افتتاح کافی شاپ
22
تیر

افتتاح کافی شاپ – 12 نکته برای افتتاح کافی شاپ موفق

کارشناسان تخمین می زنند که در سراسر جهان حدود 2.5 میلیارد فنجان قهوه در روز نوشیده می شود. پیش بینی می شود فروش در بازار نوشیدنی آماده – که شامل کافی شاپ هاست- نیز تا سال 2022 حدود 67 درصد رشد داشته باشد. اگر به این فکر کرده اید که علاقه به قهوه را با روحیه کارآفرینی تان ترکیب کنید ،  وقت آن رسیده باشد که خود را در افتتاح کافی شاپ امتحان کنید.حال با 13 نکته برای افتتاح کافی شاپ موفق آشنا می شوید.

در اینجا آنچه را توصیه می شود هنگام راه اندازی کافی شاپ در نظر بگیرید:

1 . یک برنامه تجاری بنویسید

2 . مکان مناسب را پیدا کنید

3 . یک حسابدار استخدام کنید

4 . گزینه های تامین بودجه را پیدا کنید

5 . برای هزینه های شخصی خود پس انداز کنید

6 . قیمت ها و کیفیت را در همه چیز مقایسه کنید

7-ارتباط قوی با بیرون داشته باشید

8 . برنامه بازاریابی خود را تدوین کنید

9 . روی نمای بیرونی تمرکز کنید

10 . مثبت فکر کنید

11 . با احتیاط استخدام کنید

12 . استانداردهای بالا تنظیم کنید

 1- برای افتتاح کافی شاپ خود یک برنامه تجاری بنویسید

یکی از مهمترین اقداماتی که شما برای شروع افتتاح کافی شاپ انجام می دهید نوشتن یک برنامه تجاری است. این سند بیان می کند:

شغل شما چیست؟
چگونه سودآور خواهد بود
بازار هدف شما (جمعیتی اولیه مشتری)
رقبای شما
پیش بینی فروش و درآمد
نقاط عطف و اهداف

 برنامه کسب و کار

قبل از اینکه به ایجاد یک فرم برنامه تجاری سنتی و طولانی بپردازید ، توصیه می کنیم یک گام تک صفحه ای ایجاد کنید. این به شما امکان می دهد تا ایده تجاری خود را به سرعت تأیید کرده و حس خوبی از اینکه بازار شما چه کسانی هستند، و چگونه می خواهید به آنها برسید ، پیدا کنید و راه هایی برای تمایز خود از رقبا پیدا کنید.

 

طراحی بیزینس پلن برای افتتاح کافی شاپ

 

آیا شما به طور انحصاری کار می کنید؟ آیا فقط از آسیاب های قهوه استفاده می کنید؟ مواد غذایی پخته شده را در منوی خود نیز وارد خواهید کرد؟مشابه خلاصه کارهای اجرائی دقیق ، این گام یک صفحه ای یا Lean Plan راهی سریعتر و کارآمدتر برای برنامه ریزی شغل شما است.

 

برنامه های تجاری نمونه کافی شاپ را مرور کنید

برای شروع کار نیاز به کمک دارید؟ برای راهنمایی ، الگوی برنامه های کاری را بررسی کنید. آنها مثالهای موجود در دنیای واقعی را برای شما فراهم می کنند که بتوانید از روی آنها کار کنید. این که آیا شما کافه کوچک و کافی نت و کافی شاپ یا  قهوه خانه را افتتاح می کنید ، یک الگوی برنامه کسب و کار (یک نمونه کار تجاری) با توجه به نیازهای کافی شاپ شما را به وجود می آورد.

برنامه تجاری کیوسک قهوه

ببینید که چگونه Daily Perc غرفه های قهوه خانه و قهوه سیار را باز کرده و نوشیدنی های قهوه و سایر نوشیدنی ها را به بازار هدف خود عرضه می کند: مسافران روزمره و مصرف کنندگان ثابت.

برنامه بازرگانی قهوه خانه

این طرح تجاری نمونه ، توضیح می دهد که چگونه Dark Roast Java با دکوراسیون شیشه ای هنر مدیترانه ای خود مشتری های متنوعی را به خود جلب می کند.

برنامه تجارت کافه اینترنت

کافه اینترنت JavaNet یک برنامه نمونه بصری واقعی هنگام نوشتن بود ، و با توجه به اینکه بیشتر قهوه خانه ها این طرح را تصویب می کنند ، بدیهی است که این ایده از قبل بوده است.

Cafe Bistro Coffeehouse بیزینس پلن

برنامه کاری نمونه کافه Watertower Cafe توضیح می دهد که چگونه کافه خود را به عنوان “مقصد” مورد نظر برای بسیاری از ساکنین کلانشهر آتلانتا، و همچنین بازدید کنندگان زیادی در خارج از شهر با تهیه مواد غذایی با کیفیت بالا ، قهوه مقرون به صرفه معرفی می کند.

بیزینس پلن قهوه Roaster

قهوه Beanisimo یک رستوران قهوه استارتاپی در Salem ، اورگان است. بنیانگذار فرانک جونز قصد دارد سنت ها و دستور العمل های ایتالیایی در دنیای قدیمی را ارائه دهد تا نیاز بازار کافه های پریمیوم را برآورده کند. بازار هدف وی قهوه خانه ها، رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی است.

مهمترین نکته برای تهیه یک طرح تجاری نمونه که برای کسب و کار شما مناسب باشد، این است که برای اصلاح آن وقت صرف کنید. مطمئن نیستید که آیا به برنامه نیاز دارید؟ این مقاله را در مورد دلایل مهم بودن داشتن یک برنامه کسب و کار بررسی کنید.

2- بهترین مکان برای افتتاح کافی شاپ خود را پیدا کنید

برای موفقیت ، به مکان مناسب برای کافی شاپ خود نیاز دارید. شما می خواهید چیزی متناسب با پارامترهای زیر باشد:در مرکز قرار گرفته باشد و دسترسی آن آسان باشد
بسیار قابل مشاهده است و ترافیک پایه ثابت را تجربه می کند.

مکان مناسب برای افتتاح کافی-شاپ

فضایی متناسب با دید شما

جک ویلسون ،صاحب رادیو قهوه می گوید که پیدا کردن این نقطه رویایی یک شبه اتفاق نمی افتد. تیم وی شهر را پاکسازی کرده و هر مکان را پیمایش کردند، حتی تا آنجا پیش رفت که توانستند تردد عابران را بشمارند. او به دنبال یک فضای رستوران سابق بود ، بنابراین مجبور نیست همه چیز را از ابتدا بازسازی کند. سرانجام ، روزی که در پیاده رو ها را می رفت ، در پنجره یک میخانه قدیمی متوجه یک علامت کوچک “برای فروش” شد. وی پس از ماهها جستجو ،  جای خود را پیدا کرد.به خاطر داشته باشید که فضاهای مؤثر رستوران بسیار مورد مهم است و پیدا کردن آن دشوار است. شاید پیدا کردن جای مناسب مدتی طول بکشد، اما برای این نوع مشاغل که از سهولت دسترسی و گاها ترافیک سود می برد، ارزش دارد که وقت خود را برای یافتن مکان مناسب بگذرانید.

طرح کافه خود را بصورت آنلاین طراحی کنید

چند وب سایت رایگان وجود دارد که می توانید از آنها برای شروع برنامه ریزی خود استفاده کنید. پس از تهیه طرح اولیه روی کاغذ ، به صورت آنلاین آن را به واقعیت تبدیل کنید.

Autodesk Homestyler (رایگان):

 این گزینه مورد علاقه من است. می توانید یا از ابتدا طراحی خود را شروع کنید یا از یک گالری از طرح ها شروع کنید و آن را با ظاهر و احساس خود شخصی سازی کنید. در حقیقت، حتی گزینه ای برای آزمایش محصولات و مارک های دنیای واقعی نیز وجود دارد. وقتی کارتان تمام شد ، می توانید طرح را به عنوان بخشی از فرآیند برنامه ریزی خود به اشتراک بگذارید. حتی می توانید به عنوان بخشی از زمینه  برای سرمایه گذاران بالقوه استفاده کنید.

Floorplanner:

 این نرم افزار تمیز و ساده برای استفاده است و دارای مبلمان زیادی برای کشیدن و رها کردن(drag & drop) و سایر موارد برای تکمیل طرح شما می باشد. این امکان را برای تجسم دوبعدی و  سه بعدی از طرح های شما فراهم می کند و در صورت لزوم می توانید به راحتی آن را چاپ کنید.

گلیفی:

اگرچه ممکن است راه حل برنامه این نباشد، اما من  گلیفی را در این لیست گنجانده ام ، به دلیل اینکه این یک نمودار و برنامه فلوچارت شناخته شده است. اگر قبلاً از آن استفاده کرده اید ، ممکن است بخواهید آن را امتحان کنید تا منحنی یادگیری را به حداقل برسانید و  به سمت طراحی درست بروید. در حالی که در آن هستید ، حتی می توانید تجزیه و تحلیل SWOT خود را ترسیم کنید.

3- پس از افتتاح کافی شاپ یک حسابدار استخدام کنید

ویلسون یکی از بهترین توصیه هایی که می تواند برای یک صاحب کافی شاپ تازه کار ارائه دهد این است که نوشته های خود را به یک حسابدار تبدیل کنید. گذشته از گذراندن وقت با ارزش ، داشتن یک متخصص به نفع شماست.

استخدام حسابدار پس از افتتاح کافی شاپ

ویلسون می گوید: “شما ممکن است به مقدار کافی ، قوی نباشید.” “به علاوه ، شما فرضیاتی را انجام می دهید که یک حسابدار انجام نمی دهد.”

در واقعیت ، حسابدار شما واقعاً مشاور مشاغل کوچک شماست. اطمینان حاصل کنید که شخصی را پیدا کرده اید که به شما ایمان داشته باشد و می تواند در تحقق اهداف تجاری شما کمک کند. اگر بلافاصله قادر به استخدام حسابدار نیستید، می توانید به گزینه آنلاین مانند QuickBooks نیز نگاه کنید. فایده نرم افزار حسابداری آنلاین این است که شما به طور مستقیم به امور مالی روزمره تجارت خود خواهید رسید. به عنوان یک مزیت اضافی، این برنامه مستقیماً با نرم افزار برنامه ریزی مشاغل LivePlan ادغام می شود و به شما امکان می دهد پیش بینی ها و واقعیت ها را بطور فعال مقایسه کنید.

هر دو گزینه خوبی برای مدیریت امور مالی شما هستند و تصمیم گیری به طور کامل به وضعیت شما و سطح تخصص شما بستگی دارد.

4- تأمین بودجه از منابع محلی

پیدا کردن بودجه راه اندازی برای کافی شاپ می تواند مشکل باشد. رنسون پیشنهاد می کند ابتدا با دوستان و خانواده خود در مورد سرمایه گذاری در کافی شاپ خود صحبت کنید. یک برنامه تجاری خوب برای آنها ارائه کنید و از آنها بخواهید که در تجارت شما سرمایه گذاری کنند.

اگر بودجه، از طریق خانواده شما تامین نمی شود ، یا اگر نیاز به پول بیشتری برای تأمین خانواده خود دارید ، رانسون پیشنهاد می کند در مورد وام های مختلف تحقیق کنید. در برخی موارد ، شهرها برای جبران هزینه ها ، برنامه های کمکی شغلی ارائه می دهند. از بانکهای محلی وام بگیرید. به خاطر داشته باشید که وام بانکی به شما نیاز دارد تا شواهدی را نشان دهید که تجارت شما از قبل کشش دارد. بنابراین اگر هنوز کار شما راه اندازی نشده است ، گزینه های دیگری را که برای راه اندازی مشاغل  که وجود دارد در نظر بگیرید.

5-برای هزینه های شخصی خود پس انداز کنید

هنگام شناسایی هزینه های راه اندازی، فراموش نکنید که باید در کنار شغل خود ، هزینه های شخصی خود را نیز در نظر بگیرید. تمام وقت و انرژی شما به مشاغل جدید شما اختصاص می یابد ، که به طور بالقوه حدود شش ماه سود نخواهد برد ، حتی اگر فوراً درآمد خود را شروع کنید.

بنابراین ، برنامه ریزی کنید. رنسون پیشنهاد می کند که اطمینان حاصل کنید که اگر در طولانی ترین مدت هزینه های شخصی خود را برای حداقل 6 ماه تأمین کنید، به اندازه کافی پول اختصاص داده اید. شما باید تصمیم بگیرید که آیا می توانید کافی شاپ خود را در حین کار دیگر شروع کنید یا یک کار جانبی را اداره کنید یا اینکه فقط قادر خواهید بود روی شغل جدید خود تمرکز کنید.

همچنین نیاز دارید مفهوم گردش پول را درک کنید. با توجه به اینکه بیش از نیمی از مشاغل شکست خورده در هنگام عدم موفقیت روی کاغذ سودآور هستند ، لازم است مطمئن باشید که چقدر پول نقد مورد نیاز را در دست دارید.

6- قیمت ها و کیفیت را مقایسه کنید

در حالی که در مرحله برنامه ریزی و بودجه هستید و از طریق منابع مالی خود کار می کنید، لیست یا صفحه گسترده ای از تمام هزینه های راه اندازی مورد نظر خود را برای افتتاح کافی شاپ نگه دارید تا بتوانید قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

قبل از خرید، سعی کنید حداقل برای هر مورد دو قیمت دریافت کنید تا در هزینه های ضروری یا هزینه های تکراری پول از دست ندهید.از اینترنت به نفع خود استفاده کنید و به دنبال بهترین قیمت ها از همه چیز،از صندلی های راحت تا دستگاه های اسپرسو باشید.

 7-ارتباط قوی با بیرون داشته باشید

داشتن یک مکان گرم و دم کردن قهوه برتر کار شما را رقم خواهد زد. شما برای برقراری ارتباط با منطقه و جذب مشتری بیشتر باید به ارتباط خوب بپردازید. به دنبال عضویت در اتاق بازرگانی محلی، یک انجمن تجاری یا شریک با یک موسسه خیریه محلی بگردید. در جامعه محلی خود قابل مشاهده باشید و شرکای اختصاصی را مدتها قبل از باز کردن درهای کار خود بدست آورید.

8- قبل از افتتاح کافی شاپ برنامه بازاریابی خود را تدوین کنید

اگر روزی که کافه را باز می کنید بازاریابی کنید، عقب مانده اید.شما باید افراد را در روز افتتاحیه،  هیجان زده کنید. شما باید استراتژی بازاریابی خود را توسعه داده و چندین ماه قبل از شروع، کار تبلیغاتی را به مشتریان بالقوه آغاز کنید.

برنامه بازاریابی کافی-شاپ بعد از افتتاح

گزینه هایی برای در نظر گرفتن بازاریابی مقرون به صرفه:

  • پس از افتتاح کافی شاپ با تهیه قهوه رایگان در ازای تبلیغات در محل، با سایر مشاغل محلی شریک شوید.
  • از رسانه های اجتماعی به عنوان ارتباط مستقیم با مشتریان استفاده کنید.
  • در رویدادهای محلی شرکت کنید، نمونه های قهوه مخصوصی را ارائه دهید که منجر به افتتاحیه عالی شما شوند.
  • یک ایمیل یا یک کمپین نامه الکترونیکی انجام دهید و به ساکنان محلی کوپن اختصاص دهید.
  • با همه از جمله شبکه های اجتماعی و رسانه تماس بگیرید تا درباره برنامه های شما برای افتتاح کافی شاپ بگویید.

9- در افتتاح کافی شاپ فقط به فضای داخلی ساختمان توجه نکنید

این احتمال وجود دارد که شما بر هر جزئیاتی از مغازه خود حساسیت داشته باشید ، از نقاشی هایی که می خواهید روی دیوار آویزان شوند تا سیستم فروش (سیستم POS) که می خواهید استفاده کنید. گفته می شود، نادیده گرفتن نمای بیرونی مغازه یا سبد قهوه شما که مستقیماً با انتخاب مکانی که ترافیک آن سنگین است در تضاد است .

به گفته ویلسون ، شما نیاز دارید “به محوطه سازی، به علائم و نمای بیرونی کافه توجه کنید زیرا این اولین چیزی است که مردم می بینند.” برخی از مردم بر اساس اولین تصور خود تصمیم می گیرند که به ساختمان وارد شوند یا خیر ، بنابراین آن را در نظر بگیرید.

با ایجاد یک نمای بیرونی تمیز و منحصر به فرد ، شما شروع به ایجاد جنبشی در آن منطقه می کنید. مردم شگفت زده می شوند ، که چه مغازه ایی در آنجاست؟ هر کاری که بتوانید برای جلب توجه کافی شاپ خود انجام دهید، این کار می تواند به عنوان ابزاری برای بازاریابی باشد.

10-در افتتاح کافی شاپ خود نگرش مثبت داشته باشید

مانند هر شغلی ، برای کنار گذاشتن شغل خود با چالش هایی روبرو خواهید شد. رنسون می گوید داشتن نگرش مثبت وقتی همه چیز خوب پیش نمی رود یک امر ضروری است. مثبت اندیشی نه تنها باعث سودهی می شود بلکه رهبری قدرتمند را به کارمندان خود و استقبال خوبی را به مشتریان را نشان می دهید.

اگر مجبور شدید به تظاهر مثبت فکر کنید، این کار باعث می شود عادت به یک نگرش خوش بینانه داشته باشید، حتی اگر فکر شما دور از واقعیت باشد، در نهایت به خودتان یاد می دهید که خوش بین باشید و اطرافیان خود را خوش بین و آماده به کار کنید.

11- با احتیاط استخدام کنید

شما نیاز به کمک برای برطرف کردن انتظار مشتری دارید، اما بلافاصله پس از افتتاح کافی شاپ، خیلی سریع افراد زیادی را استخدام نکنید. رنسون پیشنهاد می کند دوستان یا همسایگان خود را استخدام کنید که داوطلبانه در چند هفته اول به شما کمک کنند. کارمندان را به آرامی، و در صورت لزوم بیاورید.

استخدام کارمندان قابل اعتماد می تواند دشوار باشد. مهم نیست که چه کسی در مصاحبه خوب عمل می کند، شما نمی دانید که تا چه اندازه مناسب است تا وقتی که وارد کار نشوند. رنسون پیشنهاد می کند که در استخدام افراد مراقب باشید و نترسید از اینکه فردی را از دست می دهید چرا که اگر خوب عمل نکند باعث آسیب به شغل شما می شود.

 12- استانداردهای بالا تنظیم کنید

خوب است که استانداردهای بالایی را برای کارمندان و کلیه مشاغل خود تعیین کنید. شما نیاز دارید که به کارکنان خود در ابتدا آموزش بدهید و بر ایجاد یک گردش کار مؤثر که همکاری و کار با کیفیت را ترغیب می کند، متمرکز شوید. توانایی کارمندان در تهیه نوشیدنی های خوب و  قهوه، در وفاداری و رضایت مشتری تأثیر می گذارد.

افتتاح کافی شاپ مستقل کار سختی است ، اما این بدان معنی نیست که یک مبارزه طولانی مدت است. اگر هنگام تدوین برنامه تجاری کافی شاپ خود روی ایجاد این موارد اصلی تمرکز کنید ، زودتر خود را برای موفقیت آماده می کنید.

و اما از اشخاصی که تجربه افتتاح کافی شاپ  را  داشتند و همه راه را خودشان رفتند مشورت بگیرید و یا در دوره های آموزش کافی شاپ شرکت کنید و مطمئن باشید هیچ کاری سخت نیست!

افتتاح یک کافی‌شاپ موفق

و نکاتی که من اضافه می کنم که ممکن است در منبع بالا هم موجود باشد :

افتتاح یک کافی‌شاپ موفق نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و توجه به جزئیات است. در ادامه، به برخی از نکات کلیدی برای افتتاح یک کافی‌شاپ موفق اشاره می‌شود:

افتتاح کافی شاپ

مطالعه بازار و تحقیقات:

قبل از افتتاح کافی‌شاپ، باید بازار محلی خود را مورد مطالعه و تحقیقات دقیق قرار دهید. بررسی تقاضا و رقبا در منطقه، شناخت ترجیحات مشتریان و محصولات محبوب در بازار از اهمیت بالایی برخوردارند.

انتخاب مکان مناسب:

مکان کافی‌شاپ شما بسیار مهم است. باید مکانی انتخاب کنید که به مشتریان آسان دسترسی داشته باشد و جلب تردد مردم را تسهیل کند.

تعیین مفهوم و نوآوری:

برند و مفهوم کافی‌شاپ شما باید منحصر به فرد باشد. تا مشتریان به شما جذب شوند.

منوی متنوع:

یک منوی متنوع از نوشیدنی‌ها و میان‌وعده‌ها را ارائه دهید تا مشتریان گزینه‌های مختلفی برای انتخاب داشته باشند. به مواد اولیه با کیفیت بسیاری از اهمیت برخوردار است.

منوی کافی شاپ

کیفیت قهوه:

اگر قهوه اصلی محصول شما است، باید به کیفیت قهوه بسیار توجه داشته باشید. استفاده از دانه‌های با کیفیت و تمامیت در فرآیند رست قهوه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

تیم ماهر:

تشکیل یک تیم متخصص و دارای تجربه برای خدمت به مشتریان و تهیه نوشیدنی‌ها بسیار اهم است. تعلیم و آموزش کارکنان به خوبی نقش ایفا می‌کند.

خدمات مشتریان:

ارائه خدمات مشتریان با کیفیت و دقیق در افتتاحیه و همچنین در طول زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. مشتریان باید احساس کنند که به محبوب‌ترین مهمانان کافی‌شاپ شما هستند.

تبلیغات و بازاریابی:

تبلیغات موثر و استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای جذب مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است. باید به بازاریابی کافی‌شاپ خود اهمیت بدهید.

مدیریت مالی و مراقبت از هزینه‌ها:

مدیریت مالی مؤثر و کاهش هزینه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. باید بودجه خود را دقیقاً مدیریت کنید و از ضروری بودن هر هزینه مطمئن شوید.

مداومت: برای موفقیت در طولانی‌مدت، باید توجه به بازخورد مشتریان و رفع نقاط ضعف کافی‌شاپ خود داشته باشید و توانایی تطور و تغییر را داشته باشید.

افتتاح کافی‌شاپ موفق نیازمند کار سخت و تعهد طولانی مدت است. این نکات به عنوان یک شروع مفید می‌توانند به شما کمک کنند تا به تجارت موفقیت‌آمیزی در این صنعت دست یابید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله