قهوه اکسلسا
27
اسفند

قهوه اکسلسا (Excelsa) چیست؟گونه ای منحصر به فرد است که…

قهوه اکسلسا که در اواخر قرن بیستم در آفریقا کشف شد، با وجود حداقل حضورش در بازار جهانی قهوه، گونه ای منحصر به فرد، انعطاف پذیر و مولد است. اطلاعات کمی در مورد اینکه چه مقدار از آن معامله می شود، روست می شود یا دم می شود، در دسترس است، زیرا فقط در مقادیر بسیار کمی وجود دارد. اگرچه اکسلسا سال‌ هاست در آفریقا و آسیا به طور گسترده کشت و مصرف می‌شود، اما منشأ آن تا حد زیادی اشتباه گرفته شده است. این بدان معنی است که دانه آن اغلب به درستی کشت، پردازش یا روست نمی شوند و به طور خلاصه به عنوان فنجان با کیفیت پایین و بدون ویژگی های طعمی متمایز در نظر گرفته می شوند.

قهوه اکسلسا چیست؟

با این حال، مانند روبوستا، هنگامی که با دقت و دقیق پرورش داده شود، اکسلسا می تواند دانه هایی با طعم های مثبت، مطلوب و منحصر به فرد تولید کند.  تا حدود 15 سال پیش اعتقاد بر این بود که اکسلسا به خودی خود گونه ای از جنس Coffea است. تنها در سال 2006 بود که رسماً به عنوان گونه dewevrei گونه liberica مجدداً طبقه بندی شد. سردرگمی ناشی از بسیاری از سفرهای اخیر اکسلسا در بازار قهوه مدرن است. این نیز به دلیل این واقعیت است که برچسب “قهوه اکسلسا” اغلب در هنگام فروش انواع لیبریکا استفاده می شود.

این سردرگمی به نوبه خود منجر به تعمیم بیشتر و استفاده مترادف از این اصطلاحات می شود، که در نتیجه به معنای داده های کمتر قابل اعتماد در سطوح تولید دقیق است. همچنین ممکن است مسئول کاهش کیفیت قهوه اکسلسا باشد. در مجموع، این به کشاورزان انگیزه کمی برای اجرای اقدامات کنترل کیفیت می دهد. در نهایت، سازمان بین المللی قهوه (ICO) هیچ آمار رسمی در مورد تولید یا تجارت قهوه اکسلسا ارائه نمی دهد. هنگامی که ما با ICO تماس گرفتیم تا دلیل آن را بپرسیم، مسئول دبیرخانه و مسئول ارتباطات رنا گاشومبا گفت که “تقاضا برای قهوه اکسلسا و لیبریکا از نظر تجاری قابل توجه نیست”.

مشخصات کارخانه اکسلسا

علیرغم طبقه‌بندی مجدد اکسلسا در سال 2006 به‌عنوان گونه dewevrei گونه‌های liberica، محققان همچنان به بحث در مورد اینکه آیا باید آن را به‌عنوان گونه‌ای به خودی خود به رسمیت شناخت یا نه، ادامه می‌دهند. قهوه اکسلسا در ارتفاعات بین 1000 تا 1300 متر در سطح زمین بهترین رشد را دارد و بر خلاف عربیکا و روبوستا(تفاوت عربیکا و روبوستا)، به جای درختچه، گیاهی درختی (درخت مانند) است. این بدان معناست که برای رشد به فضای عمودی نیاز دارد، نه اینکه در اطراف خود روی زمین رشد کند. و در حالی که اکسلسا مولد و انعطاف پذیر است، مدیریت اکسلسا دشوار است و نیاز به مراقبت گسترده دارد.

برگ های گیاه اکسلسا بزرگ (به طور متوسط 26 سانتی متر طول و 13 سانتی متر عرض) و چرمی هستند. گلهای آن در طول فصل برداشت چندین بار شکوفا می شوند، علیرغم این واقعیت که بلوغ میوه حدود یک سال کامل طول می کشد. این گلها بزرگتر از گلهای گیاه عربیکا و کانفورا هستند. اکسلسا همچنین دانه های نامتقارن تولید می کند که به طور متوسط حدود 9 میلی متر طول و 6 میلی متر عرض دارند.

کافئین اکسلسا

دانه های اکسلسا نیز نسبت به کانفورا و آرابیکا کافئین کمتری دارند. دکتر Oliveiro Guerreiro Filho یک محقق ارشد در IAC در برزیل است. او می‌گوید که بانک ژرم پلاسم سازمان نشان می‌دهد که سطح کافئین در دانه‌های اکسلسا از 0.86 تا 1.13 گرم در هر 100 گرم است، در حالی که این مقدار برای عربیکا 1.2 تا 1.5 گرم و برای کانفورا 2.2 تا 2.7 گرم است.

با این حال، با وجود این، درختان اکسلسا در برابر بسیاری از بیماری ها و آفات رایج مقاوم هستند که سایر گیاهان مقاوم نیستند. با این حال، اکسلسا مستعد ابتلا به تریکومایکوزیس، یک بیماری قارچی است.

تنوع یا گونه؟

کومال سابل یک کشاورز نسل پنجم قهوه است که در شرکت قهوه هند جنوبی کار می کند، تولید کننده و صادرکننده ای که با عربکا هندی، روبوستا و دانه های اکسلسا از مزارع در گات غربی کار می کند. او اشاره می کند که علیرغم طبقه بندی اکسلسا به عنوان انواع لیبریکا، تفاوت های کلیدی حتی در شکل دانه بین این دو وجود دارد. او می گوید که دانه لیبریکا شبیه بادام است، در حالی که دانه های اکسلسا کوچکتر و گردتر هستند.

 

گیاه قهوه اکسلسا

 

کومال در ادامه به من می گوید که هر گونه تفاوت بین این دو دانه معمولاً نادیده گرفته می شود. در نتیجه، در هند، او می گوید که تمایل تولیدکنندگان این است که آنها را با هم گروه کنند. هر دو درخت اغلب به عنوان “مارا کاپی” در زبان محلی شناخته می شوند، که مستقیما به “قهوه درخت” ترجمه می شود – که منجر به سردرگمی بیشتر می شود.

اولیویرو می‌گوید که بحث گونه‌ها در مقابل واریته با وجود طبقه‌بندی مجدد در سال 2006 ادامه یافته است.

به گفته Oliveiro، یافته‌هایی وجود دارد که سطوح بالایی از تمایز ژنتیکی بین excelsa dewevrei و دیگر گونه‌های liberica گرده‌افشان متقابل را نشان می‌دهد. مطالعات بیشتر در مورد مقایسه ساختار کروموزوم ها در هر دو گونه نیز نشان می دهد که علی رغم شباهت های آنها، excelsa و liberica باید گونه های جداگانه ای در نظر گرفته شوند.

رشد اکسلسا: چالش ها

درختان اکسلسا علاوه بر داشتن برگ‌ های بزرگ‌ تر، می‌توانند بیش از 15 متر ارتفاع داشته باشند و قطر بالای درخت بین 6 تا 7 متر باشد. به لطف سطح بازدهی بالای گیاه، کشاورزان باید به طور مکرر درختان را هرس کنند، که مدیریت آن در این ارتفاعات دشوار است. این بدان معنی است که نیروی کار بیشتری مورد نیاز است و هزینه تولید را بیشتر می کند. این تنها یکی از دلایلی است که excelsa در بین تولیدکنندگان قهوه گسترش نیافته است.

اولیویرو همچنین اشاره می کند که دوره رسیدگی طولانی این گونه به هزینه تولید بیشتر کمک می کند و همچنین اجرای هر نوع برنامه ای را برای کشاورزان دشوار می کند.

با این حال، او می گوید فقدان آگاهی بدون شک مهمترین مانع است. او خاطرنشان می‌کند: «برخلاف آنچه در مورد سایر گونه‌های موجود در بازار اتفاق می‌افتد، هیچ گونه ارقام یا بسته‌های فن‌ آوری بهبود یافته‌ای بر اساس تحقیقات محکم و تثبیت‌شده برای کشت هر دو گونه قهوه اکسلسا و لیبریکا وجود ندارد».

در نهایت، بازار این گونه بسیار ناچیز است. حتی در جوامعی که excelsa رشد می کند، دانش معمولاً از نسلی به نسل دیگر به اشتراک گذاشته می شود. علاوه بر این، کشاورزان اغلب دانه ها را برای مصرف خود نگه می دارند، زیرا تقاضای واقعی وجود ندارد.

در نهایت، حتی اگر علاقه‌ای به تولید اکسلسا در مقیاس بزرگ‌ تر وجود داشته باشد، هیچ بازار کالا یا قیمت استاندارد شده‌ ای وجود ندارد، که تجارت منظم در هر نوع حجم عمده را عملا غیرممکن می‌کند.

روست کردن

علیرغم مشکلاتی که در تولید آن وجود دارد، وقتی اکسلسا با احتیاط پرورش داده و فرآوری شود، می تواند نمایه فنجانی پیچیده و جالبی به دست آورد.

کومال می گوید: «در سال 2020، 200 کیلوگرم اکسلسا [قهوه] را برای مصرف تخصصی فرآوری کردیم. ما سال 2021 را با سفارشاتی آغاز کردیم که برای انجام آنها باید حداقل 5 تن [قهوه] را پردازش کنیم. او می گوید که دانه اکسلسا موسیلاژ متراکم تری نسبت به عربیکا دارد و مواد جامد محلول بسیار کمتری دارد. این بدان معنی است که پروفایل های روست شده موجود برای اکسلسا نباید از هیچ دانه دیگری مشتق شود و باید از منحنی های جدید و بهترین شیوه ها استفاده شود.

علاوه بر این، حلالیت کمتر آن به این معنی است که دانه های اکسلسا ممکن است نیاز به تفت دادن در دماهای بالاتر یا برای مدت طولانی تری برای رسیدن به طعم مطلوب داشته باشند.

 روست های با نور متوسط می‌توانند نت‌های میوه‌ای و توت‌ مانند و همچنین طعم‌ های چوبی و پاپ کورن را تولید کنند.  در نهایت، در حالی که فرآوری طبیعی بسیار رایج ترین است، کومال خاطرنشان می کند که شرکت قهوه هند جنوبی در حال حاضر اکسلسا عسل سیاه دوبل تخمیر شده را با نت های “پیچیده و بسیار توت مانند” ارائه می دهد.

آیا پتانسیل دارد؟

علیرغم حضور ناچیز آن در بازار جهانی قهوه، ارتفاع بهینه کمتر اکسلسا ممکن است راه حلی غیرمستقیم برای کشاورزانی باشد که تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی هستند. در تئوری، کشت اکسلسا می‌تواند از حرکت مداوم آنها به ارتفاعات بالاتر برای رسیدن به دمای رشد هدف جلوگیری کند. با این حال، بدون هیچ نوع بازار کالایی و سطوح فعلی و ناچیز تقاضا، تغییر کامل بسیار بعید و یک پیشنهاد غیر واقعی است. شاید واقع بینانه تر، امکان استفاده از درختان اکسلسا به عنوان پایه پیوند برای گیاهان عربیکا و روبوستا باشد. این به این دلیل است که ریشه‌های آن سریع‌ تر رشد می‌کنند و در برخی از کشورهای تولیدکننده قهوه نسبت به برخی بیماری‌ها و آفات مقاوم‌تر هستند.

برای بخش قهوه تخصصی، که برای دانه‌های کمیاب‌ت ر و انحصاری‌ تر ارزش زیادی قائل است، کومال می‌گوید که «بازاری وجود دارد». با این حال، او می‌افزاید: با توجه به چالش‌های موجود در برداشت، فکر می‌کنم رشد آن در مقیاس ممکن است مشکل‌ساز باشد. هنر و علم پشت زراعت اکسلسا هنوز در مراحل اولیه خود است. با این حال، ما امیدواریم که با ادامه آزمایش و بازخورد خریدار، بتوانیم به تثبیت آن به عنوان یک گزینه تخصصی دیگر برای مصرف کننده کمک کنیم.

واضح است که بزرگترین مانع برای قهوه اکسلسا عدم آگاهی آن است. این تا حدی ناشی از سردرگمی در مورد بحث در مورد اینکه آیا این یک گونه است یا نه، که احتمالاً منجر به گزارش های نادرست شده است. با گذشت زمان، با تحقیقات بیشتر، داده‌ های بیشتر و تولید بیشتر، می‌توان بازار بیشتری برای این دانه غیرمعمول پیدا کرد، اما به نظر می‌رسد این احتمال وجود ندارد. با این حال، با توجه به اینکه تغییرات آب و هوایی در حال حاضر بر منطقه مناسب برای کشت قهوه تأثیر گذاشته است، به نظر می‌رسد که بررسی انواع انعطاف‌ پذیرتر و قوی‌ تر از همیشه مهم‌ تر باشد. حتی اگر اکسلسا برای کشت گسترده مناسب نباشد، ترکیب ژنتیکی آن ممکن است یک راه حل “پنهان” ارائه دهد.

 

انواع دانه قهوه

تفاوت عربیکا و روبوستا

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله