چیدمان داخلی کافه
23
آذر

چیدمان داخلی کافه و مواردی که به چیدمان در کافه کمک می‌کنند

نکات زیادی برای جلب توجه مشتریان کافه وجود دارد ولی اگر کمی دقت کنیم یکی از مهم ترین این نکات چیدمان داخلی کافه می‌باشد. در واقع این چیدمان می‌تواند در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی طراحی شود. اما باید این چیدمان در مسیری باشد. که با فضای کافه و محصولات آن هماهنگی داشته باشد.

امروزه با توجه به عوامل مختلفی که در جامعه وجود دارد. یکی از مکان‌های مناسب برای جوانان جهت سپری کردن اوقات بیکاری خود، کافه می‌باشد. به همین جهت تعداد زیادی کافه در اغلب شهر‌ها ساخته شده. که هر کدام دکوراسیون خود را به نحوی چیده‌اند. که برای مشتریان به ویژه جوانان جذاب و جالب توجه باشد.

برای طراحی یک چیدمان خوب باید یک سری از قواعد و اصول را رعایت کرد

برای مثال نورپردازی در فضای داخلی کافه می‌تواند. به نحوی بر روی مشتری تاثیر مثبت بگذارد. به همین منظور یکی از این اصول رعایت میزان نورپردازی فضای داخلی کافه است.

در عین حال باید تمام تلاش خود را بکنید. که بهترین استفاده را از فضای کافه ببرید. به همین سبب چینش مناسب و صحیح میز و صندلی‌ها یکی از اصول مهم در طراحی چیدمان داخلی کافه می‌باشد.

همچنین انتخاب نوع میز و صندلی‌ها به نحوی که برای فضای یک کافه مناسب باشد. می‌تواند به طراحی فضای کافه کمک کرده و آن را جذاب تر از قبل بکند. به طور کلی نوع چیدمانی که برای فضای داخلی کافه انتخاب می‌کنید. علاوه بر اصول ثابتی که دارد باید برای انجام صحیح آن به چند دسته از اصول شناور آن هم دقت کنید.

برای نمونه شناخت شما از مشتریان کافه می‌تواند. به نوع طراحی فضای کافه به شما کمک زیادی بکند. زیرا هدف اصلی شما جلب رضایت مشتری می‌باشد.

در ادامه می‌توانید با موارد متنوع موثر در چیدمان صحیح فضای داخلی کافه بیشتر آشنا شوید.

چیدمان داخلی کافه
موارد زیادی هستند که به چیدمان فضای داخلی کافه کمک می‌کنند

در واقع وقتی شما قصد دارید چیدمان داخلی کافه خود را به نحوی طراحی کنید. که موجب جلب رضایت مشتری‌ها شود. باید بر اساس نظرات و علایق مشتری‌های خود حرکت کنید.

به همین منظور در اولین مرحله شما باید منطقه‌ای را که کافه شما در آن قرار دارد. به خوبی آنالیز کرده و در مورد میزان درآمد، سن، نوع کسب و کار و سایر ویژگی‌های مشابه آن‌ها اطلاعاتی را کسب کنید.

سپس باید سعی کنید این ویژگی‌ها را با هم مقایسه کرده. و به یک نتیجه مطلوب در مورد ایده مشتریان خود دست پیدا کنید. البته جالب است بدانید که هر چه کافه شما در منطقه‌ای باشد.که جوانان در آن رفت و آمد دارند، باید متناسب با سلیقه آن‌ها فضای داخلی کافه را جذاب تر و کاملا بروز طراحی کنید.

استفاده از سلیقه و نظر مشتریان

شما حتی می‌توانید با توجه به میزان رفت و آمدی که مشتریان به کافه شما دارند. سلیقه و میزان رضایت آن‌ها را در مورد طراحی فضای داخلی کافه خود متوجه شوید. و در صورت وجود برخی از نارضایتی‌ها، دگرگونی‌هایی جزئی را در دکوراسیون کافه خود ایجاد کنید.

در بعضی از موارد هم می‌توان با ایجاد چالش‌های مختلف به طور مستقیم نظر مشتریان خود را در مورد نوع و طرح چیدمان کافه پرسید. و همگام با ایده‌های آن‌ها پیش رفت.

بهترین مکان برای ایجاد چالش، فضای مجازی می‌باشد. که می‌توانید در آن از نظر طیف گسترده‌ای از مردم و به ویژه مشتریان خاص خود مطلع شوید.

به طور کلی ایده‌ها و نظرات مشتریان می‌تواند یک کمک بسیار عمده در انتخاب طرح مناسب برای چیدمان فضای داخلی کافه می‌باشد.

چیدمان داخلی کافه
شناخت کافی از مشتریان می‌تواند به چیدمان داخلی کافه کمک بکند
  • وجود نورپردازی مناسب در فضای داخلی کافه

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند نقش بسزایی در چیدمان داخلی کافه داشته باشد، ایجاد یک نوع نورپردازی متناسب با فضای کافه و شرایط رفت و آمد‌ها در آن می‌باشد. البته مهم ترین نکته برای ایجاد یک نورپردازی مناسب، قطعا متناسب بودن آن با تم کافه شما می‌باشد.

به همین دلیل توجه به این نکته و وجود یک نور زیبا در کافه می‌تواند. برای فضای داخلی کافه شما بسیار مفید باشد. یکی از مزایای خوبی که نورپردازی مناسب می‌تواند برای کافه شما به همراه داشته باشد. تبدیل مشتریان موقت به مشتریان همیشگی می‌باشد.

برای اجرای این مورد می‌توانید از منابع نور طبیعی و مصنوعی در کنار همدیگر به صورت مکمل برای خلق فضایی زیبا در داخل کافه خود استفاده کنید.

به همین خاطر می‌توانید محل قرارگیری پنجره‌های کافه خود را به گونه‌ای مشخص کنید. که بتوان از نور طبیعی به صورت کنترل شده در داخل کافه استفاده کرد. البته نور طبیعی را فقط در روز می‌توانید به کار بگیرید. و به همین منظور باید ایده‌هایی برای جذاب کردن چیدمان داخلی کافه در شب داشته باشید.

برای مثال می‌توانید از شیشه و یا آینه‌های کوچک و رنگی در برخی از قسمت‌های کافه استفاده کنید. تا با منعکس کردن نور مصنوعی در شب، یک فضای آرامش بخش را برای مشتریان کافه به وجود آورد.

همچنین نصب برخی از چراغ‌های آویز که به نوعی تزئینی هم می‌باشند، می‌تواند به نورپردازی مناسب در کافه شما کمک شایانی بکند.

وجود نورپردازی مناسب می‌تواند به چیدمان داخلی کافه کمک بکند
وجود نورپردازی مناسب می‌تواند به چیدمان داخلی کافه کمک بکند
  • انتخاب درست طرح میز و صندلی‌ها و چینش صحیح آن‌ها

اگر دقت کرده باشید در اغلب کافه‌ها طرح و رنگ میز و صندلی‌ها را متناسب با تم کافه و یا طرح و رنگ فضای داخلی آن انتخاب می‌کنند.

البته این نکته می‌تواند در چیدمان داخلی کافه نقش چشمگیری داشته باشد. ولی به طور کلی شما باید در نوع چینش میز و صندلی‌ها به طور منظم عمل کرده. و به طوری آن‌ها را بچینید که رضایت مشتری‌ها جلب شود.

همچنین استفاده از کاناپه در کنار میز و صندلی می‌تواند. به وجود یک فضای هنری و جذاب در کافه کمک زیادی بکند. ولی باید تمامی این وسیله‌ها با هم در طرح و رنگ هماهنگ بوده تا شکل جالبی را به فضای داخلی کافه شما بدهند.

در نتیجه با رعایت تمامی این نکات می‌توانید در کافه خود یک طرح عالی از چیدمان را تجربه کنید و رضایت مشتری‌های خود را جلب کنید.

انتخاب درست طرح میز و صندلی می‌تواند به چیدمان داخلی کافه کمک بکند
انتخاب درست طرح میز و صندلی می‌تواند به چیدمان داخلی کافه کمک بکند

آموزش مدیریت کافه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله