منوی بار گرم
12
اردیبهشت

منوی بار گرم کافه ها و نوشیدنی های موجود در آن

مقدمه

 به دلیل این که از سال‌های دور، رایج ترین نوشیدنی کشورمان چای بوده است، تشخیص دادن انواع قهوه و نوشیدنی‌های گرمی که امروزه در منوی بار گرم اکثر کافه‌ها به چشم می‌خورد، کمی دشوار است. از این رو در مواقعی که به این کافی شاپ‌ها در سراسر شهر سر می‌زنیم، دچار سردرگمی می‌شویم. ما امروز در این مطلب قصد داریم که به این سردرگمی خاتمه دهیم. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

به چه منویی بار گرم می گویند؟

به طور کلی در منوی کافی شاپ‌ها دو دسته نوشیدنی وجود دارد. یکی گرم و دیگری سرد. نوشیدنی‌های سردی که در کافی شاپ‌ها سرو می شوند معمولا فقط در فصل تابستان طرفدار دارند و تعداد کسانی که آن‌ها را در فصل‌های سرد سفارش می‌دهند بسیار محدود است. با این وجود این دسته از نوشیدنی‌ها در بین افراد طرفداران بسیار زیادی دارند.

اما نوشیدنی‌های گرم که اتفاقا موضوع اصلی این مقاله نیز هست، از محبوبیت بیشتری نسبت به نوشیدنی‌های سرد بین افراد برخوردار است و برعکس مدل سرد، در همه فصل‌ها طرفدار دارد. البته ناگفته نماند که استفاده از این نوشیدنی‌ها در فصل‌های سرد سال بسیار بیشتر می‌شود.

در بین منوی بار گرم کافه ها چه نوشیدنی هایی به چشم می خورد؟

نوشیدنی‌های بسیار زیادی در جهان هستند. که در منوی بار گرم کافه‌ها جای دارند. اما تعدادی از این نوشیدنی‌ها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند.منوی  که باعث شده در تمامی منو‌ها عضوی ثابت باشند. در ادامه مطلب به معرفی برخی از آن‌ها پرداخته ایم:

قهوه: به احتمال خیلی زیاد اکثر شماها با این نوشیدنی آشنایی دارید و حداقل یک بار هم که شده آن را امتحان کرده اید و یا در منوی بار گرم کافه چشمتان به آن خورده است. همان طور که می‌دانید قهوه در دسته نوشیدنی‌های گرم قرار دارد و به دلیل محبوبیت بالای خود، در منوی تمامی کافه‌ها حضور دارد.

قهوه ترک: در واقع مانند همان قهوه معمولی است و تنها فرق آن در نحوه آسیاب کردنش می‌باشد. این مدل از قهوه‌ها را بسیار نرم آسیب می‌کنند به طوری که به آرد قهوه تبدیل می‌شود. این مدل از نوشیدنی‌ها به راحتی آماده می‌شوند و می‌توان آن‌ها را روی گاز هم آماده کرد.

اسپرسو: این مدل از قهوه‌ها از مدل ترک زبر تر هستند و باید در دستگاه قهوه ساز آماده شوند. آب جوش با فشار بسیار زیاد از بین دانه‌های آسیاب شده قهوه عبور می‌کند و عصاره آن را به خودش می‌گیرد.

کاپوچینو: یکی دیگر از نوشیدنی‌هایی که در منوی بار گرم کافه‌ها قرار دارند، کاپوچینو‌ها می‌باشند. این مدل از نوشیدنی‌ها از مشتقات اسپرسو به حساب می‌آیند. برای آماده کردن این نوشیدنی‌ها ابتدا باید اسپرسو را دم کرد و بعد از آن به همان مقداری که اسپرسو در فنجان ریخته شده است. باید به آن شیرداغ اضافه کرد. بعد از انجام دادن این مراحل، به آن کف شیر اضافه می‌شود و آن را با پودر کاکائو تزیین می‌کنند.

قهوه لاته: یکی دیگر از پر طرفدار ترین مدل‌های نوشیدنی، قهوه لاته می‌باشد. این قهوه نیز مانند کاپوچینو بر پایه اسپرسو می‌باشد و از ترکیب اسپرسو و شیر درست می‌شود.