چگونه کافی شاپ بزنم
12
مرداد

چگونه کافی شاپ بزنم ؟ مشکلات راه اندازی کافی شاپ چیست ؟

راه اندازی یک کافی شاپ شاید در وهله اول امری ساده به نظر بیاید ولی نیازمند طی کردن پروسه ‏های متفاوتی میباشد. در هنگام طراحی کانسپت کافی شاپ، اولین سوالی که برای شما پیش می ‏آید این هست که چگونه کافی شاپ بزنم. برای تاسیس یک کافی شاپ به موارد کلیدی بسیاری از جمله گذراندن دوره آموزش کافی شاپ، بودجه مورد نظر، محل مناسب، تجهیزات کاربردی برای کافه، نوع دکوراسیون و انتخاب پرسنل مناسب باید توجه داشت.

مشکلات راه اندازی کافی شاپ

مشکلات بسیاری در هنگام تاسیس یک کافی شاپ وجود دارد که شما با داشتن دانش کافی میتوانید آن ها را حل کنید. از این نوع مشکلات می‏توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. توانایی ‏های مالی: در وهله اول، شما باید به میزان بودجه ‏ای که برای کسب و کار خود در نظر گرفته‏ اید توجه کنید. راه اندازی کافی شاپ نیاز به صرف هزینه‏ های بالایی دارد از جمله هزینه ‏هایی که صرف خرید مواد اولیه، مبلمان کافه، تجهیزات آشپزخانه و… دارد که لازم است شما توانایی صرف این نوع هزینه‏ ها را داشته باشید.

 

  1. تقاضا و علائق مخاطبان: امروزه با توجه به نوع سرویس دهی کافی شاپ‏ های دیگر، میتوانید علاقه مردم را به خوبی بشناسید تا محصولات به روزی به مردم ارائه دهید. اگر محصولاتی که کافی شاپ شما ارائه میدهد نامرغوب یا باب سلیقه مشتریان امروزی نباشد، به ضرر شما است.

 

  1. نحوه ارتباط با مشتری: انتخاب پرسنل مناسب یکی از موارد ضروری برای کافی شاپ شماست چرا که پرسنل خوب، مشتری بیشتری برای شما جذب می‏کند. از طرفی هم اگر نحوه ارتباط پرسنل با مشتری مناسب نباشد، در حقیقت شما مشتریان خود را از دست میدهید.

 

  1. تعیین هویت برند: زمانی که این سوال برای شما پیش می‏ آید که چگونه کافی شاپ بزنم، پیش از آن جا همه اقدامات ضروری لازم است که یک برند، لوگو و نام مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنید. نوع برند و طراحی لوگویی که برای کافی شاپ خود انتخاب میکنید، تاثیر بسیاری روی رونق کسب و کار شما دارد.
رعایت اصول طراحی داخلی
رعایت اصول طراحی داخلی

متراژ مناسب برای کافی شاپ

برای طراحی کانسپت کافی شاپ خود لازم است به این موضوع توجه داشته باشید که کافی شاپ شما صرفا خدمات بیرون بر دارد یا برعکس. در حال کلی متراژ استاندارد و مورد نیاز برای یک کافی شاپ بین 320 تا 550 متر مربع است ولی برای کانسپت‏ های بیرون بر باید متراژ کمتری در نظر گرفته شود.

ایده ‏های راه اندازی کافی شاپ

شما میتوانید با ارائه ایده‏ هایی متفاوت و نو نسبت به کافی شاپ ‏های دیگر، کمک بسیاری به شناخته شدن کافی شاپ خود کنید. به عنوان مثال از موارد زیر استفاده کنید:

  1. طراحی داخلی و دکوراسیون خاص مثل لمینت‏ های چوبی
  2. ارائه منوی رایگان در روز افتتاحیه
  3. طراحی منو در سبک‏ های متفاوت و جدیدتر نسبت به کافی شاپ‏ های دیگر
  4. استفاده از مواردی مثل اجرای زنده یا نمایش‏ های هنری برای جذب مشتری
  5. ارائه قیمت ‏های مناسب در شروع کار کافی شاپ

 

نمونه‏ ای از کافی شاپ‏ های بیرون بر
نمونه‏ ای از کافی شاپ‏ های بیرون بر

کلام آخر

بنابراین برای راه اندازی کافی شاپ، لازم است دانش کافی را داشته باشید. و موارد زیادی را در نظر بگیرید. از طرفی هم پیش از این که از خود سوال کنید چگونه کافی شاپ بزنم، لازم است یک محل مناسب که برای جذب مشتری مناسب است را انتخاب کنید تا در رونق کسب و کار شما موثر باشد. در دوره آموزش کافی شاپ  همه نکات و موارد مهم در راه اندازی کافی شاپ را می آموزید.