نحوه استفاده از کمکس (chemex) برای تهیه قهوه

نحوه استفاده از کمکس

در مطلب قصد داریم نحوه استفاده از کمکس Chemex برای تهیه قهوه را به شما آموزش دهیم. در واقع کمکس Chemex فنجان کاملی را می سازد. بنابراین، در اینجا تمام اسرار وجود دارد! به خواندن نحوه استفاده از Chemex ادامه دهید تا دقیقاً نحوه انجام آن را یاد بگیرید.

آنچه برای تهیه قهوه Chemex نیاز دارید

قبل از اینکه نحوه استفاده از Chemex را یاد بگیرید، به چند قطعه دنده قهوه نیاز دارید.  اما قهوه خانگی Chemex در دراز مدت ارزان تر از خرید کافه از یک کافی شاپ است! همچنین، می توانید از کتری و ترازو برای چیزهایی غیر از قهوه (مانند جوشاندن آب و درست کردن نان!) استفاده کنید.
تجهیزات ویژه مورد نیاز برای تهیه یک فنجان قهوه عالی در Chemex می تواند در ابتدا بسیار زیاد باشد! وقتی برای اولین بار استفاده از کمکس Chemex را شروع کردم، با قوری معمولی و یک آسیاب قهوه ارزان استاندارد با تیغه قهوه شروع کردم. چیزی که متوجه شدیم این بود که در برخی روزها قهوه عالی بود، اما در روزهای دیگر طعم آن کمی بد بود. چرا از کتری گردن باریک استفاده کنیم؟ تغییر کتری یک مزیت بزرگ ایجاد کرد: می توانید به آرامی آب را روی دانه های قهوه بریزید و به آن اجازه دهید حداکثر طعم را استخراج کند. (به علاوه، به نظر جالب می رسد!). و چرا از فرز آسیاب استفاده کنیم؟ آسیاب کردن دانه‌ها با یک چرخ آسیاب احتمالاً بهترین کاری است که می‌توانید برای یک فنجان قهوه عالی و ثابت انجام دهید. شما دقیقاً همان آسیاب قهوه را هر روز دریافت می کنید و واقعاً می توانید تکنیک خود را برای یک فنجان درخشان تقویت کنید!

نحوه استفاده از کمکس Chemex

استفاده از Chemex کمی تمرین می‌خواهد، اما وقتی یاد گرفتید بسیار آسان می شود ! 10 دقیقه برای ریختن Chemex روی قهوه لازم است که کاملاً ارزشش را دارد. در اینجا چند نکته در مورد نحوه استفاده از کمکس Chemex وجود دارد:
مراحل عمده عبارتند از: آب را تا 200 تا 205 درجه حرارت دهید. من متوجه شدم که طعم آب فیلتر شده بهترین است. برای گرم کردن آب از کتری برقی استفاده کردم. قهوه را وزن کرده و آسیاب کنید. برای اندازه‌گیری مقدار قهوه به یک ترازو نیاز دارید. برای 2 فنجان قهوه، مقدار مناسب 34 گرم قهوه است. آن را آسیاب کنید تا درشت آسیاب شود. (آسیاب کردن قهوه) برای قهوه Chemex، ما یک قهوه روست سبک یا متوسط را دوست دارم، زیرا طعم ها در این روش واقعا می درخشند. فیلتر و قهوه را اضافه کنید. در مرحله بعد با خیس کردن تمام تفاله ها و گذاشتن آن روی قهوه به مدت 1 دقیقه صبر کنید. سپس بقیه آب را اضافه کنید تا قهوه شما درست شود! نسبت جادویی من به ازای هر 1 گرم قهوه، از 15 تا 16 گرم آب استفاده کنید. یعنی برای 34 گرم قهوه، 520 گرم آب مصرف می کنم. 
و این نحوه استفاده از کمکس Chemex است! ممکن است مراحل زیادی به نظر برسد، اما زمانی که چند بار تمرین کنید، خیلی راحت می شود. 100٪ ارزش چند دقیقه اضافی برای تهیه قهوه کمکس Chemex را دارد، زیرا واقعاً فنجان قهوه عالی به شما می دهد.

آیا می توانید قهوه سرد درکمکس Chemex درست کنید؟

بله! نکته خوب در مورد تهیه قهوه سرد در کمکس Chemex این است که به طور جدی سریع است: فقط 10 دقیقه طول می کشد! لازم نیست یک شبه یا ساعت‌ها سرد شود: زمانی که هوس می‌کنید آن را درست کنید.
اگر به باریستایی علاقه مند هستید دوره باریستا مناسب شماست.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها