مزایای نوشیدن قهوه
01
دی

مزایای نوشیدن قهوه

بر اساس یک نظرسنجی، اکثر متخصصان تغذیه اروپایی معتقدند که مزایای نوشیدن قهوه بیشتر از معایب آن است. و نوشیدن آن تاثیر مستقیم بر روی سلامتی دارد. یک گزارش نشان داده است که 62 درصد از متخصصان تغذیه اروپایی معتقدند نوشیدن قهوه در حد اعتدال فواید زیادی در سلامتی افراد دارد.این مطالعه توسط فدراسیون اروپایی انجمن های متخصصان تغذیه (EFAD) انجام شد. و توسط موسسه اطلاعات علمی قهوه (ISIC) حمایت شد.

محبوبیت قهوه

قهوه نوشیدنی است که از دانه های بو داده تهیه می شود. و یکی از سه نوشیدنی محبوب در جهان است. این نوشیدنی حاوی کافئین است. که محرک طبیعی است که فعالیت مغز و سیستم عصبی را افزایش می دهد.

با توجه به اثرات آن، کلینیک مایو گفته است. که تا ۴۰۰ میلی گرم کافئین در روز برای اکثر بزرگسالان بی خطر است. ۳۰ درصد از مصرف جهانی قهوه در اروپا است

مزایای نوشیدن قهوه

 اروپای غربی بالاترین میانگین مصرف سالانه را با تقریباً 6 کیلوگرم سرانه دارد، فواید مصرف متوسط قهوه این مطالعه نشان داد که 86 درصد از 585 متخصص تغذیه (در 26 کشور اروپایی) که مورد سوال قرار گرفتند. موافق بودند که مصرف نوشیدن قهوه ​​می تواند هوشیاری را بهبود بخشد. این مطالعه همچنین نشان داد که 69 درصد موافق بودند که مصرف منظم ​​با بهبود عملکرد کلی ورزشی مرتبط است. علاوه بر این، 62 درصد از متخصصان تغذیه مورد بررسی، ارتباط مثبت با جنبه‌های عملکرد ذهنی و فیزیکی، از جمله بهبود هوشیاری (86 درصد)، بهبود خلق و خو (61 درصد)، بهبود عملکرد کلی ورزشی (69 درصد) را تایید کردند. و موافق بودند که قهوه ممکن است برای قبل از ورزش مفید باشد (51 درصد).

با این حال، با توجه به ارتباط بین مصرف قهوه و بیماری‌های غیرواگیر هنوز توسط محققان، تنها 36 درصد از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی مصرف متوسط قهوه را با کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی، 30 درصد با کاهش خطر دیابت نوع دو و 42 درصد به طور مثبت مرتبط دانستند. بعلاوه کاهش خطر بیماری های عصبی.در این نظرسنجی همچنین تاکید شده است که در برخی از افراد، از جمله افرادی که با بیماری گوارشی (GI) سرو کله می زنند. (54 درصد) احتیاط لازم است. علیرغم اینکه تحقیقات فعلی هیچ ارتباطی بین مصرف قهوه و مشکلات معده پیدا نکرده است.با تایید متخصصان تغذیه اروپایی مبنی بر اینکه مزایای نوشیدن قهوه بسیار زیاد است. مصرف کنندگان ، قهوه را یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان می دانند.