در درست کردن قهوه استفاده از قهوه جوش مسی بسیار رواج دارد.
28
اردیبهشت

طرز تهیه قهوه با قهوه جوش مسی نوشیدنی محبوب نزد مردم

آموزش طرز تهیه قهوه با قهوه جوش مسی

طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش

قهوه به عنوان یکی از بهترین و خوش‌مزه‌ترین نوشیدنی‌های موجود در جهان نزد مردم شناخته شده و محبوب می‌باشد. به همین دلیل می‌خواهیم طرز تهیه قوه با قهوه جوش مسی را برای شما بیان نماییم.

برای این کار ابتدا قهوه، آب و میزان مد نظر از شکر را داخل قهوه جوش مسی ریخته و سپس آن‌ها را با هم ترکیب می‌کنیم. در مرحله بعد اجاق گاز را روشن کرده و قهوه جوش مسی را بر روی حرارت کم قرار دهید. در همین حین مواد موجود در قهوه جوش را به مدت حدوداً 1 دقیقه مرتب هم بزنید. بعد از گذشت 1 دقیقه از این کار دست کشیده. و بگذارید تا قهوه به مرحله دم کشیدن برسد.

توجه داشته باشید در هنگام دم کردن قهوه باید شعله کم باشد. چون نباید آب به جوش بیاید و مزه قهوه عوض شود. همچنین شعله زیاد کف روی قهوه را هم از بین می‌برد. نکته مهم در این مرحله این است که باید مدام قهوه را چک کنید. تا هم کف بر روی آن ببندد و هم آب نجوشد. بعد از تشکیل کف، با کمک یک قاشق کف قهوه را برداشته و داخل فنجان بریزید. و برای بار دوم قهوه را بر روی شعله به مدت 15 الی 20 ثانیه قرار دهید. حال قهوه شما آماده است و می‌توانید آن را نوش جان کنید.

طرز تهیه قهوه ترک بدون قهوه جوش

بر خلاف روش فوق که درباره طرز تهیه قهوه با قهوه جوش مسی بود، حال می‌خواهیم روش‌های درست کردن قهوه بدون استفاده از این وسیله را برای شما شرح دهیم.

1_درست کردن قهوه ترک با استفاده از فرنچ پرس بدل

برای درست کردن قهوه با استفاده از فرنچ پرس بدل باید به شرح زیر عمل نمائید.

ابتدا به ازای هر نفر یک قاشق غذاخوری پر پودر قهوه ترک آماده کنید. سپس مقدار مناسب از آب را جهت ادامه کار گرم کنید. در این مرحله پودر قهوه را باید در آب خیس کرده و حدوداً 30 ثانیه منتظر باشید. سپس آب باقی مانده را به قهوه اضافه نمایید و به مدت تقریباً 4 دقیقه آن را به حال خود بگذارید سپس قهوه آماده شده را به آرامی در فنجان مد نظر بریزید تا دانه‌های قهوه به آن ورود نکند بعد قهوه شما آماده می‌باشد.

2_ درست کردن قهوه با استفاده از فیلتر و یا دستمال آشپزخانه

به غیر از طرز تهیه قوه با قهوه جوش مسی یکی از روش‌های دیگر تهیه قهوه ترک، استفاده از فیلتر می‌باشد. اما درصورتی که این وسیله را در دسترس نداشتید می‌توانید از دستمال آشپزخانه تمیز هم استفاده نمایید. طرز تهیه به این صورت است که ابتدا دستمال تمیز را بر روی دهانه فنجان گذاشته و مقدار لازم از پودر قهوه را بر روی آن بریزید حال وقت اضافه کردن مقدار بسیار کمی آب جوش است. مقدار آب جوش باید به حدی باشد که پودر قهوه نمناک شده و در آن خیس بخورد بعد از گذشت 30 ثانیه آب جوش را بر روی دستمال ریخته و دستمال را از فنجان خارج نمائید.