آموزش افتتاح کافی شاپ
۰۵
مرداد

آموزش افتتاح کافی شاپ – چگونه یک کافی شاپ جدید افتتاح کنیم؟

آموزش افتتاح کافی شاپ – چگونه یک کافی شاپ جدید افتتاح کنیم؟

امروزه تعداد کافی شاپ ها بسیار زیاد شده است! و از آنجا که بازار پر است ، افتتاح یک کافی شاپ جدید می تواند چالش برانگیز باشد. اما جای نگرانی نیست ، امروز می خواهیم تمام جزئیات نحوه افتتاح کافی شاپ را به روشی درست به شما بگوییم. این مقاله (آموزش افتتاح کافی شاپ) را در ذهن خود نگه دارید.

1. برای افتتاح کافی شاپ (13 نکته در انتخاب کافی شاپ را مطالعه کنید) برنامه ای تجاری ایجاد کنید: تمام اهداف ، دید خلاقانه ، هزینه های مورد انتظار و خطرات احتمالی خود را در کنار هم قرار دهید تا ایده خوبی از راهی که در پیش رو دارید به دست آورید.

2. یک تصور کلی از کافی شاپ خود را ایجاد کنید:

بین تصورتان و چیزی که می توانید انتظار داشته باشید در بازار فعلی تقاضا پیدا کنید ،و  تعادل مناسب ایجاد کنید.

3. موقعیت مکانی و فضا را انتخاب کنید:

مکانی با اندازه مناسب برای ایده خود پیدا کنید و در صورت امکان با برخی از تجهیزات مورد نیاز برای تجارت خود ، مکان و فضای مورد نظر را بالا – پایین کنید.

4- برای کافی شاپ خود لوگو تهیه کنید:

شما به یک لوگو نیاز دارید که در ذهن افراد ماندگار شود و نشانگر هویت برند شما باشد. پس از آماده شدن همه چیز ، شروع به گرفتن علامت ، برچسب و هر چیزی که می تواند به شما در اشتراک گذاری نام تجاری کمک کند!

5- حتماً همه مجوزهای لازم را دریافت کنید!

6. تجهیزات کافی شاپ را انتخاب کنید:

ابتدا لیست تجهیزات کافی شاپ مورد نیاز خود را یادداشت کنید سپس ، در فیس بوک ، اینستاگرام فروشگاه های دست دوم و خرده فروشان جستجو کنید ، با این کار در هزینه های خود صرفه جویی می کنید!

7. یافتن تأمین کنندگان:

یافتن تأمین کنندگان یک فرآیند بی پایان است ، اما با جستجوی محلی و پیدا کردن سازگاری بین کیفیت و قیمت به نتیجه مناسبی دست خواهید یافت.

8- پیدا کردن کارکنان حرفه ای:

پیدا کردن کارکنان مناسب سخت است، اما روی افرادی با پشتکار و تلاش بالا تمرکز کنید و آنها می توانند به شما در ایجاد پایه و اساس در کار کمک کنند!

9.جو مناسب در کافی شاپ (پیشنهاد می شود 20 کافی شاپی که باید از آنها لذت ببرید را مطالعه کنید):

برای جذب یک مشتری وفادار در کسب و کار بسیار مهم است.

10. به یک کمپین بازاریابی فکر کنید:

هنگام راه اندازی کافی شاپ ، کمپین های بازاریابی غافل نشوید ، اما به یاد داشته باشید که گرفتن این کلمه در مورد تجارت جدید شما بسیار مهم است!

11- اجرای یک برنامه وفاداری:

برنامه مشتریان وفادار باعث می شود تا مشتریان به شما علاقه مند شوند ، باید پیشنهادات ویژه و برنامه های برگشت پول را طراحی کنید که به مشتریان دلیلی برای بازگشت دوباره ارائه دهید.

12. نصب سیستم POS کافی شاپ:

یک سیستم مدیریت POS و مدیریت موجودی ، در صورت استفاده صحیح ، می تواند ستون فقرات فعالیت شما باشد. تمام داده ها و گزارشات خود را از یک مکان انجام دهید!

راه اندازی کافی شاپ
آموزش افتتاح کافی شاپ

آموزش افتتاح کافی شاپ و مراحل شروع آن

1. برای افتتاح کافی شاپ یک برنامه تجاری تهیه کنید

– شرح مفصلی در مورد شغل

– ساختار سازمان شما

– تعریف مخاطب هدف و تحلیل آن

– تعریف رقبا و تحلیل آنها

– یک برنامه بازاریابی

– یک برنامه مالی

 

یک برنامه تجاری خوب برای هر پروژه بسیار مهم است ، زیرا درک عمیقی از بازار ، برنامه هایی برای رشد و تجارت ایجاد می کند. جدای از این ، یک برنامه مفصل می تواند در جذب سرمایه گذاران به شما کمک کند. هیچ کس فقط یک ایده را تأمین مالی نخواهد کرد ، اما یک برنامه خوب تجاری برای یک کافی شاپ می تواند از حامیان مالی بالقوه برای سرمایه گذاری بودجه در پروژه شما بهره بگیرد.

 

2.یک تصور کلی از کافی شاپ خود را ایجاد کنید

 

هنگام راه اندازی کافی شاپ و به دنبال ایده های تجاری در مورد قهوه باشید ،و سعی کنید فضایی راحت و بی نظیر را به مراجعه کنندگان خود هدیه دهید که آنها به سرعت عاشق فضای شما شوند. فقط در مورد طراحی صحبت نمی کنیم، مهم است، اما توجه به تصویری کلی از شغلتان و نحوه ارتباط پرسنل شما با مشتریان نیز مهم است.

هر کدام از جزئیات باید از مفهوم کلی پیروی کند تا احساس کامل بودن را به وجود آورد و اگر موفق به دستیابی به این هدف شوید ، مطمئناً بازدید کنندگان شما بر می گردند و کافی شاپ شما را به دوستان خود معرفی و توصیه می کنند.

 

3. مکان و فضا را انتخاب کنید

انتخاب منطقه بعد از تعریف مفهوم کافی شاپ و مخاطبان مورد نظر خود ، در لیست شما قرار می گیرد. با این حال ، برای انتخاب نهایی ، شما باید برخی از اطلاعات را در مورد خیابان جمع آوری کنید.تخمین بزنید که در طول روز تعداد افراد و ماشین ها از کجا عبور می کنند (ساعت کاری را در نظر بگیرید). شما می توانید به تنهایی با این چالش مقابله کنید یا به سادگی شخصی را استخدام کنید. این کار هزینه زیادی نخواهد داشت یا زمان زیادی نمی برد.

سپس ، هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه شروع فعالیت کافی شاپ ، تصمیم گیری در مورد اجاره یا خریدن آن ضروری است. از آنجا که کار شما مدیریت کافی شاپ است، به احتمال زیاد اجاره کردن مکان بهتر است.این کار عاقلانه است زیرا چندین مزیت مهم دارد. اول از همه ، ارزان تر است. ثانیا ، اگر مکانی را اشتباهی انتخاب کردید ، می توانید مکان دیگری را اجاره کنید. با این حال ، هنگام امضای قرارداد اجاره باید بسیار مراقب باشید. آن را با دقت بخوانید یا از یک وکیل باتجربه بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. ممکن است یک مالک در صورت موفقیت کسب و کار شما بخواهد اجاره را افزایش دهد ، بنابراین تمام تلاش خود را برای جلوگیری از چنین مواردی انجام دهید.

 

خب ، شما یک خیابان (یا کنار یک خیابان!) را انتخاب کردید ، و تصمیم گرفتید آن را اجاره کنید. چگونه فضای مناسب را انتخاب می کنید؟

 

خوب ، تصور کلی شما که قبلا در مورد آن فکر کردید در اینجا می تواند کمک کند. به دنبال فضاهایی باشید که قبلاً توسط مشاغل مشابه اشغال شده است – آنها ممکن است تمام تجهیزات ضروری را داشته باشند. اما اگر این روش را انتخاب می کنید ، به یاد داشته باشید که چرا مالک قبلی کافی شاپ خود را بسته است. این اطلاعات واقعا می تواند کمک کند.

 

4.لوگو را برای کافی شاپ خود ایجاد کنید

لوگو و تابلو “چهره” تجارت شما هستند ، بنابراین انتخاب عاقلانه آن بسیار مهم است. بدیهی است ، نام ، و لوگو کافی شاپ شما باید مکمل یکدیگر باشد. برای به دست آوردن یک تابلو و لوگو واقعا جالب ، از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید. اگر ایده های زیادی در مورد  آن ندارید ، از آنها بخواهید گزینه های مختلفی را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید دقیقاً لوگو و تابلوی تبلیغاتی را انتخاب کنید.

 

5- کافی شاپ خود را ثبت کنید

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، در حال افتتاح کافی شاپ باید با برخی از کاغذبازی ها مقابله کنید. نیاز به مدارک مورد نظر به وضعیتی که در آن هستید بستگی دارد ، اما برخی از آنها بدون توجه به موقعیت جغرافیایی شما ضروری هستند.

وب سایت مربوط به کارتان را بررسی کنید تا نحوه اعمال آن را به دست آورید و به جزئیات توجه کنید – در برخی موارد ، ممکن است لازم باشد مجوز خود را هر ساله تمدید کنید.

 

6. تجهیزات کافی شاپ را انتخاب کنید

 

همانطور که قبلاً گفتیم ، آسانترین راه برای بدست آوردن تجهیزات ، اجاره فرضیه ای است که از قبل آن را دارد. اما در این صورت ، شما باید یکی از راه های زیر را انتخاب کنید:خرید تجهیزات جدید. این کار می تواند هزینه زیادی داشته باشد ، اما می توانید برای صرفه جویی در هزینه ها این کار بکنید. تجهیزات را از اولین تولید کننده خریداری نکنید – ابتدا بازار و قیمت ها را کشف کنید. سپس در صورت خرید زیاد می توانید از حداقل تخفیف آن بهره مند شوید.خرید تجهیزات مورد استفاده. بدیهی است که هزینه کمتری نسبت به مدل جدید خواهد داشت. با این حال ، شما باید سایز لباس را بررسی کنید. اگر این تجهیزات در آخرین مرحله از چرخه زندگی خود قرار دارد ، بهتر است پول بیشتری خرج کنید اما تجهیزات مطمئن را خریداری کنید. یا می توانید گزینه بعدی را انتخاب کنید.گرفتن تجهیزات به صورت رایگان، ممکن است اما باید مجبور شوید مهارت های دیپلماسی خود را به کار بگیرید و بسیار خوش شانس باشید.

 

7. تأمین کنندگان را پیدا کنید

پیدا کردن تأمین کنندگان معتبر مواد غذایی مرحله بعدی است. فقط به قیمت ها توجه نکنید – کیفیت محصولات یک عامل بسیار مهم تر است! در بازار کاوش کنید ، تأمین کنندگان مناسبی پیدا کنید ، در صورت امکان بررسی آنها را بررسی کنید. پس از کم کردن گزینه ها ، قیمت ها و شرایط کار آنها را بررسی کنید.در این مرحله در نهایت می توانید انتخاب کنید ، اما قرارداد را با دقت بخوانید. جدای از این ، همیشه حق همکاری با چندین تأمین کننده را داشته باشید .ایده خوب دیگر به دنبال تأمین کنندگان محلی کوچک باشید. آیا فردی را می شناسید که کیک و کلوچه خانگی درست می کند؟ بله؟ پس چرا با آنها کار نمی کنیم؟ علاوه بر این ، تهیه غذای خانگی می تواند به ویژگی ویژه شما تبدیل شود و بازدید کنندگان بیشتری را به خود جلب کند.

8- محصولات مناسب را انتخاب کنید

یکی از عواملی که هنگام انتخاب تأمین کننده خود باید به آن توجه کنید دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید به مشتریان خود بفروشید. این ممکن است کاملاً مشهود به نظر برسد ، اما با رقابت بیشتر و افزایش انتظارات برای کافی شاپ ها ، طیف وسیعی از کالاهایی که ارائه می دهید اهمیت روزافزونی پیدا می کند!سعی کنید انواع و اقسام دانه ها و مخلوط ها ، از استحکام ، منشاء و محل های مختلف طعم را تهیه کنید و مطمئن شوید که کارکنان شما تفاوت بین هر نوع قهوه را می دانند. در نظر بگیرید که آیا شما می خواهید در قهوه تجارت آزاد سرمایه گذاری کنید ، و اگر می خواهید دستور العمل های قهوه تازگی مانند فورپس یا قهوه دم کرده سرد تهیه کنید!حتماً از میان وعده ها و دسرها استفاده کنید به خوبی در دسترس خود باقی بمانید و پیشنهاد دهید گزینه های جایگزین شیر ، چند چای ، و شاید حتی برخی از ساندویچ ها را تهیه کنید!

 

9- کارمندان حرفه ای را پیدا کنید

برای یافتن پرسنل قابل اعتماد ، شروع به تهیه پرتره از کارگران آینده خود کنید. چه چیزی باید به نظر برسد؟ آنها به چه خصوصیاتی نیاز دارند؟ سپس توضیحات شغلی جذاب ایجاد کرده و آن را در پرتال های شغلی و شبکه های اجتماعی منتشر کنید. فراموش نکنید که برای مصاحبه با کارکنان خود آماده شوید – به سؤالاتی که می خواهید از آنها بپرسید فکر کنید.به یاد داشته باشید که استخدام افراد مناسب یکی از بزرگترین چالش های شما خواهد بود. و باید تلاش کنید که بتوانید کارمندان خود را حفظ کنید. به همین دلیل است که ایجاد یک سیستم انگیزشی خوب با پاداش ، روزهای تعطیل اضافی ، ناهار در خانه و غیره مهم است. علاوه بر این ، شما باید دوستی را با کنترل کم و بیش سخت و سخت تر ترکیب کنید. در غیر این صورت ، کارکنان شما ممکن است بیش از حد استراحت کنند و تجارت شما را خراب کنند.

 

10- در کافی شاپ خود فضای خوب ایجاد کنید

یک فضای داخلی خوب ، شیک و به یاد ماندنی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کنید – حتی اگر قهوه ای کاملاً استاندارد و معمولی ارائه دهد ، می تواند شما را به موفقیت سوق دهد. اول از همه ، انتخاب رنگها و نور مناسب ، بسیار حیاتی است زیرا می توانند حتی “خسته کننده ترین” مکان را زنده کنند. سپس ، در مورد مبلمان فکر کنید – باید از مفهوم شما پیروی کند ، راحت و قابل اعتماد باشد.به اندازه میزها ، صندلی های خود توجه کنید. قطعات مبلمان باید راحت باشند ، و باید فضای کمی بین آنها وجود داشته باشد. در غیر این صورت ، کافی شاپ شما به یک کافه غذای معمولی تبدیل می شود. همچنین مبلمان کاربردی تر را انتخاب کنید. تمیز کردن آن باید آسان و سریع انجام شود.

 

1- به یک کمپین بازاریابی فکر کنید

با فکر کردن در مورد چگونگی راه اندازی کافی شاپ می توانید شروع به کار بر روی یک کمپین بازاریابی کنید که قبل از افتتاح آن اجرا خواهید کرد. ایجاد حساب در شبکه های اجتماعی متنوع و بازدید کنندگان خود را در مورد پیشرفت کار خود آگاه کنید. کار خود را در فضای داخلی و منو به آنها نشان دهید ، در مورد نوشیدنی ها و وعده های غذایی غیر معمول به آنها بگویید ، در صورت داشتن آنها ، تاریخ افتتاح خود را اعلام کرده و از آنها دعوت کنید تا به آنها بپیوندند. حتی می توانید در صورت آمدن به آنها نوشیدنی رایگان بدهید!راه های زیادی برای ارتباط با مخاطب هدف وجود دارد ، کانال هایی را برای برقراری ارتباط با آنها تعریف کنید.

 

به عنوان مثال ، اگر مکان شما در کنار دانشگاه است و شما روی دانشجویان متمرکز هستید ، اینستاگرام و فیس بوک را به عنوان راه های اصلی ارتباط در نظر بگیرید. و بدیهی است ، پس از باز شدن مکان ، حسابهای کاربری خود را فراموش نکنید.

 

به این ترتیب بازدید کنندگان جدیدی را به خود جذب خواهید کرد و افراد موجود را ترغیب به وفاداری می کند. جدای از این ، شما همچنین می توانید به دنبال مواردی مانند تبلیغات چاپی بروید ، اما اینترنت کارآمدترین راه برای ارتباط با مشتریان است. حداقل لازم نیست هزینه چاپ مواد را بپردازید.

 

12. اجرای یک برنامه وفاداری

در اینجا یک نکته دیگر در مورد چگونگی کار کافی شاپ وجود دارد – یک برنامه وفاداری ویژه برای بازدید کنندگان خود تهیه کنید. به آنها انگیزه می دهد که دوباره و دوباره به آنجا برگردند ، و این دقیقا همان چیزی است که شما نیاز دارید ، درست است؟ برای کافی شاپ ها دو نوع برنامه محبوب وفاداری وجود دارد.مورد اول ارائه تخفیف مداوم به بازدیدکنندگانی است که قبلاً مبلغ مشخصی را در محل شما خرج کرده اند. گزینه دوم توسعه سیستم ویژه ای است که به مشتریان امکان می دهد پاداش جمع کنند و سپس آنها را برای چیز جالبی مبادله کنند. هر دو گزینه بسیار محبوب هستند ، اما حداقل می توانید برای کارتهای تخفیف ، طرحی واقعاً جذاب داشته باشید.

 

13. یک سیستم POS نصب کنید

نصب سیستم POS (نقطه فروش) یکی از توصیه های مفید در مورد افتتاح کافی شاپ است. این یک سیستم کامپیوتری است که به شما امکان می دهد فروش ، جریان وجه نقد ، موجودی مواد غذایی و غیره را ردیابی کنید. فرآیندهای کاری را بهینه می کند و همه چیز را بسیار ساده تر می کند ، بنابراین ما به شدت توصیه می کنیم آن را نصب کنید. و بهتر است این کار را از همان ابتدا انجام دهید – چنین راهبردی به شما امکان می دهد از مشکلات زیادی دوری کنید و کار پرسنل خود را تسریع کنید.

معمولاً سیستم POS متشکل از یک صفحه ، یک کشو پول و یک کارت خوان کارت اعتباری است. چاپگر رسید و اسکنر بارکد اختیاری است. اما ساختار سیستم تنها چیزی نیست که باید در مورد آن بدانید – سیستم های POS زیادی در بازار وجود دارد ، بنابراین مجبور خواهید بود یک انتخاب را انجام دهید.

به یاد داشته باشید ، یک سیستم POS کافه ای واقعاً خوب باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 

تهیه گزارش فروش دقیق که شامل اطلاعات مربوط به آنچه دقیقاً فروخته اید ، درصد فروش و غیره است کسب اطلاعات مشتری و مدیریتی که به برقراری ارتباط با مشتریان و افزایش وفاداری آنها کمک می کندمدیریت کارمندان برای ردیابی ساعات کاری خودمدیریت موجودی برای سفارش محصولات جدید بدون هیچ مشکلی و پیش بینی هزینه های آینده شماامنیت بی عیب و نقص برای ایمن نگه داشتن کلیه داده ها از هکرهاادغام بدون درز با هر نرم افزاری

 

بسیاری از فروشندگان به صاحبان مشاغل پیشنهاد می کنند که یک نرم افزار مدیریت را به صورت رایگان امتحان کنند تا فرصتی برای آزمایش آن قبل از

خرید فراهم کنند. افتتاح کافی شاپ ایده خوبی است اکنون با این مقاله( آموزش افتتاح کافی شاپ ) می دانید که چگونه با آن به درستی برخورد کنید.

 

آموزش کافی شاپ  را فرا بگیرید و  راهنمایی های  ما را دنبال کنید و خلاق باشید!

منبع:

https://joinposter.com/en/post/how-to-open-a-coffee-shop