۲۸
فروردین

تفاوت پودر اسپرسو و قهوه فوری: کدام بهتر است؟

هنگامی که از خواب بیدار می شویم و احساس گیجی می کنیم و به شدت به انرژی برای عملکرد نیاز داریم، قهوه به کمک ما می آید. خوشمزه است، درست کردنش آسان است و ما را قادر می‌سازد در طول روز بدون اینکه در جلسات به خواب برویم، قدرت داشته باشیم. اما همه قهوه ها برابر نیستند. در مورد بیشتر دانه های آسیاب شده، شما نیاز به داشتن نوعی تجهیزات، مانند دستگاه اسپرسوساز، فرنچ پرس، و غیره دارید. و هم پودر اسپرسو و هم قهوه فوری را می توان در این روش استفاده کرد. و اما تفاوت اسپرسو و قهوه فوری جیست؟

آسیاب کردن قهوه

تفاوت اسپرسو و قهوه فوری

یکی از اینها به گونه‌ای طراحی شده است که برای زمانی که به یک فنجان قهوه معمولی و فوری نیاز دارید، گزینه مناسبی باشد. دیگری معمولاً در دستور العمل های دسر استفاده می شود. عملکرد اصلی آن برای فنجان قهوه روزانه شما نیست. با این حال، هر دوی آن‌ها وجوه مشترک زیادی نیز دارند و اگر در گیر کردید، می‌توانید از هر کدام برای افزایش کافئین استفاده کنید. اگرچه طعم یکی از دیگری بسیار بهتر خواهد بود.

پودر اسپرسو چیست؟

پودر قهوه اسپرسو که گاهی به آن کریستال قهوه اسپرسو می گویند، شکل غلیظی از دانه های اسپرسو خشک است. وقتی اسپرسو دم می‌شود و کاملاً خشک می‌شود، آسیاب می‌شود و به پودر ریز تبدیل می‌شود.  پودر اسپرسو عمدتاً برای دم کردن استفاده می شود.  اگرچه ما آن را توصیه نمی کنیم، اما می توان از آن به همان شیوه قهوه فوری استفاده کرد.

آیا پودر اسپرسو خوب است؟

پودر اسپرسو ممکن است روش ایده آلی برای تهیه یک فنجان قهوه نباشد. با این حال، پودر بسیار خوب آن افزودنی عالی برای بسیاری از دسرهای شکلاتی است. و در اروپا، بسیار رایج است که قهوه صبح خود را با چیزی شیرین ترکیب کنید. اگر تصمیم دارید در مراسم شگفت انگیز «کیک و قهوه» در یک کافه شرکت کنید، در این صورت احتمال زیادی وجود دارد که قهوه ای می نوشید که از دانه های آسیاب با دقت انتخاب شده است، در حالی که در حال خوردن دسر با پودر اسپرسو هستید. بنابراین، بله، پودر اسپرسو در هنگام استفاده در دسرها خوب است، اما زمانی که به عنوان جایگزینی برای قهوه فوری استفاده می شود، خوب نیست.

قهوه فوری چیست؟

قهوه فوری، دانه های آسیاب شده قهوه است که با مخلوط شدن با آب داغ به طرزی جادویی به یک فنجان قهوه تبدیل می شود. برای تولید دانه‌های قهوه فوری، دانه‌های خام را در دمای 200 درجه روست می‌کنند در حالی که دائماً هم زده می‌شوند تا نسوزند. سپس دانه روست شده در آسیاب صنعتی می ریزند و در آنجا به پودر ریز تبدیل می شود. سپس پودر قهوه بخار می شود و تحت فشار قرار می گیرد تا مانند عصاره بیرون بیاید. در نهایت، این عصاره در حالت انجمادی خشک می‌شود و بسته‌بندی می‌شود و به جایی ارسال می‌شود که بتوان آن را فروخت.

آیا قهوه فوری خوب است؟

اگر به دنبال یک فنجان قهوه در سطح باریستا هستید، احتمالاً آن را از یک فنجان قهوه فوری تهیه نمی کنید. با این حال، اگر به دنبال چیزی هستید که نیاز کافئین شما را برطرف کند، قهوه فوری برای هدف مناسب تر است. کیفیت فنجان شما به محصول و مارک قهوه ای که استفاده می کنید بستگی دارد، اما تا حد زیادی به اندازه فنجانی که در کافی شاپ با دانه هایی که تازه آسیاب شدند، تازه یا طعم دار نخواهد بود. این هرگز اولین انتخاب یک نوشیدنی چاشنی قهوه نخواهد بود. با این حال، اگر یک فنجان قهوه فوری به شما پیشنهاد شود یا اصلاً قهوه نباشد، قطعاً فنجان قهوه فوری را انتخاب می کنیم. و همچنین شایان ذکر است که قهوه فوری در سال های اخیر به طور چشمگیری بهبود یافته است و برخی از محصولات با کیفیت بالاتر به بازار آمده اند.

آیا پودر اسپرسو همان اسپرسو فوری است؟

پاسخ به سوال فوق “نه” است. با این حال، این یک “نه” با “اما” است. ابتدا، اجازه دهید توضیح دهیم که چرا پاسخ اولیه ما “نه” است. اسپرسو فوری در واقع شکل دیگری از قهوه فوری است که می توانید آن نوشیدنی کوچک قهوه ایتالیایی را فقط با اضافه کردن آب داغ به دانه های خشک یخ زده درست کنید. در حالی که، تهیه یک شات اسپرسو فقط با پودر اسپرسو و آب داغ منجر به چیزی می شود که قطعاً از آن لذت نخواهید برد. اگر از پودر اسپرسو به این روش استفاده می کنید، فقط یک فنجان کوچک از چیزی دریافت خواهید کرد که طعم بیش از حد قوی دارد و چندان جذاب نیست.
با این حال، اسپرسو فوری گزینه مناسبی است اگر دستگاه اسپرسوساز برای تهیه یک فنجان از مواد خوب ندارید. این به شما این امکان را می دهد که همچنان قهوه اسپرسوی خود را درست کنید و از زیبایی یکی از نوشیدنی های قهوه مورد علاقه ایتالیا لذت ببرید.

برندهایی مانند نسکافه اسپرسو فوری ارائه می دهند و اصلا بد نیست. به سادگی مقداری از آن را به آب داغ اضافه کنید، و یک روز عالی خواهید داشت.

اکنون به این می پردازیم که چرا بعد از «نه» اولیه خود یک «اما» قرار دادیم. در تحقیقاتی که برای این مقاله انجام دادیم، به مقالاتی برخورد کرده ایم که پودر اسپرسو را به عنوان اسپرسو فوری توصیف می کنند. البته اشتباه می کنند، اما اگر افراد به اندازه کافی چیزی را به نام صدا کنند، در نهایت به این نام معروف می شود. از این رو ما مجبور شدیم پاسخ اولیه خود را واجد شرایط کنیم. اخلاقیات داستان در اینجا این است که اگر کسی به شما یک اسپرسو فوری پیشنهاد می دهد، قبل از اینکه قبول کنید آن را بنوشید، مطمئن شوید که آن را با پودر اسپرسو درست نمی کند.

آیا پودر اسپرسو مانند قهوه فوری است؟

پودر اسپرسو قطعا مشابه قهوه فوری نیست. این یک شکل غلیظ قهوه است که غالباً دارای روست تیره تر و غنی تر است. شباهت هایی وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید با هر کدام قهوه درست کنید، و هر دو به یک روش درست می شوند. اگر می خواهید قهوه با پودر اسپرسو درست کنید، نیازی به دستگاه اسپرسوساز ندارید. آب را به پودر اسپرسو یا قهوه فوری اضافه کنید. با این حال، قهوه فوری طعم بسیار نوشیدنی بیشتری می دهد. هر دو را می توان از دانه های قهوه عربیکا یا دانه های قهوه روبوستا تهیه کرد. به طور کلی، قهوه فوری از دانه های روبوستا و پودر اسپرسو از عربیکا تهیه می شود، اما می توانید قهوه فوری تهیه شده از عربیکا و پودر اسپرسو از روبوستا را پیدا کنید.

پودر اسپرسو همان فرآیند خشک شدن قهوه فوری را طی می کند. و به طور کلی، آنها به روشی بسیار مشابه تولید می شوند.  اینجاست که شباهت ها به پایان می رسد. پودر اسپرسو برای پخت بهتر است. پیدا کردن آن آسان نیست و اغلب گران است. در حالی که قهوه فوری مقرون به صرفه ترین نوع قهوه است و حقیقت را بگوییم، اگر دسرهای شکلاتی درست می کنید نیز عالی عمل می کند.

پودر اسپرسو برای قهوه روزانه مناسب است؟

توصیه نمی شود از پودر اسپرسو برای قهوه روزانه خود استفاده کنید زیرا بسیار قوی است و به غیر از طعم کاملاً تلخ، طعم دیگری ندارد. بهتر است از آن برای افزودن طعم قهوه به محصولات پختنی و دسرها استفاده کنید. همانطور که قبلا گفتیم، برای تقویت طعم شکلات فوق العاده است. تقریباً همه از قهوه فوری برای کمک به گذراندن روز استفاده می کنند، در حالی که برخی عمدتاً از پودر اسپرسو فوری برای افزایش طعم دسرها استفاده می کنند. متوجه خواهید شد که پودر اسپرسو به طور منظم در دستور العمل های پخت گنجانده شده است و این قطعا طبیعی ترین خانه آن است.
پودر اسپرسو نسبت به قهوه فوری کافئین بیشتری دارد. قهوه فوری به طور معمول حاوی 8 اونس فنجان گل حاوی حدود 60-70 میلی گرم کافئین است. پودر اسپرسو از دانه های آسیاب شده تهیه می شود، بنابراین حاوی همان مقدار کافئین است که یک شات اسپرسو، 63 گرم کافئین در هر 1-2 اونس.
بنابراین، اگر واقعاً نیاز به یک انتخاب دارید و این همه چیزی است که در دسترس است، به شما کمک می کند. پودر اسپرسو نیز کمتر در دسترس است، تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی نوعی قهوه فوری به فروش می رسد، در حالی که پودر اسپرسو می تواند سخت تر باشد.

کدام بهتر است؟

اگر به دنبال چیزی هستید که به شما انرژی بدهد، طعم نسبتاً خوبی دارد و هزینه زیادی ندارد، قهوه فوری بهترین راه است. حاوی مقادیر مناسبی کافئین است و طعم آن ممکن است به خوبی فنجان استارباکس نباشد، اما بیش از حد قابل قبول است.
اگر فردی هستید که مقدار زیادی کافئین می نوشید و به قیمت یا طعم اهمیتی نمی دهید، پودر اسپرسو را امتحان کنید. این حاوی همان مقدار کافئین است که یک شات اسپرسو دارد، اما راحت‌تر است زیرا نیازی به خرید دستگاه اسپرسوساز ندارید. هر چند آخرین هشدار؛ این خوشمزه ترین فنجان نیست، با طعم بسیار تلخ بخشی از تجربه نوشیدن آن است.