لاته اسپند افرا
06
شهریور

لاته اسپند افرا

تهیه لاته اسپند افرا در خانه آسان است.باید با درست کردن شیرین کننده شروع کنید و شربت افرا برای بسیاری از لاته ها کافی است. وقتی زمان نوشیدن فرا رسید، به سادگی آن را با اسپرسوی تازه دم کرده و شیر بخارپز مخلوط کنید.

با این لاته اسپند افرا، نیازی به هزینه برای رفتن به کافه ندارید. و نوشیدنی های قهوه مورد علاقه خود را در خانه درست می کنید. با مخلوط کردن یک سری شربت افرا خانگی شروع کنید، سپس آن را در یخچال نگه دارید تا هوس قهوه شیرین خود را برطرف کنید.

پایه مهم برای شربت، کره اسپند است. اگر برای پیدا کردن آن در فروشگاه مشکل دارید، نگران نباشید – می توانید آن را به صورت آنلاین خریداری کنید. یا در خانه تهیه کنید. درست مانند درست کردن کره بادام زمینی یا کره بادام خانگی، تنها کاری که باید انجام دهید این است. که مقداری اسپند برشته شده خنک شده را به یک غذاساز اضافه کنید. و آنقدر هم بزنید تا به کره ای نرم و خامه ای تبدیل شود. کمی اضافه کنید و روی نان تست بمالید.

وقتی کره اسپند را گرفتید، شربت ظرف چند دقیقه روی اجاق گاز می آید. شربت حاوی خامه است، اما اگر لبنیات ندارید، همچنان می توانید از این لاته اسپند افرای خانگی لذت ببرید. فقط خامه نارگیل را با یک چرخش بدون لبنیات تهیه کنید. و هنگام تهیه لاته از شیر مورد علاقه خود استفاده کنید .و حتماً یک خامه فرم گرفته بدون لبنیات بخرید تا آن را تمام کنید.

ما در دستور زیر تعادل شیرینی بین شربت و قهوه ایجاد کردیم. با این حال، این نوشیدنی قهوه شماست، بنابراین می توانید شربت افرا را کم و بیش اضافه کنید. تا آن را مطابق میل خود تنظیم کنید.

مواد لازم برای تهیه لاته اسپند افرا

برای شربت افرا اسپند:

1/4 فنجان شربت افرا
1/4 فنجان کره اسپند
2 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای بسته بندی شده
1/2 قاشق غذاخوری کره بدون نمک
1/3 فنجان خامه غلیظ
1 قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص

لاته افرا

برای لاته

1 (1 اونس) شات اسپرسو
2 قاشق غذاخوری شربت افرا اسپند
1/2 فنجان شیر بخار پز
خامه فرم گرفته از فروشگاه یا خانگی، برای تزیین
اسپند سوخاری خرد شده، برای تزئین

در یک قابلمه کوچک، شربت افرا، کره اسپند، شکر قهوه ای و کره را روی حرارت متوسط رو به بالا مخلوط کنید. حدود 2 دقیقه با هم زدن بپزید تا شکر کاملا حل شود.

شربت را از روی حرارت بردارید و خامه غلیظ و عصاره وانیل را با همزن بزنید. کنار بگذارید تا کاملا خنک شود. برای تهیه 8 لاته شربت کافی خواهید داشت.

اسپرسو و 2 قاشق غذاخوری شربت افرا را در یک لیوان ترکیب کنید. هم بزنید تا خوب مخلوط شوند.

در شیر بخارپز بریزید، سپس خامه فرم گرفته و اسپند را روی آن بریزید.