این استرینر جزء ابزار های مهم و حیاتی بار به حساب می آید
28
بهمن

استرینر و متد استرینینگ و انواع مختلف آن

مقدمه

استرینر و متد استرینینگ مباحثی هستند که در کار کافه و  کافه داری،از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.کاکتیل استرینر وسیله ای است از جنس فلز که باعث می شود یخ و مواد اضافه به درون نوشیدنی نفوذ نکند و به نوعی از نفوذ این مواد اضافه جلوگیری می کند.

این وسیله های فلزی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند، که این سه دسته عبارتند از هاتورن،ژولپ و فاین.در انتخاب استرینر موارد زیادی وجود دارد. که باید به آن ها توجه کرد،در واقع استرینر ها هر کدام مکمل یک وسیله خاص به حساب می آیند. و برای انجام کار های منحصر به فرد و گوناگونی ساخته شده اند.البته از این وسایل می توان خارج از وظایفشان هم استفاده کرد.

این وسیله به سه شاخه اصلی تقسیم می شود
این وسیله به سه شاخه اصلی تقسیم می شود

صافی هاتورن:

استرینر هاتورن یکی از وسایل ضروری است که در هر باری یافت می شود.به همان اندازه ای که در تمامی بار ها،شیکر برای سرو نوشیدنی ضروری است.وجود هاتورن هم الزامی می باشد.درست است که مدت بسیار کمی از تولید شدن این گونه استرینر ها می گذرد. اما مانند وسایل انقلابی دیگر بار کمک بسیار زیادی به دنیای نوشیدنی های گرم و سرد،کرده است.اغلب نوشیدنی هایی که امروزه می خوریم بدونه این صافی،طعمی متفاوت داشتند.

ظاهر و نکات مهم استرینر هاتورن:

این استرینر از طراحی منحصر به فردی برخوردار است.هاتورن به گونه ای طراحی شده است. که هیچگونه قفلی روی آن وجود ندارد و می تواند. روی هر نوع شیکری قرار بگیرد.علت محبوبیت این استرینر هم راحتی کار با آن است.این استرینر به طور معمول دارای یک دسته دو اینچی می باشد. و تعداد دو یا چند تکیه گاه برای قرار گرفتن بر لبه ی شیکر را دارد.

در وقع صفحه ای که این تکیه گاه ها روی آن قرار دارد،انواع مختلفی از شیار ها و سوراخ ها را روی خود جای داده است.در این صفحه دو زبانه خم شده به طرف پایین وجود دارد و حالتی را به وجود آورده است که فنر های استرینر در آن می توانند به راحتی حذف و یا جایگزین شوند.یکی از ملاک های مهم در انتخاب استرینر،تراکم فنر های آن می باشد.

توجه داشته باشید که هرچه فاصله ی بین سیم پیچ های فنر کم تر باشد،نوشیدنی شفاف تر می شود.

این استرینر از طراحی منحصر به فردی برخوردار است
این استرینر از طراحی منحصر به فردی برخوردار است

نحوه استفاده از استرینر هاتورن:

استرینر و متد استرینینگ کار بسیار ساده ای است،اما عده ای با عجله در انجام دادن این کار و استفاده نکردن از استرینر فاین این کار را بی فایده می کنند.

در مرحله اول بایدصافی هاتورن را روی دهانه شیکری که می خواهید نوشیدنی را در آن بریزید،فیکس کنید،سپس استرینر را به گونه ای که در ریزش شما مزاحمتی ایجاد نکند نگه دارید.در این حالت با دست آزاد خود شیکر و استرینر روی آن را مهار کنید.در مرحله آخر،نوشیدنی درون شیکر را با عبور دادن از درون دو استرینر، به لیوان سرو منتقل کنید.

صافی ژولپ:

این استرینر،از اولین صافی های تخصصی خانواده کاکتیل به حساب می آید،از این مدل صافی ها اغلب برای صاف کردن یخ موجود در نوشیدنی ها استفاده می شود.این استرینر در قرن نوزدهم بسیار مورد توجه بارتندر ها قرار گرفت.اما پس از مدتی استفاده از آن،این صافی جای خود را به ابزار های نو ظهور و کاربردی دیگر داد.در بعضی از موارد که بارتندر ها می خواهند نوشیدنی خود را در میکسینگ گلس آماده کنند.باید آنرا از درون این صافی رد کنند.باید توجه داشته باشید که استفاده کردن از این صافی در میکسینگ گلس باعث شفاف ماندن نوشیدنی نهایی می شود.این در حالی است که استفاده کردن از هاتورن،باعث کدر شدن آن می شود.

ظاهر استرینر ژولپ:

در استرینر و متد استرینینگ ابزاری به نام ژولب نیز وجود دارد،این استرینر مانند قاشقی گود است که در درون آن حفره های ریزی وجود دارد،تنها مایعات اجازه عبور از این صافی را دارند و یخ و مواد جامد بزرگ در پشت آن گیر می افتند.

صافی هایی که فرم آن ها بیضی است.تناسب بهتری با میکسینگ گلس ها دارند.در مقابل آن ها،نوع صدفی است. که نسبت به مدل قبلی از سازگاری کم تری برخوردار است.لبه های استرینر صدفی باعث لبریز شدن مایع از درون آن می شود.

سطح این استرینر با سوراخ های یک شکل به صورت یکنواخت پر شده است.در هنگام این نوع صافی ها باید توجه داشته باشید که برخی از استرینر ها می توانند سوراخ های کوچکتری نسبت به بقیه داشته باشند.

نحوه استفاده از استرینر ژولپ:

استفاده از این صافی کار ساده ای است.بعد از آن که نوشیدنی خودتان را درون میکسینگ گلس ریختید،ژولپ را به صورت زاویه دار بر روی دهانه میکسینگ گلس فیکس کنید،سپس میکسینگ گلس را کج کنید تا نوشیدنی درون ظرف مورد نظر سرازیر شود.

کار کردن با ژولپ بسیار ساده است و کاری ندارد
کار کردن با ژولپ بسیار ساده است و کاری ندارد

هنگام استفاده از استریمر ژولپ،اطمینان داشته باشید. که استرینر زاویه دارتان،آن سمت میکسینگ گلستان را لمس کند. و تمامی نواحی را پوشش دهد.

صافی با شبکه های ریز:

این مدل از صافی ها را می توان به خانواده ی بزرگی تقسیم کرد.در استرینر و متد استرینینگ تعداد زیادی از این مدل صافی ها وجود دارد.که تمامی آن ها جزء این دسته قرار دارند.در اکثر مواقع از این مدل از صافی ها به عنوان صافی دوم استفاده می شود.در واقع وظیفه ای صافی ها جلوگیری از عبور جسم جامد به درون لیوان سرو می باشد.این گونه از استرینر ها انواع مختلفی دارند. که ابتدا باید آن ها را به خوبی بشناسید و سپس در جای مناسب از آن ها استفاده کنید.

صافی سیو:

این مدل از صافی ها که از جنس فلز هستند و سری کاسه شکلی دارند،جزء ابزار های اساسی بار ها به حساب می آیند.از این مدل صافی ها برای صاف کردن مایعات و یا حتی الک کردن جامدات پودری استفاده می شود.از صافی های سیو،در شیرینی پزی نیز استفاده می شود.

در هنگام خرید این صافی ها باید توجه داشته باشید. که مدلی را انتخاب کنید که دسته فلزی یا عایق داشته باشد و از خرید صافی با دسته ی پلاستیکی خودداری کنید.

این استرینر ها معمولا دسته هایی و توسط با قطر مناسب دارند،تا بتوان آن ها را به راحتی با دست مخالف کنترل کرد.توری که در آن ها استفاده شده است.از جنس فلز می باشد تا در برابر فشار مقاوم باشد. و همچنین بتوان به راحتی آن را تمیز کرد.

سعی کنید هنگام خرید این صافی ها،نوعی را انتخاب کنید که دسته فلزی داشته باشد
سعی کنید هنگام خرید این استرینر ها ،نوعی را انتخاب کنید که دسته فلزی داشته باشد

الک با شبکه متوسط:

اندازه الک این نوع صافی ها،یک شانزدهم اینچ است. و معمولا برای برای غربال و الک کردن،صاف کردن و آبگیری سبزیجات و یا حتی برای صاف کردن انواع سس،استفاده قرار می‎گیرد.

الک با شبکه ریز:

یکی دیگر از ابزار های استرینر و متد استرینینگ،الک با حفره های ریز است.سایز حفره های این صافی،یک سی و دوم اینچ می باشد.از این صافی بیشتر برای صاف کردن مایعات و تصفیه آن ها استفاده می کنند.همچنین برای جدا کردن هسته میوه های تازه نیز از این صافی استفاده می‎شود.

الک با شبکه فوق العاده ریز:

حفره های موجود بر روی این الک ها به قدری ریز هستند. که به سختی می توان آن ها را دید.این صافی ها برای ایجاد یک غبار روی دسر ها به کار می روند.این نوع استرینر برای صاف کردن چایی بسیار مناسب می باشد. و استفاده از آن برای درست کردن نوشیدنی های بار پیشنهاد نمی شود.زیرا به دلیل وجود روزنه های بسیار ریز،سرعت انتقال مایع به شدت کاهش می یابد.برای صاف کردن نوشیدنی،باید از دو استرینر بالا استفاده کنید.

نحوه استفاده از فاین استرینر:

استفاده از این استرینر ها چند نکته دارد:

در انتخاب سایز شبکه ها دقت کنید

اگر تفاله،پوست و… از استرینر اولتان رد شد و داخل استرینر دوم ریخت،با ضربه زدن به آن راه و یا بایک جسم خارجی راه مایع را باز کنید و یا در غیر این صورت سبد صافی را خالی کنید.

حتما توجه داشته باشید که استرینر را صاف نگه دارید. تا نوشیدنی فقط از درون بسکت عبور کند و نه از اطراف آن به طور کلی استفاده از این استرینر ها آسان است و شما باید بعد از رد کردن مایع از استرینر اول،آن را داخل استرینر فایل صاف کرده و داخل لیوان سرو بریزید.

صافی استرینر فاین می تواند تفاله های بسیار ریز را به خود جذب کند
صافی استرینر فاین می تواند تفاله های بسیار ریز را به خود جذب کند

استرینر چینوآ:

این مدل از استرینر و متد استرینینگ ،یک صافی مخروطی شکل می باشد. و دارای شبکه های بسیار ریزی است.از این استرینر ها معمولا برای صاف کردن کاستاردها،پوره ها،سوپ ها و… استفاده می کنند.این صافی می تواند بافتی یک دست و صاف ایجاد کند.همچنین از این استرینر می توان برای ایجاد کردن یک غبار پودری بر روی دسر استفاده کرد.از این دسر معمولا در صنایع غذایی استفاده می شود،اما به طور محدود نیز از آن در بار ها استفاده می کنند.

این مدل از استرینر ها به کلاه چینی نیز معروف هستند
این مدل از استرینر ها به کلاه چینی نیز معروف هستند

چیز کلوس:

چیز کلوس در استرینر و متد استرینینگ بسیار کاربرد دارد. این ابزار در واقع پارچه ای است. که بافت ریزی دارد و اجازه می دهد هوا در آن جریان یابد.این پارچه ها به طور کلی در هفت کلاس موجود می باشند. که این هفت کلاس از سایز بافت باز تا بافت فوق العاده ریز،شماره گذاری می شوند.

به دلیل بالا بودن قدرت این پارچه ها در صاف کردن نوشیدنی،احتیاج به صافی دیگری ندارید.اما برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع که هیچ جامدی وارد نوشیدنی نمی شود،می توانید از یک استرینر فاین استفاده کنید. و چیز کلوس را روی آن قرار دهید.بعد از قرار دادن چیز کلوس روی استرینر، می توانید مایع را از درون آن عبور دهید.

این پارچه ها در هفت کلاس موجود می باشند
این پارچه ها در هفت کلاس موجود می باشند

فیلتر قهوه:

این نوع از فیلتر ها معمولا از کاغذ های یکبار مصرف ساخته می شوند.این جنس از فیلتر ها می تواند،مواد جامد در هر سایز و اندازه ای را در خود به دام بیاندازد.از این نوع فیلتر ها در صنعت بارتندرینگ استفاده می شود.

از این فیلتر ها در صنعت بارتندرینگ استفاده می شود
از این فیلتر ها در صنعت بارتندرینگ استفاده می شود