قهوه خانگی
۱۹
مرداد

قهوه خانگی (دستور ساده)

در حالی که بسیاری از دوستداران قهوه، قهوه سیاه خالص را ترجیح می دهند، به همان اندازه هم نمی توانند بدون خامه زندگی کنند. شاید بخواهید بدانید در صورتی که خامه تان تمام شد، چه موادی باید در دسترس داشته باشید، یا شاید به دنبال گزینه سالم تری هستید. اگر می خواهید یک دستور ساده قهوه خانگی با مواد اولیه ساده داشته باشید، به جای درستی آمدید. در اینجا نحوه درست کردن خامه قهوه در خانه را به شما نشان خواهیم داد.

طرز تهیه کرم قهوه

برای تهیه یک خامه قهوه پایه، فقط به چند ماده خامه ای و یک ظرف همزن نیاز دارید. می توانید طعم های دیگری مانند شکلات، دارچین و وانیل را به این دستور اضافه کنید. در پایان برخی پیشنهادبرایتان داریم!

مواد لازم برای تهیه قهوه خانگی

  • 1 قوطی 14 اونسی شیر غلیظ
  • ¾ فنجان (14 اونس) شیر یا خامه
  • طعم دهنده اضافی، مانند ادویه و شربت (اختیاری)

1. مواد را به ظرف همزن اضافه کنید.

می توانید از شیشه، کاسه یا مخلوط کن برای مخلوط کردن استفاده کنید.

2. خوب مخلوط کنید.

مواد را کاملا با هم مخلوط کنید تا مایعی با غلظت یکنواخت در بیاید. اگر از کاسه استفاده می‌کنید، آن را با همزن مخلوط کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

3. در یخچال نگهداری شود.

خامه شما بلافاصله آماده سرو است و باید باقیمانده آن را در ظرف در دار در یخچال نگهداری کنید. کرم شما باید تا دو هفته دوام بیاورد.

چه تغییراتی می توانید در قهوه خانگی ایجاد کنید؟

اینجا جایی است که می توانید اجازه دهید خلاقیت شما شکوفا شود. ما با چند انتخاب محبوب شروع می کنیم. برای کرمی شدن بیشتر به جای شیر از خامه غلیظ استفاده کنید. برای کاهش کمی کالری، می توانید از شیر غلیظ شده کم چرب و شیر معمولی که متناسب با نیازهای غذایی خود استفاده می کنید.

از نظر طعم، نگاهی به کابینت خود بیندازید. ادویه هایی مانند جوز هندی و دارچین و عصاره هایی مانند وانیل، نعناع فلفلی، بادام و فندق می توانند خامه های خوشمزه ای درست کنند. حتی می توانید سیرروپ شکلات اضافه کنید. توصیه می کنیم حدود دو قاشق چایخوری ادویه و عصاره را به هر دسته خامه اضافه کنید. هنگام اضافه کردن ادویه های خشک مانند دارچین، ممکن است بخواهید مقدار کمی از خامه پایه را با ادویه گرم کنید تا حل شود و بافت دانه ای برای شما باقی نماند. استفاده از عصاره خالص وانیل به جای وانیل بدلی باعث بهبود طعم خامه می شود.

اندازه ها را به سلیقه خود تنظیم کنید، و بگذارید کابینت ادویه شما زمین بازی شما باشد!

گزینه های جایگزین برای شیر

شیر غلیظ شده شیرین را با شیر تبخیر شده اشتباه نگیرید. این شیر، شیر گاوی است که پخته شده و اجازه می دهد آب تبخیر شود. سپس شکر به آن اضافه می شود تا یک معجون بسیار شیرین و چسبناک ایجاد شود که جزء اصلی آشپزخانه هر نانوایی است. شیر تبخیر شده نیز پخته می شود اما شکر اضافه ندارد و مایع بسیار رقیق تری است.

اگرچه شیر غلیظ شده شیرین پایه غلیظ این خامه خانگی را تامین می کند، اما متوجه شدیم که برخی از دوستداران قهوه شکر کمتر، چربی کمتر یا یک گزینه غیر لبنی ترجیح می دهند. می توانید از شیرهای جایگزین مانند نارگیل، برنج، سویا یا شیر بادام استفاده کنید (قهوه با شیر بادام)، شیر بدون چربی را جایگزین کنید یا از شیرین کننده های مصنوعی استفاده کنید. اگر از شیر غلیظ شده شیرین استفاده نمی کنید، مخلوط خود را روی اجاق گاز بپزید تا یک قوام خوب و غلیظ به آن بدهید.