این نوشیدنی را می‌توانید با افزودن چند تکه لیمو ترش تازه خوش مزه‌تر کنید
۱۷
اسفند

طرز تهیه لیموناد کافی شاپی به چه صورت است؟

مقدمه

حتما تاکنون با دوستان خود در کافه قرار گذاشته‌اید.اگر منوی کافه را به خاطر داشته باشید، به دسته نوشیدنی‌های سرد و نوشیدنی‌های گرم تقسیم شده است که در هر دسته انواع زیادی از نوشیدنی‌ها را می‌بینیم.یکی از نوشیدنی‌های محبوب که در هر فصلی خواهان زیادی دارد، نوشیدنی لیموناد است. در این مقاله به طرز تهیه لیموناد کافی شاپی می پردازیم.

در تهیه آب لیموی حرفه ای به چه موادی نیاز است

همان‌طور که در بالا گفته شد لیموناد از نوشیدنی‌های پرطرفدار و هم‌چنین خوشمزه می‌باشد. که مواد اصلی آن لیمو ترش می‌باشد.این نوشیدنی را می‌توان هم با آب گازدار و هم با آب معدنی درست کرد. و هم‌چنین می‌توان به جای استفاده از شکر، از عسل نیز استفاده کرد. لیموناد را می‌توان هم  در میز غذا سرو کرد و هم می‌توان به عنوان شربت از مهمان‌ها پذیرایی کرد. این نوشیدنی خنک و دلچسب در فصل تابستان بسیار مناسب است و حرارت و گرمای بدن را می‌گیرد.

لیموناد در فصل گرما باعث از بین رفتن عطش شما می‌شود
لیموناد در فصل گرما باعث از بین رفتن عطش شما می‌شود

طرز تهیه لیموناد گاز دار

طرز تهیه لیموناد کافی شاپی بسیار ساده و راحت است.برای این کار نیاز به لیمو ترش تازه، شکر، آب گازدار و پوست لیمو ترش نیاز داریم.نکته‌ای که در تهیه این لیموناد وجود دارد این است که شما می‌توانید. به جای شکر از عسل هم استفاده کنید و برای خنک‌تر شدن آن از چند تکه یخ قالبی استفاده کنید.

لیموناد کافی شاپی همان لیموناد گازدار است.یکی از تفاوتهای آن با لیموناد خانگی در این است که لیموناد کافی شاپی یا گازدار همان‌طور که از نامش پیداست به جای آب معدنی، آب گازدار استفاده می‌شود. و همین‌طور در تهیه آن از پوست لیمو ترش رنده شده نیز به کار برده می‌شود. نکته بعدی این است که حتی می‌توانید به جای استفاده از عسل یا شکر، از شربت‌های بدون طعم نیز استفاده کنید. اضافه کردن رنده پوست لیمو ترش باعث خوش بو شدن آن می‌شود.

طرز تهیه لیموناد نعنایی  به چه صورت است

این نوع از لیموناد به دلیل اینکه از ترکیب لیمو و نعنا استفاده شده است تقریبا شبیه موهیتو می‌باشد و هم‌چنین بسیار خنک‌تر از لیموناد عادی است، زیرا همان‌طور که می‌دانید ترکیب لیمو و نعنا با آب گازدار بسیار خنک‌تر و گواراتر می‌شود.

طرز تهیه لیموناد کافی شاپی نعنایی همانند لیموناد گازدار است و تنها تفاوت آن اضافه کردن برگ نعنای تازه به نوشیدنی می‌باشد. تهیه لیموناد نعنایی به این صورت است که در ابتدا باید آب و شکر را بجوشانیم و وقتی که از روی حرارت برداشتیم قبل از خنک شدن آن باید برگ‌های نعنای تازه را به آن اضافه کنیم و دوباره این ترکیب را بجوشانیم و در مرحله بعد باید آن را از صافی عبور دهیم و در یخچال قرار دهیم تا خنک شود و بعد از آن باید آب لیمو ترش تازه را به ترکیب‌مان بیفزاییم و بعد آن را همراه با تکه‌های یخ سرو کنیم.

طرز تهیه لیموناد نعنایی
ترکیب لیموناد نعنایی دقیقا همانند موهیتو می‌باشد

بار سرد در کافه چگونه است

یکی از مهارت‌هایی که یک باریستا باید داشته باشد. این است که بتواند با ترکیب نوشیدنی‌ها و دسرهای سرد، نوشیدنی‌های جدیدی از خود ابداع کنند.این کار را بارتندر یا بار سرد می‌گویند.نوشیدنی‌هایی مانند بلوهاوایی، هاوایی و نوشیدنی‌های این‌چنینی در بخش بار سرد می‌باشد. نوشیدنی های سرد را در دوره آموزش کافی شاپ آموزش می بینید. سری به این صفحه بزنید و از شرایط کلاسها اطلاع پیدا کنید.

در منوی کافه‌ها جدیدا قسمتی باز شده است که بار سرد نام دارد.این نوشیدنی‌های ابداع شده در این بخش از منو قرار می‌گیرد.طرز تهیه لیموناد کافی شاپی در آموزش بارتندری از اهمیت زیادی برخورد دار است زیرا درست کردن آن کار هرکسی نیست. در دوره بار سرد آکادمی ژینو می توان با انواع این نوشیدنی ها و طرز تهیه آنها به صورت کامل آشنا شد.

مطلب آخر

همان‌طور که در مباحث قبل گفته شد. یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار امروزی لیموناد است که به دو دسته لیموناد گازدار یا کافی شاپی و لیموناد نعنایی تقسیم می‌شود.

این لیمونادها خواص بسیار زیادی دارند. از خواص آن می‌توان به درمان مالاریا، وبا، عفونت گلو، مشکلات گوارشی، درمان فشار خون، سلامت پوست و مو، جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه و هم‌چنین کاهش وزن بسیار چشم‌گیر، درمان تب و کم خونی، تصویه خون و درمان روماتیسم اشاره کرد. و هم‌چنین این نوشیدنی برای قلب و مشکلات آن بسیار مفید می‌باشد.

لیموناد به دلیل داشتن لیمو تازه سرشار از ویتامین‌های C، B1، B2، B3، A، مواد معدنی، آنتی اکسیدان و اسیدهای عالی می‌باشد. این نوشیدنی علاوه بر اینکه بسیار خوش مزه است. و برای از بین بردن عطش بسیار موثر است، برای سلامتی بدن ما بسیار مفید و موثر است.