در مراسم‌های رسمی از این نوشیدنی نیز می‌توان استفاده کرد
26
اسفند

طرز تهیه موهیتو (Mohito) / انواع موهیتو در طعم های مختلف

امروزه در همه جای شهر می‌توان کافی شاپ‌هایی را مشاهده کرد.تقریبا منوی همه کافی شاپ‌ها به یک صورت است. و همه آنها با دو نوع نوشیدنی گرم و سرد به مشتریان خود خدمات می‌دهند. نوشیدنی‌های گرم تقریبا در همه فصل‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرد. و نوشیدنی‌های سرد بیشتر در فصل گرما سرو می‌شود. اما یک نوشیدنی بسیار پرطرفدار در کافی شاپ‌ها که جزو نوشیدنی‌های سرد می‌باشد، نوشیدنی موهیتو است.با طرز تهیه موهیتو آشنا شویم.

موهیتو چه نوع نوشیدنی می‌باشد

طرز تهیه موهیتو بسیار ساده و راحت می‌باشد به طوری که شما می‌توانید. با داشتن موادی مانند برگ نعنا، آب گازدار، کمی شکر و آبلیمو این نوشیدنی بسیار خنک و خوشمزه را در منزل آماده کنید.البته این نوشیدنی به صورت شربت نیز در فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌ها موجود می‌باشد. که کافی است فقط مقداری از آن را در لیوان ریخته و به آن آب اضافه کنید و این نوشیدنی را سرو کنید.

محبوب بودن این نوشیدنی به خاطر ترکیب لیمو و نعنا می‌باشد که آن را بسیار خنک و خوش عطر کرده است.

طرز تهیه موهیتو دلچسب
نوشیدنی دلچسب موهیتو پرطرفدارترین و محبوب‌ترین نوشیدنی سرد در بین افراد می‌باشد

طرز تهیه نوشیدنی موهیتو کلاسیک به چه صورت است

این نوشیدنی در انواع مختلفی درست می‌شود.یکی از انواع آن، نوشیدنی موهیتو کلاسیک می‌باشد.این نوع ساده و اصلی موهیتو است که همان ترکیب لیموترش، برگ نعنا، کمی شکر و آب که ترجیحا آب گاز دار استفاده می‌شود و طعم آن را بهتر می‌کند.

این نوشیدنی به دلیل داشتن لیمو، نعنا و هم‌چنین آب گازدار بسیار خنک می‌باشد اما اگر چند تکه یخ قالبی به آن اضافه کنید. که خنکی آن را چندین برابر افزایش داده‌اید.

این ترکیب بسیار در رفع عطش موثر است.

طرز تهیه موهیتو بدون آب گاز دار به چه صورت می‌باشد

در بالا هنگامی که طرز تهیه موهیتو را گفتیم. به استفاده از آب گازدار به جای آب معدنی تاکید کردیم. اما به این دلیل نبود که در تهیه آن فقط باید از آب گازدار استفاده شود بلکه آب معدنی نیز از خوش عطر و طعم بودن این نوشیدنی کم نمی‌کند.

در تهیه آن فقط کافی است به جای آب گازدار از آب معمولی استفاده کنید. و بقیه مواد آن دقیقا مطابق با دستوری که در قسمت قبلی گفته شد، می‌باشد.

اما نکته‌ای که برای آماده کردن انواع موهیتو لازم است به آن عمل کنید این می‌باشد که وقتی شکر را به نوشیدنی افزودید 10 دقیقه صبر کنید تا شکر کاملا در آن حل شود، زیرا اگر شکر به خوبی حل نشود، در دهان احساس می‌شود و از لذت آن می‌کاهد و اینکه می‌توانید به جای استفاده از شکر در آن شربت بدون طعم به کار ببرید.

موهیتو یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار در فصل تابستان می‌باشد
موهیتو یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار در فصل تابستان می‌باشد

موهیتو انواع مختلف و با طعم‌های گوناگون دارد

در مباحث قبل از دو نوع این نوشیدنی نام برده شد و طرز تهیه موهیتو را نیز به طور کلی توضیح دادیم.

این نوشیدنی را می‌توان علاوه بر لیمو و نعنا با چند میوه دیگر ترکیب کرد.

به عنوان مثال یکی از این میوه‌ها، توت فرنگی است.موادی که احتیاج است در آن به کار ببرید علاوه بر شکر، لیمو، نعنا و آب گاز دار یا معدنی و تمامی موادی که در قبل ذکر شد، کافی است چند تکه توت فرنگی به آن بیافزایید.

ابتدا باید برگ نعنا، کمی شکر، آب لیمو ترش و تعدادی توت فرنگی را باهم مخلوط کنید و در هنگام مخلوط کرد تکه‌های توت فرنگی تقریبا باید له شود و عصاره آن کامل از میوه خارج شود .بعد از آن باید آب و تکه‌های یخ را به موادتان اضافه کنید و میل کنید.

لازم است که بدانید، در هنگام له کردن تکه‌های میوه باید مراقب باشید. تا برگ نعنا له نشود زیرا با این اتفاق ممکن است تلخی نعنا به نوشیدنی شما اضافه شود. نکته بعدی این است که، توت فرنگی میوه‌ای شیرین است و وقتی که می‌خواهید شکر به آن اضافه کنید یا مقدار آن را کم بریزید یا حتی اصلا از شکر یا شربت بدون طعم استفاده نکنید.

طرز تهیه موهیتو با طعم های متفاوت
حتما طعم‌های دیگر موهیتو را امتحان کنید

نوشیدنی‌های موهیتو طعم‌های بسیار زیادی دارند

از انواع دیگر آنها می‌توان طعم نارگیل، هندوانه، خیار، موز و… را نام برد.طرز تهیه موهیتو با این میوه‌ها بسیار راحت است.

و دقیقا مانند سه نوع قبلی می‌باشد. و تنها تفاوتی که باهم دارند در تغییر میوه‌های آن است.مثلا باید به جای توت فرنگی از نارگیل یا هندوانه یا میوه‌های دیگر استفاده کرد. در صورتی که بقیه مواد آن کاملا یکسان است و تغییری نمی‌کند.

بار سرد در کافی شاپ‌ها به چه صورت است

در کافی شاپ‌ها شخصی که نوشیدنی‌های سرد مانند بستنی، شیک، آیس پک، لیموناد، موهیتو و نوشیدنی‌های نظیر آنها را برای مشتریان آماده می‌کند. بارتندر نام دارد.

بارتندر یعنی اینکه بتواند با نوشیدنی‌هایی که آماده می‌کند. یک نوشیدنی ترکیبی از آنها ابداع کند و نوشیدنی جدیدی را به مشتریان کافه بدهد. در منوی کافه‌ها بخشی به نام بار سرد اضافه شده است که بارتندر در این بخش در میان نوشیدنی‌های سرد قرار دارد. چنانچه علاقه به بار سرد و یادگیری آن دارید در دوره  آموزش بار سرد ژینو شرکت کنید.

مطلب آخر

در بالا توضیحات زیادی راجب این نوشیدنی پرطرفدار و محبوب گفته شد.خلاصه‌ای که درباره نوشیدنی موهیتو می‌توان گفت این است. که یک نوشیدنی خنک با ترکیب لیمو و نعنا می‌باشد که به چند دسته تقسیم می‌شوند. از تقسیم بندی‌های آن می‌توان موهیتو کلاسیک، موهیتو با ترکیب میوه‌های گوناگون را نام برد. طرز تهیه موهیتو بسیار ساده و راحت است. و فقط کافی است چند مواد را باهم ترکیب کنید و آن را سرو کنید.