کلاس باریستا باید در فضایی منطبق بر فضای کافه برگزار شود
۲۳
دی

کلاس باریستا – شرایط و محیط آموزش در کلاس باریستا

به طور معمول بیشتر افرادی که در کافه ­ها به عنوان باریستا شناخته می­شوند. قطعا ابتدا برای این که وارد این حرفه شوند یک سری از آموزش­های کافه و شرایطی را سپری کرده ­اند تا به این مرحله برسند. در واقع باریستا به کسی گفته می­شود که در کافه ­ها وظیفه درست کردن انواع مختلف نوشیدنی­های گرم و سرد را بر عهده دارد .و در این حرفه کاملا حرفه­ ای می­باشد. قطعا موثر ترین روش برای آموزش این حرفه شرکت در کلاس باریستا می­باشد. که امروزه توسط مراکز مختلف در سطوح متنوعی برگزار می­شود.

وقتی شما قصد شرکت در یکی از این کلاس­ها را دارید. لزوما باید در مورد شرایط و چگونگی محیط برگزاری آن کلاس اطلاعاتی را داشته باشید. همچنین گرفتن مدرک معتبر و یا حتی بین المللی پس از اتمام کلاس هم یکی از الزامات این کار برای تبدیل شدن به یک باریستای حرفه ­ای می­باشد.

فضای کلاس باریستا

مکانی که قرار است کلاس­ باریستا در آن برگزار شود باید دارای محیطی منطبق بر فضای یک کافه باشد .تا شخصی که می‌خواهد آموزش ببیند. در همین ابتدا با فضای یک کافه آشنا شده و خود را با آن وفق بدهد. در ضمن وجود اکثر دستگاه­ها و ابزارهای پیشرفته و حرفه­ ای برای آموزش قهوه و سایر آموزش ها ، نیز یکی دیگر از الزامات برای حرفه ­ای بودن یک کلاس باریستا می­باشد. (دوره بار قهوه).در حقیقت کار کردن با تمام دستگاه­های پیشرفته موجود در این زمینه می­تواند یک فرد مبتدی را در کمترین زمان به یک باریستای حرفه ­ای تبدیل کند.

در ضمن نکته دیگری که در مورد دوره های آموزش باریستا همواره مطرح می­باشد. سطح استادی است که قرار است مربی آموزش دهنده در این کلاس­ها باشد. طبیعتا هر چه آن استاد دارای مدارک و سابقه کاری بیشتری باشد. سطح دوره او نیز می­تواند متناسب با تجربه ­ای که دارد بالا باشد.

 

  کلاس باریستا باید در فضایی منطبق بر فضای کافه برگزار شود
کلاس باریستا باید در فضایی منطبق بر فضای کافه برگزار شود

نکاتی که دانستن آن‌ها پیرامون مدرک بین المللی باریستا واجب است

شغل باریستا در روزگار امروز یکی از جذاب ترین شغل‌ها است. که در آن شخص باریستا می ‌تواند با سپری کردن یک سری از مراحل برای دریافت مدرک معتبر آن اقدام کند. البته تقریبا بیشتر موسسه‌های فعال در زمینه برگزاری کلاس باریستا بیان می‌کنند. که به شاگردان خود پس از پایان دوره آموزش مدرک بین المللی و معتبر می‌دهند. که بتوان آن را استعلام کرد. ولی شما حتما سعی کنید. قبل از هر اقدامی برای شرکت در دوره‌های آموزشی این موسسات در مورد اعتبار خود موسسه و مدرک‌های آن تحقیقاتی را انجام دهید. در حال حاضر یکی معتبر ترین مدارک موجود برای یک باریستا قطعا SCA می‌باشد.

 

گواهینامه-7jinocafe.ir
ارائه مدارک معتبر در آکادمی ژینو

شرایط شرکت در کلاس باریستا

در نهایت برای شرکت در کلاس‌ باریستا ابتدا باید در مورد شرایط کلاس و سطح اعتبار موسسه برگزارکننده این کلاس اطلاعاتی را کسب کنید. همچنین شناخت ویژگی‌ها و نحوه کار یک باریستا نیز می‌تواند به شما کمک شایانی بکند. در ضمن آشنایی با انواع وسایل و دستگاه‌های موجود در کافه نیز قبل از شرکت در این کلاس‌ها می‌تواند باعث شود که در کلاس با یک دید بهتر مطالب و نحوه کارکرد یک باریستا را آموزش ببینید.