نحوه تشخیص کیفیت قهوه
۱۸
خرداد

نحوه تشخیص کیفیت قهوه (آنلاین و در فروشگاه ها)

اگر یک باریستا هستید،یا یک قهوه خور حرفه ای حتما می دانید که همه دانه ها یکسان نیستند. حتی بهترین تجهیزات دم‌آوری نمی‌توانند دانه‌های قهوه با کیفیت پایین را جبران کنند. اما چگونه می‌توان تمام قهوه‌های موجود را بررسی کرد و آن کیسه عالی را پیدا کرد؟ اولین قدم این است که به آنچه به دنبال آن هستید فکر کنید. آیا به سادگی می خواهید بهترین طعم قهوه را داشته باشید؟ آیا به دنبال کپی برداری از طعم‌های جالب و منحصربه‌فرد هستید. برای کمک به شما در نحوه تشخیص کیفیت قهوه، ما این راهنما را در مورد چگونگی تشخیص دانه های قهوه عالی و محل خرید آنها گردآوری کرده ایم.

نحوه تشخیص کیفیت قهوه : قهوه عالی چگونه به نظر می رسد؟

1. چگونه دانه های قهوه با کیفیت بالا پیدا کنیم؟

دو نوع اصلی دانه قهوه وجود دارد: عربیکا و روبوستا. با کیفیت ترین نوع، عربیکا، بیشتر قهوه جهان را تشکیل می دهد. دانه های روبوستا، که اغلب به صورت مخلوط یافت می شوند، قیمت پایین تر، تلخ تر و دو برابر کافئین دارند. اگر به دنبال قهوه با کیفیت بالا هستید، باید حواستان به دانه های 100 درصد عربیکا باشد. در اینجا می توانید شرح کامل هر چهار نوع دانه را بخوانید. قهوه در «کمربند دانه‌ای» استوایی – منطقه بین مناطق استوایی برج جدی و سرطان – در بیش از 50 کشور رشد می‌کند. هر منطقه طعم های مختلف قهوه را ارائه می دهد، بنابراین اگر علاقه مند به امتحان کردن چیز جدیدی هستید، به دنبال قهوه از کشورهایی غیر از برزیل، ویتنام و کلمبیا، بزرگترین تولید کنندگان قهوه در جهان باشید. برزیل به تنهایی در سال گذشته تقریباً 6 میلیارد پوند قهوه صادر کرده است! به همان اندازه مهم است که قهوه کجا (و چه زمانی!) برشته شده است. بیشتر قهوه های صادراتی به رنگ سبز ارسال می شوند، زیرا به محض روست، قهوه از طریق تماس با اکسیژن شروع به از دست دادن تازگی می کند. برای به حداقل رساندن زمان بین روست و دم، روست کننده‌هایی را در نزدیکی خود پیدا کنید که دانه‌های قهوه را به سرعت بیرون می‌آورند.

2. نحوه یافتن کیسه های قهوه با کیفیت بالا

مهمترین عامل در طعم قهوه این است که چگونه اخیراً بو داده شده است. بسیاری از کیسه های قهوه تاریخ روست دارند. برای تازه ترین طعم، به دنبال قهوه بو داده شده در یک تا دو هفته گذشته باشید. یکی دیگر از فاکتورهای تازگی این است که قهوه آسیاب شده یا دانه کامل بخرید. شما نمی توانید بر راحتی قهوه از قبل آسیاب شده غلبه کنید، اما به خاطر داشته باشید که دانه های قهوه به محض آسیاب شدن شروع به از دست دادن طعم می کنند. برای خوش طعم ترین قهوه، دانه کامل را بخرید و درست قبل از دم کردن آن را آسیاب کنید. راهنمای ما را برای آسیاب کردن قهوه در خانه بررسی کنید . آیا تا به حال متوجه سوراخ هایی در کنار کیسه قهوه شده اید؟ این یک دریچه یک طرفه است که به دی اکسید کربن اجازه می دهد در حالی که اکسیژن را خارج نمی کند، خارج شود. برای طراوت بیشتر به دنبال کیسه های آب بندی شده با خلاء با دریچه های یک طرفه باشید. در اینجا درباره نحوه تازه نگه داشتن قهوه خود بیشتر بدانید. دو مهر و موم مختلف برای جستجو وجود دارد. مهر ارگانیک که توسط USDA تایید شده است به این معنی است که قهوه بدون آفت کش های شیمیایی، آنتی بیوتیک ها یا هورمون ها رشد می کند. مهر و موم تجارت منصفانه که توسط سازمان غیرانتفاعی تجارت منصفانه تأیید شده است، تضمین می کند که با تولیدکنندگان قهوه منصفانه رفتار می شود و شرایط کاری خوبی دارند.

از کجا می توانم قهوه عالی بخرم؟

اکنون که می دانید به دنبال چه هستید، وقت آن است که خرید کنید! اما با این همه گزینه، از کجا باید شروع کرد؟

در فروشگاه

طیف وسیعی از گزینه هایی که در فروشگاه ها پیدا خواهید کرد به محل زندگی شما بستگی دارد. اگر در یک شهر بزرگ یا در نزدیکی آن زندگی می کنید، به احتمال زیاد گزینه های عالی زیادی خواهید داشت. کمی دورتر هستید؟ ممکن است انتخاب بهتری را در اینترنت پیدا کنید.

کافی شاپ محلی مورد علاقه دارید؟ بررسی کنید که آیا دانه را حودش روست می کند و می فروشد. بیشتر خواربارفروشی ها مجموعه خوبی از قهوه را نیز ارائه می دهند – فقط فراموش نکنید که تاریخ روست شدن را بررسی کنید!

زمان شروع دم کردن! اگر به دنبال دانه عربیکا تازه روست شده و کامل بگردید، اشتباه نمی کنید. چه به یک باشگاه قهوه بپیوندید، چه کافی شاپ محلی خود را بررسی کنید یا مستقیماً از یک رست قهوه خرید کنید، مطمئناً قهوه شگفت انگیزی خواهید یافت.

مطالب مرتبط: