هزینه راه اندازی کافی شاپ چقدر میشه؟

هزینه راه اندازی کافی شاپ

هزینه راه اندازی کافی شاپ


هزینه راه اندازی کافی شاپ چقدر میشه؟

این روزها کافی شاپ ها از مکان های پر طرفدار هستند، به همین دلیل از جمله کسب و کارهای پر سود در نظر گرفته می شوند. اگر تصمیم به راه اندازی کافی شاپ دارید باید هزینه راه اندازی کافی شاپ را در نظر بگیرید. و هزینه های آن را مدیریت کنید تا موفقیت و سود خود را چند برابر کنید.برای ورود به صنعت کافه داری، شما باید بدانید که چه هزینه‌هایی ضروری هستند. و چه هزینه‌هایی غیر ضروری خواهند بود. با این کار شما می‌توانید هزینه‌های غیر ضروری را حذف کنید و بیشتر روی هزینه‌های ضروری تمرکز کنید. پس با این مقاله متوجه خواهید شد که هزینه راه اندازی کافی شاپ چقدر میشه و چقدر سرمایه نیاز دارید…

هزینه‌هایی که برای راه اندازی کافی شاپ ضروری هستند

این هزینه ها همان مواردی هستند که برای افتتاح کافی شاپ و شروع کار به آنها نیاز دارید.هزینه های غیر ضروری مثل دستگاههایی که در ابتدا خیلی برای شما کارایی ندارد فعلا تهیه نکنید و به جای آن دستگاه قهوه جوش از هزینه های ضروری محسوب می شود.

هزینه گرفتن مجوز کافه

برای راه اندازی کافه ابتدا باید به فکر مجوز و هزینه های آن باشید، با اصل سند و اجاره نامه به اتحادیه صنف بروید اگر مکانتان مشکلی نداشته باشد با پروانه کافی شاپ موافقت  می شود و همچنین نامه های اماکن ، بهداشت ، دارایی باید ضمیمه شوند.

هزینه مکان برای کافی شاپ

باید طوری هزینه ها را مدیریت کنید که مقداری از سود را برای هزینه های اجاره یا رهن مکان کنار بگذارید(درصورت نداشتن مکان از خودتان)و همچنین باید در نظر داشته باشید که مکان مناسبی را برای افتتاح کافه در نظر بگیرید چون تاثیر بسیار زیادی در مقدار سود شما دارد خصوصا اگر بسیار پر رفت و آمد باشد و همچنین دسترسی مناسب و جای پارک برای ماشین به راحتی پیدا شود. معمولا مکان های فرهنگی و دانشگاهها از جمله مکان های پر رفت و آمد و مناسب برای کافی شاپ هستند از دیگر مکان های مناسب می توان به سینما ها، کتابخانه ها لابی ها و مراکز خرید اشاره کرد.درست است که مکان های شلوغ هزینه زیادی دارد اما سود بیشتری را به همراه دارد .

هزینه دکوراسیون کافه

یکی از مواردی که بسیار شما را در بین رقبا ممتاز می کند دکوراسیون خاص و متفاوت است پس برای آن بدون اضطراب هزینه کنید و نگران نباشید، به این نکته توجه کنید که مشتری باید فضای شما را دوست داشته باشد سالن باید به گونه ایی باشد که مشتری پسند و جذاب باشد تا مشتری بار دیگر به کافه شما باز گردد. میز و صندلی راحت، ور مناسب و موزیک را فراموش نکنید.

هزینه های تجهیزات کافه

شما باید با آگاهی از قیمتها تجهیزات را تهیه کنید. تجهیزات اصلی مورد نیاز برای پذیرایی از مشتریان را فراموش نکنید.می توانید بعضی از تجهیزات را دست دوم خریداری کنید اما به این نکته توجه کنید که سالم باشند.و نیز می توانید وسایل مورد نیاز خود را از تامین کننده ها با قیمتی پایین تر خریداری کنید و در هزینه ها ی راه اندازی کافی شاپ صرفه جویی کنید.

هزینه های منوی کافی شاپ

در نظر داشته باشید که باید هزینه های کافه را مدیریت کنید تا دخل و خرجتان مشخص شود. یاید هزینه تمام شده  هر نوشیدنی و خوراکی مشخص شود.به عنوان مثال اگر کیک در منویتان وجود  دارد حساب کنید که چه مقدار مواد لازم برای آن استفاده می شود، با این کار می توانید به درستی رو هر آیتم منو  با سود خود قیمت بگذارید. و برای نوشیدنی ها و غذا ها نیز به همین شکل.

همیشه مواد با کیفیت انتخاب کنید تا مشتریان بیشتری را جذب کنید.

و رضایت آنها را چند برابر کنید.پس به دنبال مواد بی کیفیت و ارزان نباشید تا مشتریان وفادار خود را بیشتر کنید.منوی ساده انتخاب کنید، شما به همه خوراکی و نوشیدنی ها در منوی خود نیاز ندارید، منوی ساده و با کیفیت بسیار مهم است، منظور از منوی ساده این است که مواردی را انتخاب کنید که تهیه آنها برای شما راحت و به صرفه است با این کار فروش خود را بیشتر می کنید  و درنهایت سودتان بیشتر خواهد شد.

هزینه کارکنان

شما نیاز دارید در کافه خود نیرو استخدام کنید تا در کارهای آشپزی ، سفارشات مشتریان ، سرو ، نظافت و … به شما کمک کنند.برای استخدام نیرو هزینه های چاپ آگهی را به یاد داشته باشید. علاوه بر آن هزینه ماهیانه حقوق کارکنان را نیز در نظر بگیرید،ابتدا در مورد حقوق کارکنان ، حسابدار ، نظافتچی تحقیق کنید و همچنین اگر از نیروهای متخصص استفاده می کنید باید هزینه بیشتری را برای حقوق آنها در نظر بگیرید و برای تخصص آنها ارزش قائل شوید. از افراد پر انرژی استفاده کنید، از کسانی که باعث رضایت شما و مشتریان شما می شوند. و در صورت نیاز آنها را در دوره های آموزش کافی شاپ ثبت نام کنید.

هزینه تبلیغات 

شما برای اینکه بتوانید خودتان را به مشتریان معرفی کنید باید برای تبلیغات هزینه کنید.در شروع کار از روش های گران فیمت استفاده نکنید، در شبکه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام فعالیت داشته باشید با کافه خود و فضای آنجا مشتریان را به کافه بکشانید. برای مشتریان وفادار تخفیف قائل شوید مثلا روز تولدشان به آنها تخفیف بدهید.

هزینه های غیر اصلی 

همیشه مقدار بیشتری هزینه در نظر بگیرید، شما اگر برای کافه خود اینترنت وصل کنید که مشتریان بتوانند در هنگام حضور در کافه از اینترنت استفاده کنند، پریز برق برای شارژ موبایل و وسایل الکتریکی را فراموش نکنید.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها