مراحل باریستا شدن
25
آبان

مراحل باریستا شدن را خوب است بدانیم :)

شمایی که این مطلب را می خوانی حتما از عاشقان حرفه باریستایی هستی.! و یا عاشق قهوه و نوشیدنی هایی بر پایه قهوه هستی و به دوست داری که دوره آموزش باریستا را بگذرانی. پس با تا انتهای محتوا ما همراه باش تا با مراحل باریستا شدن آشنا شوی.

آموزش گام به گام باریستا

شغل باریستا یک شغل بسیار پیچیده است. نحوه کار با دستگاههای قهوه ساز و پیروی از اصول و قوانین و دستورالعمل تهیه قهوه کار راحتی نیست و نیاز به تخصص دارد.اما نگران نباشید با کمی صبر و حوصله و یادگیری اصول می توانید مراحل باریستا شدن را طی کنید. و به یک باریستا تبدیل شوید.

1. گام اول، برای این امر بالا بردن اطلاعات خود در مورد متریال ها خصوصا قهوه است.

2.گام دوم، این است که بر دستگاه اسپرسو مسلط شوید.

3.گام سوم، بر انواع نوشیدنی ها مسلط شوید.شاید مطلب لاته باریستا برای شما مفید باشد.

4.گام چهارم، ارتباط با مشتری است که می توان گفت از مهم ترین گامهاست. همه این گام ها با یک ورکشاپ آموزشی مناسب و حرفه ای با مربی مجرب به راحتی دست یافنتیست.

 

 

آموزش گام به گام باریستا
آموزش گام به گام باریستا

مراحل باریستا شدن

  1. قبل از شروع کلاس بهتر است با سرفصل ها و اصطلاحات کافی شاپی آشنایی پیدا کنید . نگاهی به دستورالعمل ها و تفاوت آنها بیاندازید.تا در طی آموزش مطالب ملکه ذهنتان شود.این مورد یکی از مراحل باریستا شدن است که شاید به نظر مهم نیاید.
  2. کلاس آموزشی عالی و حرفه ای را بگذرانید و رفع اشکال کنید.
  3. پس از آن کلیپ های موجود در اینترنت را تماشا کنید سپس با آموخته های خود مقایسه کنید . توچه داشته باشید آموزش رایگان باریستا که به صورت مجازی نیز در اینترنت موجود است را ملاک آموزش خود قرار ندهید و حتما در دوره های آموزشی تخصصی که در آکادمی ها موجود است و باعث می شود در محیط حضور داشته باشید شرکت کنید.
  4. سپس این نوشیدنی ها را تهیه کنید و تمرین کنید. می توانید از دوستان و خانواده خود سفارش بگیرید و تمرین کنید.
  5. در صورت اینکه با مشکل و سوالی مواجه شدید با مربی خود تماس بگیرید.
  6. به کافی شاپ مورد علاقه تان بروید و چند باری را در آنجا سفارش نوشیدنی بدهید تا با شیوه کار آشنا شوید.
  7. بعد از آن به آنها پیشنهاد کارآموزی باریستا یا صندوقداری آنجا را بدهید تا در محیط قرار بگیرید و با چالش های این شغل آشنا شوید. وقتی که در محیط کافی شاپ قرار می گیرید، یکی از مراحل باریستا شدن را گذرانده اید. یا می توانید فرصت های شغلی را پیدا کنید که نیاز به سابقه کار ندارند.
آشنایی با مراحل باریستا شدن
یکی از مراحل باریستا شدن شرکت در دوره باریستا در محیط استاندارد است

پس از اینکه تمام نکات و مهارت ها را آموختید و اعتماد به نفس کامل را به دست آورید، وارد کافه های دیگر شوید و یا کافی شاپ خود را افتتاح کنید.برای آشنایی با نکات افتتاح کافی شاپ وارد لینک شوید و از مطالب مفید این مقاله بهره مند شوید.

حال که با مراحل باریستا شدن آشنا شدید وقت آن است که با آموزش ها و انواع بار ها آشنا شوید. به صفحه بلاگ سایت بروید و مطالب را مطالعه کنید و می توانید پس از تماس و مشاوره رایگان با آکادمی ما در دوره های آموزش باریستا که با هدایت آقای مهرداد آذریار برگزار می گردد شرکت نمایید. برای ورود و آشنایی با کلاس ها به صفحه دوره های آموزشی بروید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید. در هر مورد جزئیات آن ذکر شده است.

دوره های این آکادمی شامل:

دوره لاته آرت

دوره باریستا

دوره کافی شاپ

دوره بروئینگ بار

دوره بار سرد