آموزش کافی شاپ (باریستا ، بارتندر )

تماس با ما

دوره کامل کافی شاپ

شامل: بار قهوه،قهوه دمی،بار سرد،غذا و … قهوه شناسی،نحوه آسیاب،شناخت ابزار و کاپ ها،نظافت و سرویس ماشین اسپرسو بارقهوه،قهوه دمی،بارگرم،آیس کافی،چای و دمنوش لته آرت بار سرد(ماکتیل،میلک شیک،گلاسه،اسموتی) غذاها مدیریت کافه با مدرک بین المللی رایگان هزینه مواد اولیه رایگان پشتیبانی و رفع اشکال رایگان

بیشتر بدانید

دوره بار قهوه

این دوره شامل: قهوه شناسی،نحوه آسیاب،شناخت ابزار و کاپ ها،نظافت و سرویس ماشین اسپرسو + بارقهوه،قهوه دمی،بارگرم،آیس کافی،چای و دمنوش + لته آرت مقدماتی + مواد اولیه رایگان پشتیبانی و رفع اشکال رایگان *مدرک شامل هزینه جداگانه می باشد

بیشتر بدانید

دوره بروئینگ بار

دوره قهوه های نسل سوم(موج سوم) شامل : کمکس،آیروپرس،سایفون،v60 به صورت خصوصی و کاملا عملی همراه با جزوه

بیشتر بدانید

دوره بار سرد(ماکتیل،شیک،گلاسه،اسموتی)

*این دوره به صورت خصوصی و عملی در محیط کافی شاپ،همراه با استاد به صورت عملی می باشد. *سرفصل های آموزشی شامل میلک شیک ها + گلاسه ها+ ماکتیل ها و اسموتی ها می باشد *با توجه به خصوصی بودن کلاس زمان و ساعت کلاس به انتخاب هنرجو می باشد. *بعد از پایان دوره رفع اشکال و پشتیبانی از هنرجو به صورت رایگان می باشد. *هدیه ما به در این دوره به هنرجوها آموزش گارنیش های مدرن و مولکولی می باشد. *هزینه مواد اولیه آموزش به عهده کافه می باشد. *هزینه گواهی در این دوره با هنرجویان می باشد.

بیشتر بدانید

دوره لته آرت ( قلم و پیچر)

دوره کاملا عملی همراه با تمرین در ۲ جلسه ۲ ساعته *در صورت نیاز ۱ جلسه ۳۰ دقیقه ای برای رفع اشکال رایگان در نظرگرفته می شود.

بیشتر بدانید

دوره های آموزش کافی شاپ (باریستا ، بارتندر )

  • استفاده از انکسار سنج (رفرکتومتر)، آموزش چگونگی تغییرات عصاره گیری در دماهای مختلف، آشنایی با اندازه های متفاوت ذرات و فیلترهای مختلف
  • و تمامی موارد لازم دیگر برای کسب تخصص در تهیه قهوه دمی

گذراندن این دوره در آموزشگاه و کافه ژینو فقط ۶۰۰ هزار تومان هزینه می برد در پایان یک مدرک معتبر نیز به شما اعطا خواهد شد که هیچ مدیر کافی شاپی نمی تواند به آن نه بگوید.

دوره بار قهوه

دوره بار قهوه (پایه و پیشرفته)

  این دوره کافی شاپ برای کسب تخصص در خرید، آماده سازی و سرو قهوه می باشد. همانطور که می دانید، دنیای قهوه بسیار متنوع است و انواع مختلفی از قهوه در کشورهای استوایی از آمریکای جنوبی و مرکزی گرفته تا کشورهای آفریقایی و آسیای جنوبی و جنوب شرقی کشت می شوند. که هر کدام از آن ها ویژگی ها و درصد کافئین خاص خودشان را دارند.

به علاوه، روش های بسیار زیادی نیز در آموزش قهوه برای برشته کردن و آسیاب کردن قهوه وجود دارد. میزان برشته شدن دانه های قهوه و اندازه ذرات قهوه آسیب شده متغیرهایی پیوسته هستند. که ترکیبات مختلف آن ها سبب می شود که بی نهایت انواع قهوه را بتوان با استفاده از دستگاه های مختلفی که هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند، تهیه کرد. همچنین می توان مواد مختلفی مثل شیر، شکر، خامه و … نیز به قهوه اضافه کرد.

با وجود تنوع بی انتهای انواع نوشیدنی های قهوه، بعضی روش ها و اصول برای تهیه قهوه از محبوبیت بیشتری برخوردارند .و بنابراین، در یک دوره کافی شاپ بار قهوه، تمرکز بر آموزش این روش های اصولی برای تهیه انواع شناخته شده قهوه، مثل قهوه ترک، فرانسوی، ایتالیایی، اسپرسو، کاپوچینو، لته و … است.

اما شناخت انواع مختلف قهوه و اشنایی با روش های برشته سازی و آسیاب کردن و دستگاه های مختلف مثل اسپرسو ساز برای تهیه قهوه، جای خلاقیت را برای کاراموز باز گذاشته. و کسی که این دوره را پشت سر بگذارد می تواند نه براساس آزمون و خطا یا تصادف، بلکه براساس دانسته های خود، انواع خلاقانه و جدیدی از قهوه را که شاید پیش از این هرگز در دنیا سرو نشده باشند، تهیه نماید.

اگر کافی شاپی بتواند قهوه های منحصر به فردی را سرو نماید که در هیچ کافی شاپ دیگری سرو نمی شوند. مطمئن باشید آن کافی شاپ مشتریان ثابت بسیاری خواهد یافت که حاضر نیستند قهوه شان را در هیچ جای دیگری سرو کنند.

بعضی از انواع قهوه مثل کاپوچینو و لته را می توان نه تنها با کیفیت، بلکه زیبا سرو کرد. آموزش مقدماتی لته آرت شما را قادر می سازد تا هنر خود را به رخ بکشید. و زیباترین نوشیدنی ها را برای مشتریان خود تهیه کنید تا هیچ گاه فکر رفتن با کافی شاپی دیگر به ذهنشان خطور نکند و همیشه بتوانید با طرح های زیبا و خلاقانه روی کاپوچینو یا لته، آن ها را سورپرایز کنید.

کاراموز می تواند با گذراندن دوره بار قهوه، قهوه های دمی یا نسل سوم را نیز با دستگاه های مختلف مثل سایفون، آیروپرس، V60 و … را تهیه کند تا از تازه ترین های دنیای گسترده قهوه نیز جا نماند و بهترین فرصت های شغلی را داشته باشد یا اینکه کافی شاپ خودش را از این نظر بی نیاز سازد.

آیس کافی نوعی نوشیدنی سرد قهوه است که اگر آن را در منوی بار قهوه خود قرار دهید، تعداد مشتریان تابستانی شما زیادتر خواهند شد و در این دوره نحوه تهیه آیس کافی به بهترین شکل ممکن به کاراموز، آموزش داده می شود.

دم نوش ها نیز دنیای وسیعی دارند و شناخت انواع آن ها و نحوه تهیه هر کدام از انواع مختلف دمنوش کمک زیادی به کافی شاپ می کند تا مشتریان ثابت خودش را داشته باشد. شاید دم کردن چای و سایر دمنوش ها کاری باشد که هر ایرانی آن را به خوبی بداند ولی در این دوره کافی شاپ، تکنیک ها و نکات ارزشمندی به شما آموزش داده می شود که دمنوش ها و چای شما را منحصر به فرد می کند.

با گذراندن این دوره کافی شاپ خصوصی که تنها یک میلیون ۸۰۰ هزار تومان هزینه دارد، می توانید در تهیه قهوه متخصص شوید و نه تنها تمامی انواع شناخته شده قهوه را تهیه کنید، بلکه خلاقیت خود را به کار ببندید و قهوه های مخصوصی را تهیه کنید که فوت کوزه گری آن ها را تنها خودتان می دانید و این امتیازی است که بهترین فرصت های شغلی را در اختیار شما قرار می دهد.

شخصی که این دوره کافی شاپ را گذرانده باشد در شناخت و تهیه انواع قهوه و کار کردن با انواع دستگاه های ساخت قهوه، بروئینگ قهوه، تهیه آیس کافی و دم کردن چای و انواع دمنوش ها متخصص و با آرت لاته آشنا می شود. پس از پایان این دوره نیز با پرداخت هزینه ای جدا، یک مدرک گذراندن دوره بار قهوه برای شما صادر می شود.

آشنایی با دوره های کافی شاپ

دوره بار سرد (ماکتیل، شیک، گلاسه، اسموتی)

هر کافی شاپی برای حفظ حداکثر مشتریان به ویژه در فصول گرم، نیازمند منوی بار سرد شامل ماکتیل، شیک، گلاسه و اسموتی می باشد. تهیه این خوراکی ها و نوشیدنی ها چندان کار آسانی نیست و تنها کسی می تواند این کار را به خوبی انجام دهد که دوره آموزش کافی شاپ مرتبط را گذرانده باشد.

در دوره بار سرد ژینو، کاراموز نحوه تهیه میلک شیک ها، اسموتی ها، گلاسه ها و ماکتیل ها و متود های مختلف از جمله لایر،بلندینگ،شیکر و… را به طور کامل می آموزد و برای تهیه مواد اولیه نیازی به هیچ هزینه ای ندارد زیرا کل هزینه مواد اولیه این دوره بر عهده آموزشگاه است ولی برای صدور گواهی باید هزینه ای جدا از هزینه یک میلیون ۸۰۰ هزار تومانی دوره خصوصی پرداخت شود.

کاراموز در پایان این دوره کافی شاپ بار سرد می تواند انواع مختلف آیتم های بار سرد کافی شاپ را با کیفیت بالا درست کند و با دستگاه های مورد استفاده در ساخت این آیتم ها به خوبی آشنا می شود و می تواند به راحتی با آن ها کار کرده و آن ها تمیز و سرویس نماید. به علاوه گارنیش های مدرن و مولکولی نیز در این دوره کافی شاپ به صورت رایگان به کاراموز، آموزش داده می شوند.

*توجه داشته باشید دوره کامل کافی شاپ به صورت 1 نفره  (باریستا، لاته آرت،  بارتندری، غذاها) با تخفیف ویژه همراه با گواهی بین المملی به مدت محدود فقط 3 میلیون تومان می باشد.

*این دوره با هدایت مهرداد آذریار مدرس و مدیر کافه و آکادمی ژینو با سابقه 900 هنرجو از جمله پرسنل و مدیریت کافه راندو، بابی دونات،طرمه،فرهنگ،گریل،سوکولند,رویال,حنان،هانیر،ساوا،آرت،رام و…در تهران

باتو و راندوو کرج،سوئینی متل قو،آریزونا اصفهان،راندو خوزستان،لئونارد قم،مون بیرجند،گلچین همدان و کرج،جوان و کوهستان قزوین،مریخ دامغان،پاویون خوزستان،افیل انتالیا برگزار میشود.

قهوه سازها و ماشین های اسپرسو در انواع و مدل های مختلفی در بازار موجود هستند و تأثیر بسیار زیادی در کیفیت نهایی قهوه دارند.

گذراندن دوره کامل کافی شاپ به شما تخصص لازم را برای شناخت بهترین برندها و مدل های دستگاه های قهوه ساز و اسپرسوساز، و نحوه کارکردن و تمیز کردن آن ها را خواهد داد.

قهوه های آماده که به صورت پودر قهوه در بازار موجود هستند، نسبت به قهوه ای که در کافی شاپ آسیاب می شود، کیفیت پایین تری دارند زیرا مغز دانه های آسیاب نشده قهوه در مجاورت هوا قرار نمی گیرد و تازگی خودش را حفظ می کند اما در پودرهای قهوه چنین نیست. بنابراین برای اینکه با کیفیت ترین قهوه ها را به مشتریان کافی شاپ خو سرو کنید با دستگاه های آسیاب قهوه را بشناسید و با نحوه کار کردن با آن آشنا باشید. به علاوه، اگر بتوانید برشته کردن دانه های قهوه را نیز در کافی شاپ خود انجام دهید، بسیار بهتر است.

آشنایی با دوره های کافی شاپ

شخصی که این دوره کافی شاپ کامل را به پایان می رساند می تواند انواع و اقسام دستگاه های مختلف مورد استفاده در ساخت قهوه های با کیفیت را بشناسد و با آن ها به بهترین شکل کار کند و با بار قهوه، قهوه دمی، آیس کافی نیز آشنا می شود.

کیفیت قهوه تنها چیزی نیست که مشتریان را جلب می کند و ظاهر قهوه نیز می تواند تأثیر زیادی در رضایت مشتریان از سرویس دهی کافی شاپ شما باشد. کاپوچینو و لته دو نوع نوشیدنی محبوب قهوه هستند که قابل تزئین می باشند. شما با گذراندن این دوره کافی شاپ می توانید لته آرت را نیز بیاموزید و به هنرمندانه ترین شکل ممکن کاپوچینو و لته را تزئین نمایید.

آَشنایی با دوره های کافی شاپ

به علاوه نوشیدنی های گرم دیگری مثل چای و دمنوش نیز در کافی شاپ ها سرو می شوند و یک دوره کامل کافی شاپ باید شامل آموزش شناخت انواع چای و دمنوش و نحوه دم کردن آن ها نیز باشد.

برای اینکه کافی شاپ شما کامل باشد، نباید به نوشیدنی های گرم بسنده کنید و باید بار سرد نیز داشته باشید. گذراندن دوره کامل کافی شاپ به شما در تهیه آیتم های موجود در بار سرد مثل ماکتیل، میلک شیک، گلاسه و اسموتی تخصص لازم را می دهد و دایره مشتریان شما را گسترده تر خواهد کرد و سبب می شود در تمامی فصول، مشتریان ثابت خود را داشته باشید.

غذاها نیز از آیتم هایی هستند که باید در منوی هر کافی شاپی موجود باشند و کسی که نداند چگونه غذاهای کافی شاپی بپزد و سرو کند، هرگز یک مدیر موفق کافی شاپ نخواهد بود. پخت و سرو انواع غذاهای کافی شاپی در این دوره کافی شاپ به هنرجویان آموزش داده می شود و کسانی که این دوره را بگذرانند می توانند از دانسته های خود، حتی در فست فودها و رستوران ها نیز بهره بگیرند و بنابراین، فرصت های شغلی زیادی خواهند داشت.

آموزش غذاها

به طور کلی می توان گفت که دوره کامل کافی شاپ، شخص را برای مدیریت کافی شاپ آماده می سازد و او را به یک آچار فرانسه در هر کافی شاپی تبدیل می کند که می تواند یک تنه بار گرداندن یک کافی شاپ را به عهده بگیرد.

شخصی که این دوره را گذرانده باشد، با تمامی انواع قهوه ها و نحوه ساخت و تزئین آن ها، قهوه سازها، اسپرسوسازها، آسیاب ها و دیگر ابزارهای لازم برای تهیه انواع مختلف قهوه و نحوه کار با آن ها، دم نوش ها و آیتم های بار سرد و نحوه تهیه آن ها، نحوه پخت غذاهای کافی شاپی و مدیریت یک کافی شاپ تسلط کامل خواهد داشت و مدرک بین المللی این دوره که توسط آموزشگاه ژینو برای او صادر می شود، فرصت های شغلی متعددی در سرتاسر دنیا برای او فرآهم می آرود.

دوره کامل کافی شاپ ژینو به صورت کاملا عملی در محیط کافی شاپ برگزار می شود و هزینه مواد اولیه نیز بر عهده آموزشگاه است. آموزشگاه ژینو از کاراموزان خود در پایان  دوره پشتیبانی رایگان می کند و اشکالات آن ها را به طور رایگان برطرف می نماید. این دوره به صورت خصوصی و تنها با پرداخت مبلغ ۳ میلیون تومان برگزار می شود.

دوره های کافی شاپ

دوره کافی شاپ بروئینگ بار یا قهوه دمی

قهوه دمی یا بروئینگ روشی خاص برای تهیه قهوه است که با آن می توان مقدار زیادی قهوه گرم را در حالت آماده برای سرو، حتی تا ۱۲ ساعت در اختیار داشت. از دستگاه ها و تکنیک های بسیار متنوعی برای تهیه قهوه دمی استفاده می شود که هر کدام از این تکنیک ها نیازمند تخصص و گذراندن دوره کافی شاپ بروئینگ بار می باشند. به علاوه دستگاه هایی نیز که برای این منظور استفاده می شوند، پیچیدگی های خاص خود را دارند و بدون گذارندن این دوره کافی شاپ نمی تواند به خوبی با آن ها کار کرده و آن ها را تمیز و سرویس نمایید.

در تهیه قهوه بروئینگ یا دمی که به قهوه نسل سوم نیز مشهور است از کمکس، V60، آیروپرس، کلد برو، فرنچ پرس، سایفون، کتل استیل و … استفاده می شود که در این دوره کار کردن با تمامی این دستگاه ها به طور کامل و به طور عملی و خصوصی به کاراموز آموزش داده می شود و جزوه ای نیز در اختیار او قرار می گیرد.

دوره کافی شاپ قهوه دمی فرصت های شغلی خوبی را برای شما در کافی شاپ های مدرن و به روز که قهوه های نسل سوم را سرو می کنند فرآهم می آرود. کسی که این دوره را بگذراند، بهترین برندها و مدل های کمکس، آیروپرس، سایفون، V60 و دیگر دستگاه های مخصوص قهوه دمی را به خوبی می شناسد و می تواند با این دستگاه ها به بهترین شکل ممکن کار کند و با کیفیت ترین قهوه های دمی را تهیه نماید. مواردی که در دوره آموزش کافی شاپ می گذرانید به شرح زیر است:

  • آشنایی با بروئینگ، نسبت بروئینگ، تکنیک های ریختن قهوه، توربولانس و دیگر عوامل
  • مفاهیم TDS، بروئینگ چارت، عصاره گیری و قدرت

آشنایی با دوره های کافی شاپ

امروزه کافی شاپ ها بخش قابل توجهی از اقتصاد خرد و کسب و کارهای کوچک در بسیاری کشورهای جهان را در اختیار خود دارند و این بخش روز به روز در حال رشد است. کافی است نگاهی به آمارها در این باره بیاندازید و متوجه خواهید شد که گردش پول به واسطه کافی شاپ ها تا چه اندازه می تواند بالا باشد. شما را با دوره های کافی شاپ آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با دوره های کافی شاپ

 برای مثال ارزش بازار کافی شاپ در سال ۲۰۱۸ در انگلستان، حدود ۱/۱۰ میلیارد پوند برآورد شده است که این میزان نسبت به سال ۲۰۱۴، ۲/۲ میلیارد پوند افزایش نشان می دهد. پیشبینی شده است که ارزش جهانی بازار کافی شاپ تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۲۳۷ میلیارد دلار برسد.

با توجه به افزایش روز به روز مشتریان کافی شاپ ها در ایران به دلیل تغییر نسل و انقلاب فرهنگی نهفته و اجتناب ناپذیر، سرمایه گذاری در کافی شاپ ها در کشور ما نیز پا به پای سایر کشورهای جهان در حال افزایش است و شاید بتوان گفت که سرعت رشد بازار کافی شاپ در ایران به دلیل جوان بودن نسبی این بازار، از بسیاری کشورهای دیگر که سال ها پیش این مرحله تحول فرهنگی را از سر گذرانده اند، بسیار بالاتر است.

با این حال، گفته های بالا به این معنی نیست که هرکسی می تواند بدون هیچ تخصصی در مدیریت و بازاریابی کافی شاپ، وارد این بازار شود و یک شبه به موفقیت برسد. مدیریت کافی شاپ یک کسب و کار کاملا حرفه ای و تخصصی است و تنها کسانی می توانند در این بازار رقابتی به موفقیت برسند که دانش و مهارت کافی را در این حوزه داشته باشند.

اگر بدون بررسی های کارشناسی اقدام به اجاره یا خرید یک مکان، تجهیز و دکوراسیون آن کرده و چند نفر فرد به ظاهر حرفه ای را برای آماده کردن نوشیدنی ها و خوراکی های موجود در منوی کافی شاپ و خدمت رسانی به مشتریان استخدام نمایید، شکی نداشته باشید که سرمایه خود را به باد خواهید داد.

بعضی افراد با تجربه در مدیریت رستوران یا فست فود تصور می کنند که می توانند بدون گذراندن دوره کافی شاپ، به راحتی یک کافی شاپ موفق را راه اندازی نمایند. باید توجه داشت که مشتریان کافی شاپ ها، رستوران ها و فست فودها و انتظاراتی که مشتریان از کافی شاپ ها، رستوران ها یا فست فودها دارند، بسیار با هم دیگر متفاوت می باشند.

دوره آموزش کافی شاپ

همچنین، مکان و پیک های زمانی فعالیت در کافی شاپ ها، رستوران ها و فست فودها نیز تفاوت های قابل ملاحظه ای با هم دیگر دارند. نیازی نیست که به تفاوت تخصص پرسنل در زمینه آماده سازی نوشیدنی های گرم در کافی شاپ ها، غذاها در رستوران ها و فست فودها در فست فود فروشی ها اشاره کنیم زیرا چنین چیزی کاملا برای همه واضح است.

همچنین، اگر دوستان شما از قهوه هایی که درست می کنید تعریف می کنند، بدین معنی نیست که شما می توانید در یک کافی شاپ به صورت حرفه ای قهوه های خوبی درست کنید. به یاد داشته باشید که تجهیزات و مواد مورد استفاده در کافی شاپ ها برای تهیه انواع قهوه ها و نوشیدنی های گرم کاملا با مواد و ابزارهای خانگی مورد استفاده برای این منظور تفاوت داشته و کار کردن حرفه ای با آن ها نیازمند گذراندن انواع خاصی از دوره کافی شاپ است.

اگر قصد راه اندازی یک کافی شاپ موفق را دارید حتما نیازمند استخدام پیشخدمت هایی هستید که با گذراندن دوره کافی شاپ، تخصص لازم در خدمات رسانی به مشتریان شما را دارند. دقت داشته باشید که یک کارگر ساده به هیچ وجه نمی تواند کار یک پیشخدمت حرفه ای را انجام دهد و اینکه پیشخدمتی در رستوران با پیشخدمتی در کافی شاپ تفاوت های زیادی دارد.

اگر می خواهید یک کافی شاپ راه بیاندازید، مدیریت یک کافی شاپ را به عهده بگیرید یا اینکه در یک کافی شاپ کار کنید ولی تخصص لازم را در این زمینه ندارید، به هیچ وجه نگران نباشید! آکادمی ژینو انواع متنوع و متعددی دوره کافی شاپ برگزار می کند و شما می توانید با ثبت نام در کلاس های ژینو(با هدایت مهرداد آذریار) از این دوره ها ها بهره مند شوید. در ادامه با انواع دوره کافی شاپ در ژینو آشنا می شوید.

آشنایی با آموزش کافه داری

دوره کامل آموزش کافه

این دوره کافی شاپ مخصوص کسانی است که می خواهند خیلی از کارهای کافی شاپ خود را خودشان انجام دهند یا اینکه نظارت کاملی روی عملکرد پرسنل داشته باشند. به علاوه، هرکسی می تواند با گذراندن این دوره آموزش کافی شاپ، فرصت های شغلی مناسبی برای خودش ایجاد کند.

در این دوره کافی شاپ، مهارت های کامل و صفر تا صد مدیریت و تولید انواع نوشیدنی ها و خوراکی هایی که در منوی معمول کافی شاپ ها جای می گیرند به هنرجو، آموزش داده می شود.

مدیریت کافی شاپ نیازمند تخصص بسیار بالایی در انتخاب مکان مناسب، نحوه بازاریابی، نحوه استخدام و ارزیابی پرسنل، نحوه نظارت بر عملکرد پرسنل، انتخاب دکوراسیون داخلی مناسب، نحوه قیمت گذاری و ارائه تخفیفات و موارد متعدد دیگری است که بدون گذراندن یک دوره کافی شاپ کامل امکان پذیر نیست.

یک مدیر کافی شاپ باید بتواند تمامی انواع قهوه را به خوبی بشناسد و تفاوت قهوه ای که به خوبی تهیه شده است، با قهوه ای که به طور غیراصولی تهیه شده را درک نماید. مدیر کافی شاپ باید تفاوت قهوه ربوستا و عربیکا را دانسته و درک کند که تفاوت نسبت عربیکا و ربوستا چگونه در کیفیت قهوه ای که به مشتری سرو می شود، تأثیر گذار است.

آشنایی با دوره های کافی شاپ

پس از تکمیل دوره کامل کافی شاپ و آموزش قهوه ، کار آموز می تواند تفاوت قهوه ای را که در کنیا کشت شده، با قهوه ای را که در برزیل یا کلمبیا کشت شده است، تشخیص داده. و بداند که برای ساخت قهوه ترک، قهوه فرانسوی و قهوه ایتالیایی، باید دانه های قهوه را تا چه میزان برشته کند. خرید مواد اولیه برای ساخت قهوه نیازمند چنین اطلاعاتی است، وگرنه یک فروشنده حرفه ای به راحتی می تواند بی کیفیت ترین و ارزان ترین قهوه ها را با بالاترین قیمت ها به شخصی که دوره کافی شاپ را طی نکرده است، بفروشد. همچنین، مواد اولیه قهوه تنها چیزی نیست که در کیفیت قهوه ای که به مشتری سرو می شود، تأثیر گذار است.

کلاس آموزش باریستا
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

Call