استخدام باریستا
13
بهمن

استخدام باریستا چه فرآیندی دارد؟

استخدام باریستا به فرآیند یافتن، ارزیابی و انتخاب یک نفر برای نقش باریستا می گویند. که فردی است که قهوه و سایر نوشیدنی ها را در کافی شاپ یا کافه تهیه و سرو می کند. باریستا مسئول راه اندازی تجهیزات دم کردن قهوه، تهیه نوشیدنی، گرفتن سفارش و ارائه خدمات به مشتریان است. فرآیند استخدام معمولاً شامل ارسال لیست مشاغل، بررسی رزومه، انجام مصاحبه، بررسی مراجع، ارائه پیشنهاد شغلی و ارائه آموزش است.

تعیین شرایط شغلی

مهارت ها و تجربه های مورد نیاز برای نقش باریستا را ارزیابی کنید:

تعیین کنید چه مهارت ها و تجربه هایی برای انجام مسئولیت های یک باریستا لازم است، مانند تجربه با تجهیزات دم کردن قهوه، خدمات مشتری، و تهیه غذا.

مسئولیت ها و صلاحیت های مورد نیاز را در نظر بگیرید:

تعیین کنید که یک فرد برای استخدام باریستا چه وظایفی را بر عهده خواهد داشت، مانند تهیه نوشیدنی قهوه، کار با صندوق، نگهداری از یک محیط کاری تمیز و سازماندهی شده، و چه صلاحیت هایی مانند یک شغل بالا. مدرک باریستا یا معادل آن

ایجاد یک لیست شغلی:

شرح شغلی مفصل بنویسید: شرح شغلی بنویسید که شامل مسئولیت ها، صلاحیت ها و الزامات نقش باریستا باشد.

فهرست را در بنر شغلی و/یا وب سایت های استخدام ارسال کنید: فهرست مشاغل را در تابلوهای شغلی مختلف و/یا وب سایت شرکت خود منتشر کنید تا نامزدهای بالقوه را جذب کنید.

بررسی رزومه ها:

نمایش برنامه ها و رزومه ها: برای شناسایی نامزدهای واجد شرایط، هر درخواست و رزومه را مطالعه کنید.

نامزدهای واجد شرایط برای  استخدام باریستا را شناسایی کنید:

سوابق کاری، تحصیلات، مدرک و صلاحیت های هر نامزد را ارزیابی کنید تا مشخص کنید کدام یک از آنها شرایط لازم برای نقش باریستا را دارند.

انجام مصاحبه برای استخدام باریستا:

برای مصاحبه حضوری یا مجازی برنامه ریزی کنید: مصاحبه حضوری یا مجازی را با واجد شرایط ترین نامزدها ترتیب دهید.

هر نامزد را بشناسید و مهارت‌ها و تناسب آن‌ها را برای آن نقش ارزیابی کنید:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجربه، مهارت‌ها و شخصیت هر نامزد سؤال بپرسید و ارزیابی کنید که آیا آنها برای شغل باریستا مناسب هستند یا خیر.

بررسی مراجع:

مراجع تماس: با مراجع که هر شخص آن را معرفی کرده است. تماس بگیرید تا سابقه کاری و صلاحیت آنها را تأیید کنید.

استخدام باریستا

پیشنهاد شغلی را به مناسب ترین نامزد گسترش دهید: باریستا را به نامزدی پیشنهاد دهید. که بر اساس صلاحیت ها، تجربه و نتایج مصاحبه، بهترین گزینه را برای این موقعیت احساس می کنید.

معرفی به آموزشگاههای معتبر برای گذراندن دوره باریستا برای کمک به استخدام باریستا در کافه ها، مسئولیت ها، تجهیزات و رویه های خود را درک کنند. و در نقش جدید خود احساس راحتی کنند.