6 ایده شگفت انگیز برای دکور کافی شاپ!!!

6 ایده شگفت انگیز برای دکور کافی شاپ!!!

6 ایده شگفت انگیز برای دکور کافی شاپ!!!


کافی شاپ ها نقطه عطفی برای طیف گسترده ای از مشتریان است. فضای داخلی کافی شاپ شما توانایی درگیر کردن مشتریانتان و افزایش راحتی و ترغیب آنها به وفادار بودن را دارد. این که آیا شما فقط کافی شاپ را افتتاح می کنید یا به دنبال به روزرسانی دکوراسیون و طراحی خود هستید ، بسیار مهم است .بنابراین می توانید فضایی جذاب را ایجاد کنید که تجارت شما را بهبود بخشد. در این مقاله با 6 ایده شگفت انگیز برای دکور کافی شاپ آشنا می شویم.

مبانی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

در زیر سه اصول در هنگام تنظیم فضای داخلی کافی شاپ شما وجود دارد.

پیشخوان کافی شاپ با چراغهای رشته ای در بالای سر

که باز تاب نام تجاری شما باشد. اگر یک برند قوی داشته باشد که از طریق دکور ، کارمندان ، خدمات و کالاهای ارائه شده شما قابل پذیرش باشد ، کافه شما به یاد ماندنی خواهد بود. نام تجاری شما شامل مفهوم ، هویت ، شخصیت کافه و رستوران شما است. دکوراسیون کافه و طراحی داخلی کافی شاپ شما باید با برند شما مطابقت داشته باشد و آن را ارتقا بخشد ، و از محیطی که برای مراجعان شما مشهود است ، استفاده شود.

روشنایی

در صورت امکان ، از نور طبیعی استفاده کنید و در انرژی خود را صرفه جویی کنید.  برای ایجاد یک فضای آرامش بخش در شب ، تن های گرم و نرم ایده آل هستند زیرا تضاد ملایم تری از تاریکی ایجاد می کنند. با این وجود ، بسته به برند کافی شاپ خود ، ممکن است همیشه از تن های سرد یا گرم استفاده کنید.

آنرا غیرقابل چاپ و تعاملی کنید. مطالعات نشان می دهد که صنعت رستوران ها همچنان به شکوفایی خود ادامه می دهند ، زیرا مردم از تجربه هایی مانند بیرون رفتن برای غذا خوردن لذت می برند. علاوه بر این ، با رشد رسانه های اجتماعی ، بیشتر افراد به دنبال به اشتراک گذاشتن تجربیات خود با دیگران از طریق تصاویر روی برنامه هایی مانند اینستاگرام هستند. عناصر جذاب در فضای داخلی کافی شاپ خود با چشم نوازی جذاب ، به ایجاد یک تجربه کامل برای مشتریان کمک می کند و در عین حال به عنوان یک تاکتیک بازاریابی رایگان نیز درنظر گرفته می شود.

ایده هایی برای تم کافی شاپ شما

فضای داخلی کافی شاپ باید مطابق با برند شما باشد. برای نشان دادن نام تجاری ، مفهوم و ارزش های خود ، مضامین زیر را در نظر بگیرید.

Industrial-style coffee shop interior

1. فضای داخلی کافی شاپ به سبک صنعتی

یک موضوع صنعتی از انبارها ، کارخانه ها و سایر فضاهای صنعتی الهام می گیرد. در زیر چند نمونه از آنچه ممکن است در کافی شاپ با دکوراسیون به سبک صنعتی مشاهده کنید ، آورده شده است.

مانند لوله ها ، آجرها ، تیرهای سقفی ، آرماتورهای آهنی و چوب فرسوده
سبدهای سیم
اجزای مکانیکی مانند چرخ دنده ها و پیچ ها
استفاده از مواد سخت افزاری سخت ، مانند چرم ، مس ، سنگ و آلومینیوم
مخلوط کردن اجزای timeworn و اجزای مدرن ، مانند یک لامپ مدرن در بالای یک میز
پالت رنگ: رنگ های خاکستری ، سیاه ، برنزه ، سفید و تیره

2.دکوراسیون به سبک مدرن

دکوراسیون به سبک مدرن در نیمه اول قرن بیستم محبوبیت زیادی پیدا کرد. یک اصل اساسی در این سبک طراحی این است که فرم باید از عملکردی پیروی کند ، به این معنی که هر قطعه مبلمان و دکوراسیون باید با هدفی باشد. در زیر چند نمونه از آنچه ممکن است در کافی شاپ با دکوراسیون مدرن مشاهده کنید ، آورده شده است.

دکوراسیون به سبک مدرن در نیمه اول قرن بیستم محبوبیت زیادی پیدا کرد. یک اصل اساسی در این سبک طراحی این است که فرم باید از عملکردی پیروی کند ، به این معنی که هر قطعه مبلمان و دکوراسیون باید با یک هدف عملی و عمدی ساده باشد. در زیر چند نمونه از آنچه ممکن است در کافی شاپ با دکوراسیون مدرن مشاهده کنید ، آورده شده است.

خطوط واضح و سطوح صاف
نبود جزئیات پیچیده
ترکیبی از عناصر راحت و پیشرفته
خطوط تمیز و رنگ های خنثی ممکن است با لوازم جانبی جسورانه ، واضح و روشن مانند یک مبل با رنگ روشن ،  کوسن یا یک تکه از هنر انتزاعی متعادل شود.

بافت با پارچه هایی مانند ابریشم ، مخملی  ، کتان یا پشم
لهجه های فلزی مانند فولاد ضد زنگ ، نیکل و کروم را تمیز کنید و ظاهری براق ایجاد می کند
تن های چوبی بسیار سبک یا تیره
بدون درهم و برهمی؛ تمیز و سازمان یافته
پالت رنگ: قهوه ای ، تاوپ ، کرم یا سفید خالص

Mid-Century coffee shop interior

3. کافی شاپ با دکوراسیون در اواسط قرن

از اواسط دهه 1930 تا 60s ، طراحی اواسط قرن با کاوش در مواد جدید با توجه به فن آوری های جدید و در عین حال سنتی مشخص است. شبیه به طراحی مدرن ، در اواسط قرن . در زیر چند نمونه از آنچه ممکن است در کافی شاپ با دکوراسیون در اواسط قرن مشاهده کنید ، آورده شده است.

مواد منحصر به فرد یا متضاد ، از جمله پلاستیک ، وینیل ، شیشه ، پلکسی گلاس و تخته سه لا
خطوط تمیز ، اشکال هندسی
میز و صندلی با پایه های خمیده
مبلمان ارگونومیک
عناصر چوب و توئیت
پالت رنگ: خاکستری دودی ، سبز آووکادو ، زرد خردل ، نارنجی کدو تنبل

Hygge coffee shop interior

4. کافی شاپ Hygge

“Hygege” یک کلمه و مفهوم دانمارکی است که به شادی و حضور اشاره دارد. دکور هیگی بر راحتی ، گرما و افراط و تفریط تأکید نمی کند. فضای داخلی پر از خلوص و با بسیاری از عناصر طبیعی و دنج است. در زیر چند نمونه از آنچه شما ممکن است در کافی شاپ با دکوراسیون هیج مشاهده کنید ، آورده شده است.

روشن ، گرم و روشن؛ شمع ها ، شومینه یا چراغ های دو رشته ای
استفاده از چوب و سنگ
بافت های نرم و ترکیبی
بالش های کرکی ، فرش های مخمل خواب دار
صندلی راحت
فضای گرم و دلنشین
طبیعی ، احساس نارسایی
گره های دنج
پالت رنگ: رنگ های خنثی ، خاکستری های سبک ، قهوه ای ها ، کرم ها

5. کافی شاپ یه سبک روستایی

طراحی داخلی روستایی طیف وسیعی از عناصرطبیعی را در خود جای داده است. در زیر چند نمونه از آنچه ممکن است در کافی شاپ با دکوراسیون روستایی مشاهده کنید ، آورده شده است.

بسیاری از عناصر طبیعت ، از جمله گیاهان در گلدان ها ، دیوارهای گیاه و گل ها
مخلوط انواع چوب ، از جمله چوب خام
اجزای خانه های مزرعه ، مانند کوزه یا ظرف شیر
زیبایی ناهموار
چوب خام ، سنگ ، فلز
میز پیک نیک داخلی
سبدهای حصیری و عناصر حصیری
مزارع گالوانیزه
تخته سیاه
پالت رنگ: رنگهای خنثی مانند برنزه ، کرم ، قهوه ای و سبز

Vintage coffee shop interior

6. کافی شاپ به سبک وینتیک

دکور وینتیک الهام بخش از گذشته است و ممکن است شامل سبک های مختلف از دهه های مختلف باشد. یک فضای رمانتیک و جذاب را با عناصر عتیقه ای که بر الگوی و تزئینات زیبا و ظریف تأکید می کنند ، نشات می گیرد. در زیر چند نمونه از آنچه ممکن است در کافی شاپ با دکورهای وینتیک مشاهده کنید ، آورده شده است.

کاغذ دیواریسفره و دستمال سفره
تکه هایی با عناصر زینتی مانند پارچه های دوزی ، حلقه ها ، لحاف ها یا نیمکت ها و صندلی هایی با الگوهای پیچیده
صندوق جوبی

چمدان وینتیک
ظروف چینی به عنوان دکوراسیون یا برای سرو
پرده
قوطی برای نگه داشتن قهوه ، چای ، آرد ، شکر
صندلی ها و صندلی های سبک ویکتوریا
چوب ماهگون
لوسترها یا لامپهای آغشته به رنگ
پالت رنگ: انواع رنگ های پاستیل یا محو مانند رنگ نارنگی ، هلو ، نارنجی روشن ، خردل خردل ، سبز دریایی
برخی از منحصر به فرد ترین فضای داخلی کافه ، اجزای مختلف را از چندین موضوع مختلف بیرون می کشند. همیشه در استفاده از این مضامین به عنوان دستورالعمل یا الهام ، کافی شاپ خود را به خواسته و برند تجاری خود سفارشی کنید.

دکوراسیون کافی شاپ

کتاب و گلدان گل در قفسه آویزان با آجر سفید در پشت آن
بسته به نوع کافه شما ، ممکن است قسمت های خاصی از شخصیت ، ارزش های کافی شاپ شما در رنگ و مضمون دکوراسیون کافی شاپ شما کاملاً مشهود باشد. انتخاب دکور عاقلانه برند و ارزش های شما را در اختیار مشتریانتان قرار می دهد. علاوه بر این ، دکوراسیون کافی شاپ شما این توانایی را دارد که فضای شما را جذاب تر و همه گیر تر کند.

کتاب و مجله

کتاب هایی را انتخاب کنید که مربوط به برند شما باشد. اگر از مزارع محلی پشتیبانی می کنید ، کتابهایی را در مورد کشاورزی قرار دهید. اگر از بزرگ شدن در میانه غربی الهام گرفته اید ، کتابهایی در مورد زادگاه خود درج کنید. شما حتی می توانید ترکیبی از کتاب های الکترونیکی را برای برآورده کردن طیف وسیعی از علاقه های مشتری درج کنید.

سرویس و ظروف غذاخوری

سبک و رنگ لیوان ها و ظروف شما می تواند شخصیت برند شما را به معرض نمایش بگذارد. به عنوان مثال ، یک کافی شاپ مدرن ممکن است شامل لیوان و بشقاب های روشن باشد ، در حالی که یک کافه روستایی ممکن است لیوان های رنگی خنثی و شیشه های سنگ تراشی را برای آب ارائه دهد.

اثر هنری

 هنری گنجانیده شده که به ارزش ها ، و برند شما مربوط می شود. هنرمندان محلی را انتخاب کنید تا نشان دهند که شما بخشی از جامعه محلی هستید. اگر دلیلی برای شما مهم باشد ، مانند حقوق شهروندی ، شامل آثار هنری است که آن را بیان می کند ، مانند عکاسی از جنبش حقوق مدنی یا آثار هنری که نشانگر انحطاط است.

بازی ها. سرگرمی هایی را قرار دهید که مخصوص برند و فضای شما باشد. به عنوان مثال ، اگر کافه شما مفهوم زیبایی را نشان می دهد ، بازی هایی مانند انحصار یا شطرنج قرار دهید تا مشتریان را برای ماندن ، استراحت و لذت بردن تشویق کنید.

موسیقی این توانایی را دارد که یک نمایش خاص در کافه شما ایجاد کند. شما می توانید لیست پخش موسیقی خود را بر اساس نام تجاری یا ساعت روز خود تغییر دهید. اگر یک کافه روستایی کار می کنید ، سعی کنید موسیقی مردانه پخش کنید. اگر فضای شما مدرن است ، ترانه های پر طرفدار و محبوب تری را انتخاب کنید. همچنین ممکن است تصمیم بگیرید موسیقی خود را بر اساس مشتری خود تغییر دهید. اگر کافه شما پر از مشتریانی است که با لب تاب کار می کنند ، موسیقی پخش کنید که حواس آنها را پرت نکند، مانند جاز یا آهنگ های بدون شعر.

با میخ زدن به برند خود و انتخاب دکور برای بیان آن ، می توانید یک کافی شاپ موفق باشید. برای رقابتی ماندن ، همیشه مطمئن باشید که آخرین ترندها را در کار خود وارد کنید.

با 6 ایده شگفت انگیز برای دکور کافی شاپ آشنا شدید؟ این ایده ها قابل انجام هستند؟آنها را چطور میبینید؟

در آخر به شما توصیه می کنیم در دوره های آموزش کافی شاپ ما شرکت کنید تا در محیط قرار بگیرید و دیدی از سبک کافی شاپ به دست آورید.

منبع:

https://www.webstaurantstore.com/blog/2880/coffee-shop-interior.html

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها