قهوه روسی
۱۶
اسفند

قهوه روسی یا راف کافی نوعی قهوه است که …

قهوه روسی ، نوعی قهوه است که در روسیه و سایر نقاط اروپای شرقی رایج است. معمولاً با اضافه کردن آب داغ به دانه های ریز آسیاب شده قهوه و سپس اجازه به قهوه برای چند دقیقه قبل از فیلتر دم می شود. قهوه روسی معمولاً سیاه و قوی سرو می شود و مقدار کمی شکر یا شیر برای طعم به آن اضافه می شود. علاوه بر روش سنتی تهیه قهوه، انواع مختلفی مانند سبک ترکی نیز وجود دارد که شامل جوشاندن تفاله قهوه با آب و شکر است. یکی دیگر از انواع محبوب این قهوه “سبک وینی” است که شامل افزودن خامه فرم گرفته در بالای قهوه است. به طور کلی، قهوه روسی یک نوشیدنی محبوب در روسیه و سایر نقاط اروپای شرقی است و عاشقان قهوه که از طعم قوی و قوی آن استقبال می کنند، لذت می برند.

تاریخچه قهوه روسی

تاریخچه قهوه در روسیه به قرن هفدهم باز می گردد، زمانی که قهوه برای اولین بار توسط امپراتوری عثمانی وارد کشور شد. قهوه در ابتدا یک کالای لوکس بود که فقط نخبگان ثروتمند از آن لذت می بردند و عمدتاً به شکل قهوه ترک مصرف می شد.

در قرن هجدهم، قهوه خانه ها در شهرهای بزرگ مانند مسکو و سن پترزبورگ شروع به ظهور کردند و قهوه به طور گسترده در دسترس عموم قرار گرفت. قرن نوزدهم بود که، قهوه به یک نوشیدنی محبوب در سراسر روسیه تبدیل شد و اغلب به سبک سنتی روسی، همراه با آب داغ و شکر مصرف می‌شد.

در دوران اتحاد جماهیر شوروی، مصرف قهوه در روسیه کاهش یافت زیرا دولت مصرف چای را به عنوان جایگزینی مقرون به صرفه تر و در دسترس تر تبلیغ می کرد. با این حال، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991، مصرف قهوه دوباره شروع به افزایش کرد و امروزه قهوه یک نوشیدنی محبوب در روسیه است و تقریباً در همه شهرهای بزرگ کافی شاپ ها و کافه ها یافت می شود.

به طور کلی، تاریخچه قهوه روسی ارتباط تنگاتنگی با توسعه فرهنگی و اقتصادی این کشور دارد و منعکس کننده تغییر ذائقه و ترجیحات مردم روسیه در طول زمان است.

طرز تهیه راف کافی

مواد لازم:

1 قاشق غذاخوری دانه های درشت قهوه
6 اونس آب گرم
1 قاشق چایخوری شکر (اختیاری)
1-2 قاشق غذاخوری شیر (اختیاری)

دستور تهیه

برای تهیه قهوه روسی یا راف کافی:

  • آب را بجوشانید. دمای ایده آل برای دم کردن قهوه حدود 195-205 درجه فارنهایت (90-96 درجه سانتیگراد) است.
  • در حالی که آب در حال جوش است، تفاله قهوه را به قهوه جوش خود اضافه کنید. می توانید از قهوه ساز فرنچ پرس، قهوه ساز بریزید یا قطره ای استفاده کنید.
  • آب داغ را روی تفاله های قهوه بریزید و مطمئن شوید که تمام قهوه به طور یکنواخت خیس شود. اجازه دهید قهوه حدود 3-4 دقیقه یا تا زمانی که به قوت مورد نظر شما برسد دم بکشد.
  • پس از خیساندن قهوه، از یک فیلتر برای جدا کردن تفاله قهوه از مایع استفاده کنید.
  • در صورت تمایل 1 قاشق چایخوری شکر اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. همچنین می توانید 1-2 قاشق غذاخوری شیر را به مزه اضافه کنید.
  • قهوه را در فنجان خود بریزید و از قهوه روسی خود لذت ببرید.

توجه: این دستور یک دستورالعمل اساسی برای تهیه قهوه روسی است. نسبت قهوه به آب، زمان دم کردن را تنظیم کنید و هر طعم دهنده دیگری مانند دارچین یا وانیل را که دوست دارید اضافه کنید. لذت ببرید!


مطالب مورد نیاز و  مرتبط با این متن :