تونیک اسپرسو
20
اردیبهشت

تونیک اسپرسو

تونیک اسپرسو! این ترکیب از آب و اسپرسو از اسکاندیناوی می آید و نوشیدنی تابستانی عالی برای عاشقان قهوه است. طعم های شیرین و تلخ قهوه‌ی تلخ و غنی را برجسته می‌کنند و حباب‌های جوشان و ریزه‌ای از مرکبات طعم های با طراوت را به آن اضافه می‌کنند. این یکی از محبوب ترین هاست و هر عاشق قهوه ای باید آن را امتحان کند!

تونیک اسپرسو چیست؟

تونیک اسپرسو یک نوشیدنی است که آب مقوی و دو شات اسپرسو را با هم ترکیب می کند. اولین بار در سال 2007 در اسلو درست شد، سپس به سوئد گسترش یافت و در اواسط دهه 2010 در ایالات متحده در مسابقات باریستا محبوب شد. این نوشیدنی ساده است و برای درست کردن آن در خانه فقط به چند ماده نیاز دارید. طعم آن شبیه ترکیب واقعی این دو ماده است: قهوه غنی و تلخ که با طعم های شیرین و حباب دار تونیک رقیق شده است (سودای قهوه که طعمی شبیه قهوه حباب دار دارد).

مواد لازم: 

  • اسپرسو (دبل شات)
  • آب مقوی (½ فنجان یا 4 اونس)
  • قاچ لیمو یا پرتقال

روش های تهیه اسپرسو مهمترین قسمت این نوشیدنی؟

یک اسپرسوی عالی! چندین روش برای تهیه اسپرسو وجود دارد: روش ما استفاده از دستگاه اسپرسوساز با کیفیت بالا است. اما چند راه دیگر برای تهیه شات اسپرسو با کیفیت بالا وجود دارد. روش های موجود:
دستگاه اسپرسوساز: بهترین راه برای تهیه اسپرسو در خانه با دستگاه اسپرسوساز است (آموزش قهوه اسپرسو).
اسپرسوساز قابل حمل: اسپرسوساز قابل حمل راه ارزان تری برای تهیه اسپرسو عالی در خانه است.
موکا پات (معروف به بیالتی): قهوه موکا پات قهوه بسیار قوی است، نه از نظر فنی اسپرسو. اما اگر یک تونیک اسپرسو دارید، عالی عمل می کند!
فرنچ پرس: این اسپرسو فرنچ پرس بسیار خوب است و در صورت داشتن یک ابزار خوب برای اسپرسو. آب مقوی چیست؟ طرز تهیه قهوه با فرنچ پرس

طرز تهیه تونیک اسپرسو

تونیک اسپرسو به سادگی ریختن دو ماده با هم است، اما باید به چند نکته توجه کرد:

ابتدا آب تونیک را اضافه کنید سپس اسپرسو را روی آن بریزید. این کار از ایجاد کف جلوگیری می کند.
یک برش لیمو یا پرتقال را دور لبه لیوان بکشید.
و تمام! تونیک اسپرسو بهترین نوشیدنی برای تابستان است.

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله