طرز تهیه هات چاکلت
23
فروردین

طرز تهیه هات چاکلت(Hot Chocolate)دلچسب به روش کافی شاپی!

طرز تهیه هات چاکلت یا شکلات داغ را به روش کافی شاپی می دانید؟این نوشیدنی همانطور که از اسمش پیداست داغ سرو می شود و طرافداران بسیاری دارد.در این مقاله قصد داریم آموزش هات چاکلت خامه ای را به شما آموزش دهیم. افزودن خامه سلیقه ای است که عده ای نیز به دلیل چرب بود خامه ترجیح می دهند آن را مصرف نکنند.اگر در دوره آموزش کافی شاپ یا باریستا این نوشیدنی را آموخته اید نیز این دستور خانگی را از دست ندهید.این نوشیدنی کاملا متفاوت است.

 

دوستان، درست کردن هات چاکلت خانگی بسیار آسان است. آن بسته های پودری آماده و یا فوری را کنار بگذارید! یک مقدار از مواد واقعی را در یک ظرف بریزید و در عرض چند دقیقه هات چاکلت خانگی خواهید داشت! طرز تهیه هات چاکلت بسیار ساده است.این نوشیدنی خوشمزه و بسیار رضایت بخش تر از چیزهای خریداری شده و یا پودر های فوری در فروشگاه است.

آموزش و طرز تهیه هات چاکلت

طرز تهیه هات چاکلت خانگی

این دستور نوشیدنی با ترکیب پودر کاکائو و چیپس شکلات درست می شود. پودر کاکائو طعمی متمایز را به شکلات داغ اضافه می کند و چیپس های شکلات در این مخلوط داغ ذوب می شوند و این نوشیدنی را بسیار لذیذ، غنی و مجلل می کنند. پاشیدن عصاره وانیل طعم شکلاتی را کامل می کند و این نوشیدنی را تبدیل به هات چاکلت یا شکلات داغ خانگی می کند.

 

آموزش مرحله به مرحله

شیر دلخواه را در ظرفی روی حرارت متوسط رو به پایین قرار دهید. استفاده از شیر به جای آب، این هات چاکلت را خامه ای و خوش طعم می کند. من شیر کامل یا شیر 2% را ترجیح می دهم، اما شما می توانید هر شیری را که می خواهید انتخاب کنید (من حتی از شیر بادام شیرین نشده نیز استفاده کرده ام).
پودر کاکائو و شکر را با همزن زده و روی حرارت می‌گذاریم تا گرم شود.
پس از گرم شدن شیر، شکلات چیپسی ها را اضافه کنید و هم بزنید تا در شیر ذوب شوند.
یک قطره عصاره وانیل اضافه کنید.
سپس بلافاصله آن را سرو کنید و با چاشنی های مورد علاقه خود سرو کنید: مارشمالو، خامه فرم گرفته، شکلات خرد شده، آب نبات های خرد شده یا…

 

طرز تهیه هات چاکلت با مارشمالو
یکی از چیزهای شگفت انگیز در مورد درست کردن شکلات داغ این است که می توانید آن را دقیقاً همانطور که باب میلتان است درست کنید!
آیا غلیظ دوست دارید؟ به مواد آن اضافه کنید.
می خواهید ؟ از چیپس های شکلات تلخ/شیرین استفاده کنید.
آیا یک هات چاکلت سالم تر می خواهید؟ از شیر بدون چربی یا شیر بادام استفاده کنید و شکر را کم کنید.
شکلات داغ طعم دار می خواهید؟ دارچین، عصاره نعناع، یک شات اسپرسو یا کمی سس کارامل را اضافه کنید.
طرز تهیه هات چاکلت با دارچین
برای تهیه این نوشیدنی گرم ، گزینه ها بی پایان هستند!