نوشیدنی های گرم-زیبایی، عطر و طعم یک دمنوش سنتی
19
اسفند

نوشیدنی های گرم و انواع آن ، دلچسپ در یک عصر زمستانی

چه حسی بی‌نظیرتر از اینکه در یک عصر سرد زمستانی، زمانی‌که سرما تا عمق استخوانتان نفوذ کرده خودتان را به نوشیدنی های گرم و بی‌نظیر مهمان کنید. نوشیدنی‌های سنتی و دمنوش ها علاوه‌بر اینکه طعم بی‌نظیری دارند، در درمان بسیاری از بیماری‌ها نقش حائز اهمیتی دارند. در این مقاله ما به بررسی جذاب‌ترین نوشیدنی‌های اصیل سنتی و همچنین عصرانه می‌پردازیم.

یک نوشیدنی گرم در روز سرد برفی
یک نوشیدنی گرم در روز سرد برفی

نوشیدنی‌های سنتی

در طب سنتی عموماً نوشیدنی های گرم برای افزایش نیرو و انرژی کودکان درحال‌ رشد و افراد کم بنیه، جایگاه ویژه‌ای دارند. نوشیدنی‌های سنتی با توجه‌ به مواد تشکیل‌دهنده‌ای که دارند، می‌توانند خواصی مثل انرژی‌زا بودن، رفع عطش، رفع خستگی، کمک‌کنندگی به هضم بهتر غذا یا آرام‌بخش داشته باشند.

در طب سنتی ایرانی، نوشیدنی‌های بی‌نظیر زیادی هستند. اگر شما هم به دنبال یک نوشیدنی سنتی با خواص و طعمی جدید هستید، در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم.

 • دمنوش زنجبیلی بمب انرژی بی‌نظیر و کمک‌کننده به بهبود وضعیت هضم غذا
 • دمنوش اسطوخودوس، آرامش‌بخشی بی‌نظیر
 • نوشیدنی زعفرانی بزرگ‌ترین منجی شما در دوران افسردگی و شادی‌آور
 • دمنوش گزنه و بابونه، یک نوشیدنی بی‌نظیر هنگام سرماخوردگی
 • دمنوش گل قاصدک و نعنا یک ترکیب فوق‌العاده برای لاغری
 • دمنوش مریم‌گلی و لیمو، یک نوشیدنی بی‌نظیر برای بهبود التهاب‌ها
 • دمنوش بادرنجبویه، یک نوشیدنی سازگار با تمامی طبع‌ها و آرام‌بخش قوی
 • یک قاعده کلی برای تهیه نوشیدنی های گرم سنتی این است که دمنوش هایی که بذر، ریشه و چوب دارند. مانند زنجبیل، رازیانه و دارچین باید مدت زمان طولانی‌تری دم بکشند که در این مدت، به‌خوبی عصاره آن‌ها خارج شود.البته اصلاً نباید نگران ازدست‌رفتن مزه دمنوش خود باشید. بااین‌وجود که مدت‌زمان بسیار طولانی دم می‌کشند، خاصیت خود را از دست نمی‌دهند. همچنین دمنوش‌هایی که با برگ و گل مواد آماده می‌شوند، زمان آماده‌سازی کوتاه‌تری (در حد 20 -30 دقیقه) دارند.

  نوشیدنی‌های عصرانه

  یک نوشیدنی گرم و خوشمزه درست در عصر زمستانی پرکار که دیگر نایی در بدنتان نمانده و فکر می‌کنید در بی انرژی‌ترین حالت ممکن هستید، جانی تازه و دوباره به شما می‌بخشد. به‌طورکلی یکی از نوشیدنی های گرم به‌سرعت باعث آرامش روحی و کم کردن خستگی می‌شود.

 • لذت نوشیدن یک قهوه بی‌نظیر حین کار

  اگر شما هم در جست‌وجوی نوشیدنی های گرم و بی‌نظیر هستید، در ادامه تعدادی از آنها را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

  شما هم می‌توانید متناسب با حال و هوا و سلیقه خود و یادگیری رسپی آن، خودتان را یک نوشیدنی جذاب در کافه و یا خانه مهمان کنید.

 • اهمیت آموزش بار گرم
  اهمیت آموزش بار گرم

  کلام آخر در مورد نوشیدنی های گرم

  همان‌طور که بررسی کردیم نوشیدنی های گرم دنیای گسترده و جذابی دارند. هر ثمره کار فوق‌العاده‌ای، نیازمند آموزش و یادگیری است. نکته مهم این است که با دانستن دستورالعمل تهیه یک نوشیدنی گرم، به‌راحتی مثل آشپزی نمی‌توانید آن را آماده کنید.

  اگر شما علاقه‌مند به درست‌کردن این نوشیدنی‌های بی‌نقص هستید می‌توانید با آموزش بار گرم و یادگیری کار با دستگاه‌های آماده‌سازی انواع نوشیدنی‌ها و درک علم ترکیب نوشیدنی‌ها، سرانجام بی‌نقص‌ترین نوشیدنی‌های خوشمزه را با دستان خودتان درست کنید.