فراپوچینو دارای قهوه است؟

فراپوچینو دارای قهوه

شاید سوال کرده باشید که آیا فراپوچینو دارای قهوه است؟ فراپوچینو دارای قهوه می‌باشد، اما بسته به نوع آن ممکن است مقدار قهوه متغیر باشد. بگذارید به شما توضیح دهم. چه شما تازه‌کار در مصرف قهوه باشید و چه از قبل با نام فراپوچینو آشنا باشید، بدون شک به این نوع نوشیدنی شنیده‌اید. شاید سوال داشته باشید که آیا واقعاً فراپوچینو حاوی قهوه است یا نه. یا شاید فراپوچینو نوشیدنی مورد علاقه شما باشد و شما کنجکاوید که واقعاً چه مقدار کافئین دارد.

آیا تفاوتی بین فراپوچینو و فراپه وجود دارد؟

تا حدودی، بیشتر به مکانی که سفارش می‌دهید بستگی دارد. در برخی مناطر آمریکا، فراپه (به طور صحیح fra-pay تلفظ می‌شود) یک نوشیدنی سرد و مخلوط است. باز هم، وابسته به مکانی که هستید، معمولاً شامل شربت‌ها، کرم، اسپرسو و یا بستنی، به همراه یخ مخلوط شده است. گاهی اوقات روی این نوشیدنی‌ها کف کرم خامه، شربت‌ها، مغزها، پاشنده‌ها یا سایر تنقلات مختلف قرار داده می‌شود. این نوشیدنی‌ها دقیقاً نمونه‌ای از غذاهای سالم نیستند، اما بدون شک بسیار خوشمزا هستند.

در یونان، جایی که احتمالاً اصلیت فراپه از آنجا نشأت گرفته، از قهوه فوری خشک‌شده با اندکی آب و شکر استفاده می‌شود. این همه با هم در یک میکسر نوشیدنی با برخی یخ خوب مخلوط می‌شود. این نسخه برای داشتن حالت بسیار مخملی و پفی ویژه‌ای شناخته می‌شود.

معمولاً شیر، به ویژه شیر اب‌پز، در برخی موارد به اختیاری اضافه می‌شود تا کمی از لطافت به نوشیدنی اضافه شود. فرایوچینو روست در واقع شبیه به قهوه فوری بسیار قوی است و به عنوان یک محصول معمولاً در فروشگاه‌های زیادی موجود نیست. اگر تنها مصرف شود،خیلی خوب نیست. برای تداخل اصلی نوشیدنی، از غلیظ شده اسپرسو یا کانسانتره استفاده می‌شود.

فراپوچینو با اسپرسو تهیه می شود؟

بر خلاف فراپه‌های خانگی، فراپوچینوهای استارباکس معمولاً با اسپرسو واقعی تهیه نمی‌شوند. با این حال، شما می‌توانید درخواست یک شات اسپرسو به جای روست فراپوچینو کنید یا به عنوان افزودنی به آن برای افزایش انرژی استفاده کنید.

مدعی شده است که آن‌ها از اسپرسو استفاده نمی‌کنند چرا که باعث تغییر در بافت فراپوچینو می‌شود و باعث می‌شود که نوشیدنی خیلی آبکی شود و در نتیجه کمترین مقدار کافئین به شما داده می‌شود. من مطمئن نیستم که باور کنم یا نه، اما این مطلب از دهان کارکنان استارباکس به گوشم خورد.

همانطور که مشاهده می‌کنید، انواع ویژه‌ای از فراپه یا فراپه وجود دارند، همگی متمایز از یکدیگر هستند، اما تا حدودی شباهت‌هایی با یکدیگر دارند. با این حال، تنها استارباکس می‌تواند از نام فراپوچینو (با حرف اول بزرگ) استفاده کند، چرا که این نام تجاری آن‌هاست.

انواع مختلفی از فراپوچینو دارای قهوه هستند. این انواع فراپوچینو‌های مبتنی بر قهوه عبارتند از:

فراپوچینو قهوه‌ای

این فراپوچینو کلاسیک با طعم قهوه ساخته می‌شود و از قهوه فراپوچینو روست تشکیل شده و با یخ مخلوط می‌شود. این نسخه پایه برای بسیاری از سایر طعم‌های فراپوچینو است.

فراپوچینو موکا

این نسخه ترکیبی از قهوه و شکلات را به ارمغان می‌آورد و به عنوان فراپوچینو موکا شناخته می‌شود. معمولاً شامل سس موکا، قهوه، شیر و یخ است که همه با هم مخلوط می‌شوند.

دستور ساده برای موکا

فراپوچینو اسپرسو

این نوشیدنی با یک شات اسپرسو تهیه می‌شود و به فراپوچینو اسپرسو نامیده می‌شود که به نوعی طعم قهوه را تقویت می‌کند. معمولاً شامل شیر، یخ و سیروپ است.

فراپوچینو کارامل

قهوه و سیروپ کارامل عناصر اصلی این فراپوچینو هستند، که به نوعی طعم کاراملی به آن می‌دهد. این فراپوچینو نیز معمولاً شامل شیر، یخ و سایر افزودنی‌هاست.

همانطور که می‌بینید، وقتی به فراپوچینو‌های رسمی و با مجوز از استارباکس می‌آید، گزینه‌های زیادی وجود دارد. اما آیا واقعاً قهوه واقعی در آن‌ها وجود دارد؟ اگر شما به دنبال یک فنجان قهوه هستید، نمی‌خواهید یک نوشیدنی قهوه مصنوعی خریداری کنید، بنابراین ارزش دانستن این نکات برای شما دارد.

فراپوچینو‌های رسمی معمولاً در منو مشخص می‌کنند که آیا با قهوه تهیه شده‌اند و بنابراین دارای کافئین هستند یا خیر. به خاطر داشته باشید که قهوه اینجا از آن قهوه فوری عجیب و غریب است و از قهوه تازه استفاده نمی‌شود. برخی منوها محتوای کافئین را نیز فهرست می‌کنند و اطلاعات تغذیه‌ای بیشتری را در سایت خود دارند.

فراپوچینو‌های مبتنی بر کرم استارباکس شامل هیچ قهوه‌ای نمی‌شوند. این انواع معمولاً دارای کلمه کرم یا crème در نام خود هستند.

همچنین می‌توانید بخواهید که یک فراپوچینو معمولی با کافئین را به دستور بی‌کافئین یا مبتنی بر کرم تغییر دهید. از آنجا که گزینه بی‌کافئینی برای فراپوچینو روست فوری وجود ندارد، احتمالاً در عوض اسپرسو بی‌کافئین یا مواد فراپوچینو مبتنی بر کرم استفاده می‌شود.

 

فراپوچینو با قهوه بهتر است یا یدون قهوه؟

فراپه‌ها از مکان‌های دیگر ممکن است دارای نمادها نشان دهنده اینکه آیا قهوه دارند یا نداشته باشند یا نه. اگر در منو مشخص نشود، بهتر است از باریستا بپرسید.

اگر این فراپه‌ها خانگی تهیه شوند، دستورالعمل‌هایی برای فراپه‌ها با قهوه و بدون قهوه وجود دارد و در دستور ذکر می‌کند که چه نوع قهوه و چقدر از آن استفاده شده است، اما به طور معمول اسپرسو یخ‌زده یا قهوه فوری سرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این به سلیقه شما بستگی دارد. اگر شما دوست دارید طعم قهوه را در نوشیدنی‌تان حس کنید و از اثر تقویت‌دهنده کافئین بهره‌مند شوید، آنگاه فراپوچینو حاوی قهوه برای شما بهتر خواهد بود. اما اگر قهوه را دوست ندارید یا به دنبال یک نوشیدنی خنک و شیرین بدون قهوه هستید، نسخه بدون قهوه ممکن است برای شما مناسب‌تر باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها