قهوه چشم قرمز
24
اردیبهشت

قهوه چشم قرمز (Red Eye Coffee)

قهوه چشم قرمز یک قهوه قطره ای با یک یا دو شات اسپرسو است: این نوشیدنی راه مناسبی برای دریافت کافئین اضافی در صورت نیاز! قهوه چشم قرمز را امتحان کنید!قهوه چشم قرمز را امتحان کنید! وقتی نمی توانید بین قهوه قطره ای و اسپرسو انتخاب کنید، چرا آنها را ترکیب نکنید؟ این نوشیدنی برای روزهایی که نیاز به انرژی بیشتری در طول روز دارید، فاقد کافئین است. اگر به دنبال طعم و مزه هستید، ممکن است بخواهید چندین نوشیدنی اسپرسو را انتخاب کنید (در واقع، ما آمریکایینو را ترجیح می دهیم). اما اگر به یک راه حل سریع نیاز دارید: قهوه چشم قرمز انتخابی عالیست!

قهوه چشم قرمز چیست؟

قهوه چشم قرمز یک نوشیدنی قهوه است که قهوه قطره ای را با یک یا دو شات اسپرسو ترکیب می کند. این نام احتمالاً به “پرواز چشم قرمز” اشاره دارد، یک پرواز هواپیمایی که یک شبه انجام می شود و باعث می شود مسافران چشم های قرمز خسته داشته باشند.

در نام این نوشیدنی تغییراتی وجود دارد که به میزان مصرف اسپرسو اشاره دارد: چشم قرمزی 1 شات، چشم سیاه 2 شات و چشم سبز 3 شات است. اما اگر در یک کافی‌شاپ سفارش می‌دهید، باید بتوانید به سادگی یک «قهوه چشم قرمز» سفارش دهید و تعداد شات‌های اسپرسویی را که می‌خواهید مشخص کنید. چیزی که در این نوشیدنی وجود دارد:

قهوه را آماده کنید
1، 2 یا 3 شات اسپرسو

طرز تهیه قهوه چشم قرمز

تهیه قهوه چشم قرمز در خانه بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روش قهوه قطره ای و اسپرسو را انتخاب کنید.
در اینجا طرح کلی مراحل، سپس برخی از جزئیات در زیر در مورد روش های تهیه قهوه را جمع آوری کردیم:
  • 1 فنجان قهوه قطره ای (10 اونس یا ¼ فنجان) قهوه درست کنید.
  • 1 اسپرسو دو شات (2 اونس یا ¼ فنجان) درست کنید.
  • اسپرسو را داخل قهوه چکه ای بریزید.

قهوه چشم قرمز چه طعمی دارد؟

دقیقاً همانطور که انتظار دارید: مانند قهوه قطره ای با طعم تلخ و مانند اسپرسو تیره است. در واقع، طعم اسپرسو از بین می‌رود، بنابراین توصیه می‌کنیم این نوشیدنی را با حداقل دو شات اسپرسو درست کنید. از نظر طعم، ما ترجیح می‌دهیم یک قهوه آمریکایی را جداگانه بنوشیم تا از طعم هر کدام لذت ببریم.
 مرحله 1: قهوه قطره ای را درست کنید اولین قدم برای تهیه این قهوه، انتخاب روش قهوه قطره ای است. در حال حاضر ممکن است روش مورد علاقه ای برای قهوه قطره ای داشته باشید: در اینجا به ترتیب اولویت روش ما است: بریزید: قهوه روزمره ما یک دانه قهوه روست شده متوسط یا سبک با این روش Pour Over Coffee است.
فرنچ پرس: قهوه فرنچ پرس یک قوری عالی برای قهوه است Aeropress: Aeropress برای تهیه 1 وعده قهوه ساده و عالی است.
مرحله 2: اسپرسو را درست کنید
اسپرسو کمی پیچیده تر است، اما روش های خانگی بسیار خوبی برای طرز تهیه اسپرسو وجود دارد. مطمئن شوید که در اینجا از قهوه رست تیره یا قهوه اسپرسو استفاده کنید. در زیر بهترین روش های تهیه اسپرسو وجود دارد:

 

دستگاه اسپرسوساز: دستگاه اسپرسوساز بهترین گزینه است: اسپرسوی باورنکردنی درست می کند!
اسپرسوساز قابل حمل: اسپرسوساز دستی گزینه مقرون به صرفه تری است و اسپرسوی عالی می سازد.
فرنچ پرس: اسپرسو فرنچ پرس روشی عالی برای استفاده از این ابزار قهوه ساز است.
موکا پات: همچنین می‌توانید قهوه‌ای قوی شبیه اسپرسو را در موکا پات (بیالتی) درست کنید.

قهوه ترک با موکاپات

قهوه چشم قرمز چقدر کافئین دارد؟

آیا نمی دانید چه مقدار کافئین در این قهوه چشم قرمز مصرف می کنید؟ در اینجا یک تفکیک وجود دارد:

فنجان قهوه 95 میلی گرم کافئین دارد.
شات اسپرسو 64 میلی گرم کافئین دارد.
قهوه چشم قرمز با 1/4 فنجان قهوه و 2 شات اسپرسو دارای 247 میلی گرم کافئین است.