چای-حبابی
10
خرداد

بابل تی یا چای بوبا چیست؟ + طرز تهیه بابل تی

آیا تا به حال فکر کرده اید که چای حبابی از کجا می آید؟ بخوانید تا در مورد چگونگی محبوبیت چای حباب دار یا بابل تی و گسترش آن از آسیا به سایر نقاط جهان بیشتر بدانید! یکی از چیزهای مهم در مورد دنیای مدرن این است که پر است از فرهنگ های مختلف است. این شامل چای بوبا نیز هست .که در شرق آسیا به یک نوشیدنی خاص تبدیل شده است. اما به سرعت در سایر نقاط جهان گسترش یافته است.شاید بافت جویدنی مروارید تاپیوکا را دوست داشته باشید. شاید طبیعت خامه ای چای شیر را دوست داشته باشید. صرف نظر از اینها، رضایت بخش است که نی را در آن فرو کنید.

نوشیدنی چای حبابی از کجا آمده است؟ چه کسی مسئول اختراع آن است؟در اینجا چند نکته کلیدی قابل توجه است.

تاریخچه مختصری از چای بوبا

چای حبابی چیست؟ اگرچه بسیاری از مردم چای سیاه را با آسیا مرتبط می دانند، انواع متعدد دیگری از چای نیز وجود دارد. این شامل چای حباب دار است که در اوایل دهه 1980 شروع شد. حتی با وجود اینکه منشا اصلی آن هنوز به شدت مورد بحث است، چای حبابی شیر برای اولین بار در تایوان ایجاد شد.
در آن زمان، توپ های یخ تراشیده شده و تاپیوکا، بیابان هایی در سراسر تایوان و جنوب چین در نظر گرفته می شدند. در نهایت، شخصی تصمیم گرفت سه عنصر محبوب را در یک نوشیدنی ترکیب کند. این شامل:
  • توپ های تاپیوکا در پایین
  • یک لایه یخ تراشیده شده در وسط
  • چای شیر در بالا، که در بقیه نوشیدنی پخش می شود
با گسترش این نوشیدنی محبوب در سراسر تایوان، به سایر نقاط چین نیز گسترش یافت. البته، چای حباب دار به ایالات متحده نیز سرایت کرده است و به سواحل غربی مانند لس آنجلس، کالیفرنیا، قبل از انتشار در سراسر کشور، مانند نیویورک، وارد شد.
بابل-تی
از دهه 1980، چای بوبا به گونه ای تکامل یافته است که طیف گسترده ای از تاپینگ ها را شامل می شود. حتی اگر دوستداران این چای هنوز هم می توانند چای کلاسیک شیر مروارید را تهیه کنند، صاحبان رستوران ها انواع پودرها و شربت های میوه را بری تهیه آن آزمایش کردند. اگرچه بسیاری از صاحبان رستوران ها هنوز میوه واقعی را ارائه می دهند، اما هزینه بر است و به سرعت خراب می شود. اکنون ده ها طعم چای چینی موجود است.

نمونه های محبوب

علاوه بر این، نوشیدنی های حباب دار چای نیز می توانند انواع تاپینگ ها را درخواست کنند. نمونه های محبوب شامل لوبیا قرمز، پودینگ تخم مرغ، ژله بادام و ژله است. علاوه بر این، مصرف کنندگان چای حبابدار نیز می توانند چای شیر را با خامه غیر لبنی جایگزین کنند.این برای افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند یا به دنبال چیزی شیرین تر مانند شکر قهوه ای هستند عالی است.
در نهایت، حتی خود توپ های تاپیوکا نیز دستخوش چندین تکامل شده اند. به عنوان مثال، برخی از مردم به جای گرفتن توپ های سنتی تاپیوکا، ممکن است توپ های تاپیوکا را ترجیح دهند که با طعم های اضافی از جمله تارو، ریشه کاساوا، لیچی، هندوانه، توت فرنگی، و انواع دیگر انتخاب شود. این فقط راه دیگری برای نوشیدنی‌های حباب‌دار چای است تا نوشیدنی‌های خود را مطابق با نیازهای خاص خود سفارشی کنند.

چای حباب دار به یکی از اصلی ترین فرهنگ های آسیایی و آمریکایی تبدیل می شود

در تایوان، چای حبابی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های زندگی است. صدها غرفه غذای خیابانی وجود دارد که در ردیف بزرگترین شهرهای تایوان قرار دارند. چای حباب‌دار میان‌وعده محبوبی است که مردم هنگام خرید در بازارهای مواد غذایی می‌خورند. اگر به تایوان سفر کنید و به بازارهای غذاهای دریایی نگاهی بیندازید، همه را خواهید دید که نوعی بابل تی یا چای سرد از Boba Guys یا فروشگاه دیگری در دست دارند.
در دهه 1990، چای حباب دار به ایالات متحده نیز گسترش یافت.که توسط مردم تایوانی که در حال نقل مکان به این منطقه بودند به ایالات متحده آورده شد. از آنجایی که کافی‌شاپ‌ها در ایالات متحده شروع به گسترش عرضه‌های خود کردند، دیگر جهشی بزرگ برای ارائه چای حبابی در ایالات متحده به نظر نمی‌رسید.
چای حباب دار
با توجه به اینکه بسیاری از مردم آمریکا شیفته فرهنگ آسیایی هستند، با بابل تی مانند سایر غذاها یا نوشیدنی های آسیایی رفتار می شد. بسیاری از مردم در ایالات متحده مصرف چای حباب دار را با استفاده از سرخ کردنی، سوشی، رامن، بستنی آسیایی و بسیاری دیگر از غذاها و نوشیدنی های آسیایی مقایسه می کنند. حتی اگر دهه‌ها پیش این یک رویا به نظر می‌رسید، بابل تی اکنون یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در ایالات متحده است و بسیاری آن را با استارباکس مقایسه می‌کنند.

از آنجایی که چای حباب دار در ایالات متحده پذیرفته شده است، روش های محبوب متعددی وجود دارد که مردم دوست دارند آن ها را کشف کنند. چند مثال عبارتند از:

  • برای کاهش محتوای کربوهیدرات، چای حبابی را با قند کم یا بدون شکر سفارش دهند
  • درخواست یک چای بوبا ترکیبی، تبدیل آن به اسموتی
  • سفارش بابل تی بدون یخ به منظور به حداکثر رساندن مقدار مایع در فنجان
  • اضافه کردن مرواریدهای طعم دهنده که می تواند جایگزین توپ های سنتی تاپیوکا شود
  • درخواست نوشیدنی چای تاپیوکا با آب میوه یا شیرین کننده
همانطور که چای حباب دار به تکامل خود ادامه می دهد، پیچش ها، طعم ها و گزینه های بیشتری نیز اضافه می شود. چند طعم دهنده محبوب عبارتند از چای سبز، ماچا و اولانگ.

سخن پایانی در مورد اینکه چای حباب از کجا می آید

چای حباب دار در اوایل دهه 1980 در تایوان به وجود آمد. از آنجا، فروشگاه های دارای این چای به سایر نقاط چین، ژاپن، هنگ کنگ و حتی ایالات متحده گسترش یافتند. در طول سال ها، چای بوبا به طور قابل توجهی تکامل یافته است تا طیف گسترده ای از طعم ها، بافت ها و سبک های سفارشی را در بگیرد. با ادامه گسترش چای حبابی، گزینه‌های بیشتری ظاهر می‌شوند و این فرصت را برای همه فراهم می‌کند تا این چای خود را متناسب با نیازهای خاص خود تنظیم کنند.

بابل تی چیست؟

بابل‌تی انواع مختلفی دارد که معمولاً از چای سیاه، چای سبز، چای اولونگ و گاهی چای سفید تشکیل شده‌است. گونه دیگر، یوئنیونگ  در هنگ کنگ منشأ گرفته‌است و از چای سیاه، قهوه و شیر تشکیل شده‌است.انواع دیگر این نوشیدنی شامل نوشیدنی‌های چای مخلوط است. این تغییرات اغلب یا با بستنی مخلوط می‌شوند یا اسموتیهایی هستند که هم چای و هم میوه دارند.

سوالات متداول در مورد اینکه چای حبابی از کجا می آید

چای حباب چینی است یا ژاپنی؟

چای حباب دار در واقع از تایوان که بخشی از چین محسوب می شود، منشا گرفته است. از آنجا به بقیه چین، ژاپن و ایالات متحده گسترش یافت.

چه کشوری برای چای حباب دار معروف است؟

بسیاری از مردم ژاپن را با این چای مرتبط می دانند. با این حال، بیشتر با تایوان مرتبط است.

توپ های کوچکی که در چای حباب دار باز می شوند چیست؟

اینها توپ های تاپیوکا هستند. آنها بافت لاستیکی و جویدنی دارند. در حال حاضر امکان سفارش مرواریدهای پاپینگ با طعم های متنوع از جمله انبه، هندوانه، لیچی و غیره وجود دارد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله