مدیریت کافی شاپ
21
دی

مدیریت کافی شاپ به صورت اصولی تنها با آموزش 7 نکته امکانپذیر است!

قهوه علاقه شماست و داشتن کافی شاپ شخصی رویای شماست.اما شاید می ترسید رویای شما به یک کابوس تبدیل شود، زیرا مطمئن نیستید که چگونه یک کافی شاپ را به طور موثر مدیریت کنید. به‌عنوان مدیریت کافی شاپ، شما سعی می‌کنید بین انتظارات کارمندان و مشتریان تعادل برقرار کنید، و گاهی اوقات آنها متضاد به نظر می‌رسند.

چگونه همه را راضی نگه می دارید؟ چگونه از سوددهی کافی شاپ خود مطمئن شوید؟آبا دوره آموزش کافی شاپ را گذرانده اید؟ ما آن را به هفت نکته محدود کرده‌ایم تا به شما در راه‌اندازی کافی‌شاپ کارآمدتر و سودآور کمک کند.

7 راه برای راه اندازی و مدیریت یک کافی شاپ موفق تر!

 

موفقیت در مدیریت کافی شاپ
موفقیت در مدیریت کافی شاپ

1. مدیریت کافی شاپ  را جدی بگیرید

قهوه ممکن است اشتیاق شما باشد، اما اگر یک کافی شاپ دارید، بهتر است مدیریت کافه نیز علاقه شما باشد. شما نمی توانید سر خود را در یک کیسه قهوه فرو کنید و امیدوار باشید که مغازه خودش کار کند. باید یاد بگیرید که چگونه یک کافی شاپ را مدیریت کنید.
در مورد سبک های مختلف مدیریت بیاموزید دوره آموزش کافی شاپ را بگذرانید و در مورد نقاط قوت و ضعف خود صادق باشید.
چه در کلاس شرکت کنید یا از منابع استفاده کنید، در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک مدیر خوب یاد بگیرید.
صمیمی باشید و به نگرانی های کارکنان گوش دهید. تصمیمی عادلانه بگیرید و به آن پایبند باشید. در حالی که نمی خواهید یک کارمند را از دست بدهید، همچنین نمی خواهید اجازه دهید مشکلی ایجاد شود زیرا در دراز مدت کارمندان بیشتری را از دست خواهید داد.
جلسات منظم کارکنان داشته باشید تا به سیاست‌ها و نگرانی‌ها بپردازید، اما همچنین برای ارتباط، آزمایش محصولات جدید و سرگرمی به عنوان یک گروه منسجم جلسات را برگذار کنید.
در مورد شرح وظایف، انتظارات و ماموریت شفاف باشید. آن را یادداشت کنید، مطمئن شوید که کارمندان شما خوانده اند و متوجه شده اند، و بر اساس آن عمل کنید.
ارتباط شفاف از آنچه از تیم خود انتظار دارید و چرا، مانع از هر مشکلی نمی شود که ممکن است پیش بیاید، اما حداقل پایه ای است که شما نیاز دارید.

2. تیم شما باید بداند که چه چیزی می فروشید

اینکه تنها متخصص قهوه باشید برای شما کافی نیست. شما ممکن است تمام اطلاعات مربوط به آنچه را که می فروشید، تمام طعم ها و توصیه های عالی برای هر متخصص قهوه را داشته باشید.

کارمندان شما نیز باید این را بدانند. وقتی مشتریان سؤال می‌پرسند یا توصیه‌هایی می‌خواهند، پاسخ‌های کارکنان باید مفید و آگاهانه باشد. این بدان معناست که شما نه تنها باید آنها را آموزش دهید و در مورد قهوه خود به آنها آموزش دهید، بلکه آنها را تشویق کنید که به طور منظم محصولات شما را بچشند.حتی اگر برای آنها مقدور است دوره آموزش کافی شاپ را بگذرانند تا در مدیریت کافی شاپ اطلاعات کسب کنند.

نه تنها چشیدن منظم قهوه ها تیم شما را آگاه‌تر می‌کند، بلکه به آنها کمک می‌کند تا تغییرات طعم یا کیفیت را قبل از مصرف و خرید مشتریان تشخیص دهند. این راهی برای کنترل کیفیت است و در عین حال کارمندان شما را قادر می سازد به مشتریان کمک کنند.
سرمایه گذاری در آموزش کارمندان، سرمایه گذاری مجدد در کسب و کار شماست.

3. به مشتریان خود نشان دهید که از آنها قدردانی می کنید

روزهای قدردانی از مشتری در بسیاری از کسب و کارها رایج است، و آنها یک راه عالی مبتنی بر رویداد برای برجسته کردن محصولات و خدمات جدید و همچنین جشن گرفتن یک فصل یا تعطیلات هستند.
اما می‌توانید به مشتریان نشان دهید که از آنها قدردانی می‌کنید بدون اینکه همیشه رویداد بزرگی داشته باشید. چند راه ساده دیگر برای نشان دادن ارزشی که به مشتریان خود دارید عبارتند از:
قیمت شیرینی های یک روزه را کاهش دهید.
نمونه هایی از محصولات خود را برای آموزش قهوه به مشتریان خود ارائه دهید.
از کارت های وفاداری برای کسب نوشیدنی رایگان استفاده کنید.
ارائه وای فای رایگان
صندلی‌های راحت و حتی یک قفسه کتاب داشته باشید تا مشتریان بدانند که می‌توانند مدتی با هم بنشینند.
در حین معامله تا حد امکان از نام آنها استفاده کنید.
از مشتریان بپرسید که آنها چه می خواهند و در صورت لزوم پیشنهادات خود را تنظیم کنید.
 بسیاری از اینها وظیفه مضاعف دارند و فروش را برای شما افزایش می دهند و در عین حال باعث می شوند مشتریان احساس ارزشمندی کنند.

می دانید چه چیزی باعث نمی شود مشتریان احساس ارزشمندی کنند؟

هنگامی که کارمندان تماس چشمی برقرار نمی کنند یا آنها را در پیشخوان تصدیق نمی کنند تا بدانند که با آنها درست برخورد می کنند. یا هنگامی که آنها به عنوان افراد عادی شناخته نمی شوند، تجربه معامله سرد و غیرشخصی دارند و کارکنانی که قبل از تعطیل شدن میزها یا کف زمین را پاک می کنند، احساس عجله می کنند که آنجا را ترک کنند.
در مدیریت کافی شاپ اگر زمان و تلاش خود را صرف رویدادها و اقداماتی می کنید تا مشتریان احساس ارزشمندی کنند، باید به کارکنان خود آموزش دهید که از چه چیزهایی اجتناب کنند، در غیر این صورت تمام تلاش خود را نفی خواهید کرد.

 

قدردانی از کارکنان در مدیریت کافی شاپ
تیم شما ارزشمند است هزینه تعویض کارمند چه از نظر زمانی و چه از نظر دلاری بالاست

4. به کارکنان نشان دهید که از آنها قدردانی می کنید

تیم شما ارزشمند است هزینه تعویض کارمند چه از نظر زمانی و چه از نظر دلاری بالاست. به آنها نشان دهید که از آنها قدردانی می کنید:
استفاده از برنامه‌ریزی انعطاف‌پذیر تا جایی که ممکن است، تا کنترل بیشتری بر تعادل کار و زندگی خود داشته باشند.
جشن گرفتن رویدادهای خاص در زندگی آنها.
ایجاد انگیزه برای کار خوب و طول عمر شغلی.
پرداخت خوب و جستجوی مزایای کارکنان، خواه معمولی یا غیرعادی باشند.
راه های زیادی برای نشان دادن قدردانی از کارکنان وجود دارد. شما نمی توانید هرکاری را انجام دهید، اما باید حتما کاری انجام دهید.

5. یک مقام سوم واقعی باشید

استارباکس ایده یک مکان سوم را به ما داد، مکانی که خانه نیست و محل کار نیست، جایی متفاوت که دوست دارید برای مدت زمان طولانی تری در آن بنشینید. جایی است که در آن احساس خوش آمدی و راحتی می کنید.

چگونه کافی شاپ خود را به جایگاه سوم تبدیل می کنید؟

برای شروع، مشتریان باید احساس قدردانی کنند، که قبلاً به آن پرداخته ایم. اما می توانید مغازه خود را نیز پذیراتر کنید.
محیط را طوری تغییر دهید که متناسب با فصل و زمان روز باشد. مردم به نشانه‌های محیطی پاسخ می‌دهند—بنابراین می‌توانید با تغییر در دکوراسیون، نور، موسیقی، و حتی منو بر اساس آنچه مشتریانتان در جاهای دیگر تجربه می‌کنند، کافی‌شاپ خود را خوش‌آمدتر کنید.
مغازه خود را تمیز نگه دارید و به کارکنان خود آموزش دهید که به طور منظم در طول روز تمیز و مرتب شوند.
رتبه سوم بودن به معنای احساس امنیت و استقبال مشتریان است. ساختن این قسمت از مدیریت کافی شاپ به شما کمک خواهد کرد.

6. تا جایی که امکان دارد از اتوماسیون استفاده کنید

برایان جکسون، مالک شرکت قهوه Mighty Missouri در داکوتای شمالی، در مدیریت کافی شاپ خود می‌تواند نشان دهد که چگونه ابزار اتوماسیون مناسب در زمان‌بندی کارمندان و فعالیت‌های کافه‌اش تفاوت ایجاد کرده است.
او گفت: «وقتی کار می کنم به ارتباط بهتر تیم ما به عنوان یک منبع همه کاره برای ارتباط اعضای تیم کمک کرده ام. برای کافی‌شاپ خود، پیام‌های انبوه آزاردهنده را حذف کرده‌ایم تا بتوانیم همیشه در یک صفحه باشیم.»
اتوماسیون باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، و همانطور که جکسون آموخت.چندین کار وجود دارد که می توانید به صورت خودکار انجام دهید:
سفارشات تامین — سفارش‌های مجدد خودکار را بر اساس داده‌های تاریخی خود تنظیم کنید.
نقطه فروش – از سیستمی با گزینه داخلی استفاده کنید.
بازاریابی رسانه های اجتماعی – هر یک ماه یک بار از قبل برنامه ریزی کنید. بازاریابی، کوپن ها و رویدادهای ویژه خود را برای ماه آینده تنظیم کنید و برای اجرای پست ها برنامه ریزی کنید.
زمان‌بندی کارمندان – از ابزارهایی استفاده کنید تا ساختن برنامه کاری را آسان کنید و آن برنامه ها ساعت، زمان و حقوق و دستمزدشان را مشخص می کند. به‌علاوه، با خود برنامه‌ریزی انعطاف‌پذیر همراه است و به کارمندان اجازه می‌دهد تا شیفت‌های خود را بدون نیاز به مراجعه به شما عوض کنند.
فرآیندهای عملیات کافه – روی فناوری سرمایه گذاری کنید که به شما در انجام هر روش وقت گیر کمک می کند.
اتوماسیون در پشت صحنه به شما زمان می‌دهد تا در کانتر با شخصیت باشید، به این معنی که نادیده گرفتن اتوماسیون مستقیماً بر تجربه مشتری و کارمند شما تأثیر می‌گذارد.

7. مکان سفارش خود را بهینه کنید

شما فضای و زمان کمی را برای جلب توجه مشتری خود دارید و این در حالی است که آنها در پیشخوان هستند و سفارش خود را ثبت می کنند. شما می توانید آن منطقه را برای حداکثر سود به چند روش بهینه کنید.
مکان را با علائم زیاد پر نکنید. اگر چیزهای زیادی برای دیدن و خواندن وجود داشته باشد، خوب است.
تنها علائمی که باید داشته باشید باید حرفه ای باشد، به راحتی قابل خواندن و درک باشد و با کمترین کلمه ممکن باشد، و باید مردم را به سفارش نوشیدنی هایی که حاشیه سود بالایی دارند، راهنمایی کند.
فقط اقلام پر سود را در منطقه سفارش قرار دهید. اقلام با سود کمتر، را می توان در جای دیگری قرار داد.
افزودنی‌ها را آسان‌تر کنید تا فروش زیاد (مثلاً پرسیدن اینکه آیا می‌خواهند یک شیرینی با قهوه‌شان بخورند) برای کارمندان شما آسان‌تر و طبیعی‌تر باشد.
مردم دامنه توجه محدودی دارند، و در زمان اوج مصرف، مکان سفارش کافی شاپ شلوغ است.همه مواردی که به فروش حداکثری و کارآمد اشاره دارد، را ساده نگه دارید.
با استفاده از همه اینها، داده های خود را ردیابی کنید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.
کافی شاپ شما داده های زیادی تولید می کند.
ساعات اوج مشتری جابجایی و غیبت کارکنان. موجودی هدر رفته آیتم های محبوب فعالیت هایی که بیشترین زمان را صرف می کنند. روند نوشیدنی های فصلی فروشندگان ترجیحی درگیری های رایج کارکنان

آموزش کارکنان توسط مدیریت کافی شاپ

آیا این نوع داده ها را ردیابی می کنید؟ آیا سیستم مدیریت کافی شاپ برای ردیابی آن دارید؟ اگر به داده‌هایی که فروشگاهتان قبلاً تولید کرده است اشاره می‌کنید، پیش‌بینی یا حتی برنامه‌ریزی ماه به ماه دشوار است. این تنها راهی است که می‌توانید بفهمید مشتریانتان چه چیزی را ترجیح می‌دهند، چه لوازمی را باید سفارش دهید و فرآیند استخدام شما چگونه کار می‌کند.

هرچه فروشگاه شما طولانی تر باشد، داده های شما دقیق تر می شود. یک کافی‌شاپ مبتنی بر داده‌های کارآمدتر و سودآورتر از قهوه‌خانه‌ای است که بدون توجه به کارکرد یا عدم کارکرد آن، همان کار را انجام می‌دهد.
ابزارهایی مانند «وقتی کار می‌کنم»، با داشبورد و ردیابی خودکار داده‌های داخلی، با توجه به نیازهای کارکنان و کارکنان ارائه می‌شوند. سایر منابع داده در سیستم های حسابداری و سفارش شما خواهد بود. به طور دوره ای از مشتریان خود نظرسنجی کنید و نظرات آنلاین را بخوانید تا حتی داده های بیشتری به دست آورید تا در مدیریت کافه خود کارآمدتر باشید.
در مدیریت کافی شاپ قبل از اینکه خیلی جلو بروید، مهم است که تعیین کنید چه داده هایی را می خواهید ردیابی کنید و آن سیستم ها را در جای خود قرار دهید. در حالی که نکات کلی زیادی وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می کند، در دراز مدت، این داده های خود شما هستند که مسیر حرکت را به شما نشان می دهند.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله