قهوه نیواورلئان
25
مرداد

قهوه نیواورلئان (New Orleans Coffee) چیست؟

قهوه نیواورلئان به خاطر غذاهای بی نظیر و لذیذ فراوان از جمله قهوه داغ معروفش شناخته شده است. شما می توانید آن را با قهوه آسیاب شده اولیه، به علاوه کاسنی گیاهی خشک شده که به این دم کرده با طعم شکلاتی-کاراملی، رنگ شدیدا تیره و قوام غلیظی می دهد، درست کنید.کافه نوآر یک غذای اصلی خوشمزه از غذاهای نیواورلئان است. اگرچه این نوشیدنی ادویه دار کمتر از گامبو یا اتوفی شهرت دارد. اما ارزش یک سفر به خود شهر را دارد. زیرا عطر معطر و طعم گرم آن، و در کنار آن نبات های ترد و شیرین آن را به یک استراحت لذت بخش تبدیل کرده است.اگر از علاقه مندان به قهوه هستید،دستور قهوه نیواورلئان برای شماست. تهیه آن آسان و سریع است. زیرا از فنجان جو معمولی شما ملایم تر است. و بدون وزوز قوی یک اسپرسو به شما انرژی می دهد.

کاسنی قهوه نیواورلئان

افزودن کاسنی، ماده‌ای که از ریشه‌های برشته و خشک شده یک گیاه تلخ چند ساله تهیه می‌شود. چیزی است که این قهوه را بسیار متمایز می‌کند. گیاه کاسنی که در اصل اروپایی است.اکنون در استرالیا، آمریکای شمالی و آسیا رایج است. برخی از انواع برای پخت و پز استفاده می شود. با استفاده از برگ ها به عنوان سبزی برگ دار، و برخی دیگر برای استفاده از ریشه های خشک و آسیاب شده برای افزودن به دستور العمل های دیگر، مانند قهوه، رشد می کنند. کاسنی در مواقع کمبود قهوه، با خیساندن ریشه آن در آب داغ، تولید نوشیدنی تیره و آجیلی خوش طعم با نت‌های شکلاتی-کاراملی نان تست، رایج است. این سنت حتی زمانی که قهوه به راحتی یافت می شد. برقرار بود. امروزه، متوسط ​​نسبت کاسنی به قهوه برای کافه نوآر 60/40 است. یک نسخه سبک تر از قهوه سیاه استاندارد است.

چه طعم قهوه ای برای این دستور مناسب است؟

اگر عادت به اضافه کردن شکر به نوشیدنی‌های داغ خود دارید. برای این دستور، به قهوه قطره‌ای، کاسنی و شکر مورد علاقه‌تان نیاز دارید. بسیاری از مارک های قهوه قطره ای با قیمت نسبتاً مناسب وجود دارد و شما نیازی به ولخرجی برای این مخلوط ندارید – اما قطعا می توانید. و اگر طعم قهوه ای که می خورید به سمت اسیدی است، پیشنهاد می کنیم مقدار کمی نمک برای جبران آن اضافه کنید. کاسنی برای درست کردن قهوه نیواورلئان در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی و خواربار فروشی های سطح بالا موجود است. و به صورت آنلاین در دسترس است.

برخی از فروشندگان مخلوط قهوه و کاسنی از پیش مخلوط شده را می فروشند، که عالی عمل می کند. اما این دستور به شما امکان می دهد زمانی که به طعم آن عادت کردید، نسبت ها را آزمایش کنید. اگر قهوه شیری را ترجیح می دهید، مقدار مساوی از کافه نوآر و شیر داغ انتخابی خود را برای کافه سنتی سبک نیواورلئان در فنجان خود بریزید. در روش دیگر، نصف و نیم را به مزه اضافه کنید.

مواد لازم برای تهیه قهوه نیواورلئان

4 قاشق غذاخوری قهوه آسیاب شده
2 قاشق غذاخوری کاسنی
1/4 قاشق چایخوری نمک، اختیاری
4 فنجان آب صاف شده
1 قاشق چایخوری شکر، اختیاری

طرز تهیه قهوه نیواورلئان

قهوه ساز قطره ای را راه اندازی کنید تا بتوانید به صورت دستی آب را به فیلتر اضافه کنید. برای اکثر قهوه سازها، این به معنای چرخاندن سبد دم کردن به طرفین و قرار گیری ظرف در زیر آن است.قهوه، کاسنی و نمک را در صورت استفاده در یک فیلتر در سبد دم آوری قرار دهید.

آب را بگذاربد تا جوش بیاید.

به اندازه ای آب اضافه کنید که تفاله و کاسنی مرطوب شود. و سپس حدود 1/2 فنجان آب داخل صافی بریزید.

صبر کنید تا آب چکه کند و سپس 1/2 فنجان دیگر آب اضافه کنید. این کار را تا زمانی که تمام 4 فنجان را دم کنید، تکرار کنید.

بلافاصله سرو کنید، یا با قهوه سازتان گرم نگه دارید تا آماده سرو شوید. در صورت تمایل شکر را به مزه اضافه کنید.

از قهوه نیواورلئان خود لذت ببرید.