ابزار باریستا
01
تیر

نوشیدنی باریستا و سلبریتی های دنیای نوشیدنی

نوشیدنی باریستا

اگر عاشق دنیای قهوه‌ها و نوشیدن قهوه هستید. حتما باید نام باریستا کافه (Barista Coffee) را شنیده باشید! باریستا یک شغل است. که هم خانم و هم آقا می توانند در آن حرفه ای شوند.باریستا ها، سلبریتی های دنیای نوشیدنی باریستا هستند. می‌دانید که یک کافه ماکیاتو و یا یک فنجان اسپرسو به خودی خود و با دستگاه قهوه ساز آماده نمی‌شود. بلکه تمام این نوشیدنی باریستا به وسیله‌ی دستان هنرمندان علاقه مندی که شور و شوق زیادی به قهوه و نوشیدنی‌ها دارند، تهیه می‌شود. البته لازم به ذکر است که مهارت های یک باریستا خیلی بیشتر از تهیه قهوه اسپرسو و نوشیدنی های مختلف می باشد. به طور مثال باید دانست. که هر نوع قهوه به چه میزان زمان، دما و فشار و آب احتیاج دارد. تنظیمات آسیاب، عصاره گیره قهوه و فوم و بافت شیر برای کاپوچینو به چه صورت باید باشد.

اهمیت آموزش بار گرم
نوشیدنی باریستا

قهوه باریستا

یک نوشیدنی باریستا پر طرفدار و محبوب که پایه سایر نوشیدنی های باریستایی است،قهوه باریستاست، طرز تهیه یک قهوه باریستایی با کیفیت یکی از اصول اولیه ای است که هر باریستایی باید از آن آگاه باشد. باریستاهایی که در کافی شاپ ها کار می کنند. معمولا با دستگاه های اسپرسو ساز تجاری (و نه دستگاه های اسپرسو خانگی) کار می کنند. در حالی طرز کار با این قهوه ساز ها ساده به نظر می رسد، در واقعیت کار کردن با آنها چندان هم آسان نیست. برخی از آنها دستی هستند و به مهارت، آموزش و توانایی فوق العاده ای نیاز دارند تا بتوانند باریزه کاری های هر دسته قهوه، شرایط آب و هوایی روز، ترجیحات نوشیدنی و سایرعوامل سازگار شوند.

یک باریستای حرفه ای به جز موارد ذکر شده تخصص و مهارت در تهیه انواع دیگر قهوه مانند قهوه فرانسه و ترک را هم دارد.

معمولا باریستا دوره آموزش لاته آرت را گذرانده است و مهارت لاته آرت یا طراحی روی قهوه و تهیه نوشیدنی‌های سرد مانند آیس کافی‌ها، موکتل‌ها، فراپه‌ها و … را نیز دارد.

این وظیفه باریستا است که می داند. تفاوت بین نوشیدنی هایی مانند کورتادو که با قطعات مساوی شیر بخارپز به اسپرسو تهیه می شود. و یک سفید مسطح که قطعات مساوی شیر بخارپز و بافت دار و اسپرسو است، وظیفه باریستا است.

آموزش باریستا

با توجه به افزایش تقاضا برای نوشیدنی هایی بر پایه اسپرسو در سراسر جهان، شغل باریستا می تواند. یکی از بهترین موقعیت های شغلی در کافه ها باشد. آموزش باریستا می تواند. شما را به یکی از با مهارت ترین افراد در ساخت و تهیه نوشیدنی های قهوه بر پایه اسپرسو تبدیل کند.

بسیاری از باریستاها به مهارت های خود بسیار افتخار می کنند. و سال ها صرف ساختن تکنیک های خاص برای تهیه نوشیدنی های عالی می کنند.

باریستاهای باتجربه تر اغلب وظیفه آموزش کارمندان جدید را بر عهده دارند. این آموزش می تواند از تهیه نوشیدنی های روزمره تا ایجاد نوشیدنی های تخصصی تا یادگیری نحوه استفاده از ماشین آلات پیچیده را شامل شود.

البته کلاس ها و دوره های مخصوص باریستا هم وجود دارد. که شما می توانید با مراجعه به آموزشگاه های معتبر، در آنها ثبت نام کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله