مشاغل به طور منظم با کارمندان و مشتریان تعامل دارند. بیشتر مردم صبح ها قهوه می نوشند، بنابراین بیشتر کافی شاپ ها در ساعات اولیه صبح باز هستند. مغازه ها همچنین می توانند بعد از ظهر یا عصر باز باشند. اما مالکان باید حداقل انتظار داشته باشند که تقریباً تمام صبح ها کار کنند. برخی از مالکان یک روز در هفته مغازه خود را تعطیل می کنند. تا بتوانند یک روز تعطیل داشته باشند و بسیاری از آنها یا مغازه های خود را می بندند .یا ساعات کاری محدودی در روزهای تعطیل دارند.

صفر تا صد آموزش کافی شاپ

در آموزش کافی شاپ آکادمی ژینو صفر تا صد کافی شاپ را می آموزید. و به یک حرفه ای در این زمینه تبدیل می شوید. اگر به باریستایی علاقه دارید پیشنهاد می شود صفحه آموزش باریستا را از دست ندهید.

آکادمی ما دوره های آموزش کافی شاپ را به صورت کامل برگذار می کند و در انتها به شما مدرک معتبر می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه مربوطه شوید.

اینستاگرام ژینو