شاکراتو
۲۹
آبان

شاکراتو چیست؟ این مراحل آسان را دنبال کنید.

آیا به دنبال جایگزینی برای نوشیدنی های گرم معمولی خود هستید؟ ما در این مقاله به شمامی گوییم شاکراتو shakerato چیست. شاکراتو یک نوشیدنی قهوه با طراوت است که باید آن را امتحان کنید.

آیا شاکراتو یک نوع شیک یا اسموتی است؟

یک بار برای همیشه، شاکراتو شیک و اسموتی نیست. شاکراتو یک نوشیدنی سرد ایتالیایی است که با اسپرسو، شکر یا شربت و یخ درست می شود. این نوشیدنی به دلیل حرکت تکانی که باریستاها قبل از سرو انجام می دهند، نام خود را گرفته است. با مخلوط کردن مواد با استفاده از مخلوط کن کوکتل تهیه می شود.
نتیجه یک نوشیدنی قوی اما غیر قابل توضیح است. شیک ها و اسموتی ها حاوی یخ تراشیده شده همراه با پوره میوه ها یا سبزیجات هستند. از طرف دیگر، شاکراتو روی خود نوشیدنی یخ ندارد. یخ اسپرسو را خنک می کند.حتی اگر این یک نوشیدنی تابستانی شناخته شده در ایتالیا باشد، ایتالیایی‌ها معتقدند که قرار دادن یخ زیاد در نوشیدنی‌شان قطعاً ممنوع است.

همچنین ممکن است به راهنمای ما در مورد طرز تهیه قهوه سرد علاقه مند شوید.

 

طرز تهیه شاکراتو

 

شکر و تکه های یخ خود را به مخلوط کن اضافه کنید و سپس به آرامی اسپرسوی داغ را بریزید.

مواد لازم :
مخلوط کن
یک تا دو شات اسپرسو
یک یا دو قاشق غذاخوری شکر سفید
چهار تا هشت تکه یخ

 

1: مواد را مخلوط کنید

 

شکر و تکه های یخ خود را به مخلوط کن اضافه کنید. سپس به آرامی اسپرسوی داغ خود را بریزید. اگر شکر سفید را دوست ندارید، می توانید به جای آن شربت را امتحان کنید. ممکن است راهنمای ما در مورد بهترین مارک های شربت قهوه برای شما مفید باشد.اگر مخلوط کن ندارید، می توانید نوشیدنی خود را به یک شیشه خالی اضافه کنید و تکان دهید.

 

2: تکان دهید وقت تکان دادن است

 

به مدت 10 تا 15 ثانیه به شدت تکان دهید تا احساس کنید اسپرسو خنک شده است.

3: سرو کنید

نوشیدنی خود را به آرامی در لیوان قهوه یا لیوان مارتینی خود بریزید.فراموش نکنید که تکه های یخ باقی مانده را صاف کنید.بلافاصله سرو کنید و مصرف کنید!