قهوه ایرلندی
۲۸
اسفند

قهوه ایرلندی بدون الکل!

قهوه ایرلندی بدون الکل

اگر می خواهید یک این قهوه را بدون ویسکی درست کنید، می توانید آن را با یک جایگزین غیر الکلی جایگزین کنید یا به طور کلی از آن صرف نظر کنید.
در اینجا دستور تهیه آن وجود دارد:
مواد لازم:
قهوه دم کرده داغ 1-2 قاشق چایخوری شکر قهوه ای یا شکر گرانول 1/4 قاشق چایخوری عصاره وانیل خامه فرم دار 

طرز تهیه:

  • قهوه خود را دم کرده و در یک لیوان شیشه ای گرم بریزید.
  • 1-2 قاشق چایخوری شکر قهوه ای یا شکر گرانول اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود.
  • 1/4 قاشق چایخوری عصاره وانیل را اضافه کنید و هم بزنید.
  • روی قهوه را با خامه فرم گرفته، تازه زده شده یا از قوطی پر کنید.
  • در صورت تمایل با پودر دارچین یا پودر کاکائو تزئین کنید.
  • عصاره وانیل یک عنصر شیرین و طعم دهنده به نوشیدنی اضافه می کند، در حالی که خامه فرم گرفته بافتی غنی و خامه ای به آن می دهد.

انواع قهوه ایرلندی

از قهوه ایرلندی Baileys گرفته تا Nutty و تند، هر کدام از انواع متفاوت و هیجان انگیز است.چه از طرفداران دستور کلاسیک باشید و چه به دنبال امتحان کردن چیز جدیدی هستید، انواع قهوه ایرلندی برای همه وجود دارد.

کلاسیک

دستور العمل اصلی این قهوه شامل قهوه دمی داغ، ویسکی ایرلندی، شکر و خامه فرم دار است. این نسخه کلاسیک هنوز هم محبوب ترین است، و به راحتی می توان دلیل آن را با طعم های آرامش بخش و دلپذیرش فهمید.

 بیلیز

خامه ایرلندی بیلیز یک لیکور محبوب است که می تواند به جای ویسکی برای تهیه قهوه بیلیز استفاده شود. این نسخه خامه ای و شیرین با طعم قهوه، شکلات و کارامل است.

 Nutty ناتی

قهوه ایرلندی Nutty با لیکور فندق به جای ویسکی درست می شود و به آن طعمی آجیلی و شیرین می دهد. این نسخه برای کسانی که می خواهند چیز متفاوتی را امتحان کنند یا طرفدار طعم قوی ویسکی نیستند عالی است.

قهوه ایرلندی مکزیکی

برای کمی بیشتر، سعی کنید این قهوه را درست کنید. این نسخه رنگی از تکیلا و کاهلوا را به دستور العمل کلاسیک اضافه می کند و به آن حالتی مکزیکی می بخشد.

 تند

اضافه کردن ادویه‌هایی مانند دارچین یا جوز هندی به دستور قهوه کلاسیک می‌تواند گرما و عمق را به طعم‌ها اضافه کند. این نسخه برای کسانی که می خواهند طعم ها و عطرهای مختلف را تجربه کنند عالی است.

قهوه یخی

در حالی که قهوه ایرلندی به طور سنتی گرم سرو می شود، یک نوع سرد می تواند به همان اندازه خوشمزه باشد. کافی است قهوه خود را دم کنید و بگذارید خنک شود، سپس ویسکی ایرلندی و شکر خود را اضافه کنید و روی آن خامه ای فرم دار بریزید و بگذارید یخ بزنید.

انواع مختلفی از این قهوه  وجود دارد و اینها تنها چند نمونه هستند. با خیال راحت قهوه خود را با سلیقه خود آزمایش کرده و سفارشی کنید! و برای تهیه انواع این قهوه بدون الکل از دستور بالا را دنبال کنید.