قهوه آمریکانو
12
اسفند

قهوه آمریکانو (Americano) | قهوه سبک آمریکایی چیست؟

شاید جالب باشد بدانید که قهوه آمریکانو ، در طول جنگ جهانی دوم، توسط سربازان آمریکایی مستقر در ایتالیا ایجاد شد. آنان قهوه را به سبک ایتالیایی دوست نداشتند. و با اضافه­ کردن ترکیب آب به اسپرسوی ایتالیایی، باعث ظهور آن شدند. که امروز در تنوع زیادی و در طعم­های مختلفی می­توانید آن را بیابید.

انواع قهوه آمریکانو

 در ساختاری ساده، Americano فقط از آب و اسپرسو تشکیل شده است. نسبت این مواد به طور معمول یک دوم یا یک سوم اسپرسو و سه دوم آب است .و به طور کلی، در بسیاری از مواقع، آب بیشتری نسبت به اسپرسو استفاده می­شود.

قهوه آمریکانو نسبت به دیگر قهوه ­ها، دارای تمایز ویژه­ای است، زیرا در آن شیر وجود ندارد. ممکن است برخی از افراد شیر اضافه می­کنند، اما هرگز یک Americano را با هر نوع شیر دریافت نخواهید کرد مگر اینکه به طور خاص از باریستا بخواهید آن را اضافه کند.

علاوه بر این، یک Americano می­تواند سرد باشد. روند کار به یک صورت است. و تفاوت اصلی در این است که به جای آب گرم از آب سرد استفاده می­شود. و می­توانید چند قطعه یخ در آن قرار دهید تا بیشتر سرد شود.

طرز تهیه قهوه آمریکانو

انواع قهوه آمریکانو

طعم قهوه آمریکانو

برای آن که بتوانید یک آمریکانو با کیفیت بالایی تهیه کنید، لازم است تا از دان اسپرسو با کیفیت خوب استفاده کنید. هنگامی که آب به اسپرسو استفاده می­کنید، کیفیت آن بیشتر نمایان می­شود. سعی کنید مطابق با ذائقه خود انتخاب کنید.

پس انتخاب قهوه مناسب، لازم است که برای تمپینگ قهوه اقدام کنید. می­توانید آن را با روش دستی یا با دستگاه­های خودکار تمپ انجام دهید .و فشرده­ سازی قهوه را انجام دهید. همچنین می­توانید جهت تهیه قهوه اسپرسو ، از دستگاه­های اسپرسو ساز استفاده نمایید. برای تهیه این نوع از نوشیدنی، به دو شات اسپرسو نیاز است.

برای دستیابی به طعم قهوه آمریکانو مناسب لازم است که آب گرمی که استفاده می­کنید حدود یکصد و هفتاد درجه فارنهایت باشد. توجه داشته باشید که همانگونه که اشاره شد، علیرغم سلیقه­ای بودن طعم این نوشیدنی و اضافه­کردن آب به اسپرسو، به طور معمول ترکیب اسپرسو به آب یک به دو می­باشد. همچنین بهترین کار این است که در پایان اسپرسو را به آب اضافه کنید تا بتوانید به طعم بهتری دست یابید.

قهوه سبک آمریکایی چیست؟

در نگاه اول، یک فنجان قهوه دم کرده و یک آمریکانو می­توانند کاملاً شبیه به هم باشند. به هر حال، هر دوی این نوشیدنی­ها ازقهوه و آب گرم ساخته شده­ اند. اما این دو نوشیدنی کلاسیک دارای روش­های تهیه بسیار متمایز و تجربه های طعم متفاوتی هستند.

 طعم قهوه آمریکانوطرز تهیه قهوه آمریکانو

طرز تهیه آمریکانو

تنها روش تهیه اسپرسوی واقعی، استفاده از یک دستگاه تخصصی است. که یک قهوه غلیظ با طعمی متفاوت و یک کرم متمایز و لایه کف را در بالای آن ارائه می­دهد. اما به دلیل عطر و طعم شدید آن، بسیاری از مردم اسپرسوی خود را با آب مخلوط می­کنند. این همان روشی است که یک آمریکانو درست می­شود.

تهیه قهوه به سبک آمریکایی، می تواند برای بسیاری از افرادی که به دنبال طعمی متفاوت از اسپرسو بدون افزودنی هایی همچون شکر و شیر هستند. انتخاب مناسبی باشد.

با شرکت در دوره آموزش بار قهوه با انواع قهوه ها و طرز تهیه آنها آشنا می شوید.