شرح وظایف باریستا
01
شهریور

شرح وظایف باریستا

شرح وظایف باریستا عبارتند از:

مسئولیت‌های باریستا

مسئولیت های باریستا و شرح وظایف باریستا عبارتند از: ارائه توصیه‌هایی بر اساس ترجیحات آنها. برای موفقیت در این نقش، باید مهارت های خدمات مشتری و دانش نحوه عملکرد تجهیزات کافه را داشته باشید. همچنین باید بتوانید در شیفت های مختلف کار کنید.

شرح وظایف باریستا

به سؤالات مشتریان در مورد مواد تشکیل دهنده پاسخ دهید

با توجه به جزئیات (به عنوان مثال ترجیحات ترکیب قهوه، لبنیات و نسبت شکر) سفارشات خود را بپذیرید.
طبق دستور العمل نوشیدنی ها را آماده کنید
نوشیدنی ها را آماده کنید
دریافت و پردازش پرداخت (نقد و کارت اعتباری)
قسمت خود را تمیز نگه دارید
جای لیوان ها و بشقاب ها را تمیز نگه دارید
بررسی کنید که آیا تجهیزات به درستی کار می کنند و هرگونه نیاز به تعمیر و نگهداری را گزارش دهید اینها از شرح وظایف باریستا است.
مقررات بهداشتی و ایمنی را رعایت کنید
بازخورد مشتریان را به مدیران منتقل کنید و آیتم های منوی جدید را توصیه کنید

وظایف باریستا

الزامات و مهارت ها

تجربه عملی با تجهیزات
آشنایی با قوانین بهداشتی
انعطاف پذیری برای کار در شیفت های مختلف
توانایی سنجش ترجیحات مشتریان
مهارتهای ارتباطی عالی
گذراندن دوره آموزش باریستا مزیت محسوب می شود

سوالات متداول در مورد باریستا

یک باریستا چه کار می کند؟

یک باریستا به گرمی از افرادی که از او سوال دارند استقبال می کند. آنها نوشیدنی های سرد یا گرم را ایجاد و سرو می کنند که اغلب مطابق با ترجیحات مشتری است.  آنها همچنین محل کار، تجهیزات/ابزار خود را تمیز و ضدعفونی می کنند.

وظایف و مسئولیت های یک باریستا چیست؟

یک باریستا پذیرای مشتریان است و نوشیدنی درست می کند و سرو می کند. آنها همچنین می توانند شیرینی، ساندویچ و سایر غذاها را اداره کنند. یک باریستا باید دستور العمل ها و تکنیک های آماده سازی خاصی را برای تعدادی از آیتم های منو دنبال کند. آنها صندوق‌های نقدی و ماشین‌های اعتباری/ بدهی کار می‌کنند و انتظار می‌رود که فضای کاری تمیز و مجهزی داشته باشند.اینها از شرح وظایف باریستا است.

یک باریستای خوب کیست؟

یک باریستای موفق با مهارت های ارتباطی عالی به جزئیات توجه خوبی دارد. آنها باید بتوانند به درستی سفارشات را مدیریت کنند و مواد تشکیل دهنده را به خاطر بسپارند و در عین حال در صورت درخواست مشتریان، تغییراتی نیز ایجاد کنند. مهارت‌های حافظه آنها باید بالا باشد زیرا این کارایی را به تجربه مشتری می‌افزاید و مهارت‌های خدمات مشتری باریستا را افزایش می‌دهد.

یک باریستا با چه کسی کار می کند؟

هدف نهایی یک باریستا ایجاد تجربه ای لذت بخش برای مشتریان در حین انجام سفارشات نوشیدنی و غذا است. بنابراین، آنها اغلب با مدیر کافه همکاری می کنند تا رضایت مشتری را تضمین کنند و در عین حال درآمدی بالا را برای تاسیس خود راایجاد کنند.

شرح شغل استخدام باریستا

یک باریستا یک دستگاه قهوه ساز اسپرسوساز است که دانش گسترده ای در مورد قهوه دارد و نوشیدنی هایی را برای مشتری آماده، تزئین و سرو می کند.باریستا (m/f) کلمه ایتالیایی به معنای بارکی است. شکل جمع ایتالیایی baristi (m) یا bariste (f) است. این اصطلاح ابتدا در زبان انگلیسی پذیرفته شد، جایی که معنای آن کمی تغییر کرد. در حالی که یک باریستا در ایتالیا انواع نوشیدنی ها را سرو می کند، این اصطلاح در کشورهای انگلیسی زبان به فردی اطلاق می شود که نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو را حرفه ای و در درجه اول در کافی شاپ ها تهیه و سرو می کند. این اصطلاح متعاقباً با این معنی وارد زبان آلمانی شد.

یک باریستا همچنین اغلب استاد “لاته آرت” است که هنگام ریختن کف شیر روی اسپرسو، تصاویری در کاپوچینو ایجاد می کند. همانطور که در شرح وظایف باریستا گفتیم: باریستاها در زمینه فعالیت خود، به دانش ترکیبات قهوه، برشته کردن قهوه، نحوه کار و نگهداری دستگاه های اسپرسوساز، شیر کف و موارد دیگر نیاز دارند. چنین دانشی را می توان در دوره های باریستا به دست آورد.