Con Panna اسپرسو کن پانا
28
اردیبهشت

اسپرسو کن پانا (Con Panna) چیه؟

اسپرسو کن پانا یا “اسپرسو با خامه” یک نوشیدنی مقاومت ناپذیر است: ترکیبی عالی از خامه فرم گرفته غنی و قهوه تلخ. در این دستور یک خوراکی کافئین دار وجود دارد که در هر زمانی از روز موثر است: اگرچه تقریباً به عنوان دسر عمل می کند! اسپرسو کن پانا را امتحان کنید: یک شات اسپرسو که روی آن خامه غنی قرار دارد. این دو ماده با هم تطابق ایده‌آلی دارند: کرم کف‌دار و مقوی در برابر قهوه تلخ و آجیلی یک لذت واقعی است. این یک وعده کوچک است: فقط با یک لقمه مرا برای یک بعد از ظهر طولانی یا یک غذای بعد از شام ببرید.

اسپرسو کان پانا چیست؟

اسپرسو کان پانا (“اسپرسو با خامه” در ایتالیایی) یک نوشیدنی قهوه با یک یا دو شات اسپرسو است که روی آن یک حبه خامه است. اغلب در فنجان دمیتاس یا لیوان کوچک سرو می شود. این نوشیدنی در اروپا محبوب است، شما می توانید آن را در اکثر کافی شاپ ها در ایالات متحده، از جمله Starbucks سفارش دهید. در حالی که می توانید اسپرسو کان پانا را با یک شات اسپرسو درست کنید، ما آن را با دو شات برای تهیه نوشیدنی حجیم تر ترجیح می دهیم. اما با این حال، فقط ¼ فنجان قهوه با 2 قاشق غذاخوری خامه فرم دار است. این نوشیدنی کوچک یک نوشیدنی کوچک عالی است (مخصوصاً در مقایسه با تمام نوشیدنی های پرکالری).

 

آموزش باریستا

آن را با خامه فرم دار خانگی درست کنید. اگر آن را در خانه درست می کنید، باید با مواد طبیعی درست کنید. (در واقع، ما از مواد آماده صرف نظر کردیم).
در اینجا کاری که باید انجام دهید: برای دو نفر کافی درست کنید. شما نمی توانید یک وعده خامه فرم دار درست کنید زیرا هم زدن فقط 2 قاشق غذاخوری خیلی سخت است . اگر فقط یک نوشیدنی درست می کنید، خامه اضافی را تا 2 روز در یخچال نگهداری کنید. خامه را با همزن بزنید: در یک کاسه متوسط، ¼ فنجان خامه را با ½ قاشق غذاخوری پودر قند و 1 داش عصاره وانیل ترکیب کنید. به شدت هم بزنید تا غلیظ و کرم رنگ شود!

اسپرسو بخش ضروری تهیه اسپرسو کان پانا است 

یک روش اسپرسو عالی. هر روشی که انتخاب می کنید، از قهوه روست اسپرسو استفاده کنید: برای دستیابی به طعم قوی و غنی مهم است.   دستگاه اسپرسوساز روی میزی بهترین طعم را ایجاد می کند! برای دریافت دستورالعمل به طرز تهیه اسپرسو بروید. اما اگر دستگاه اسپرسوساز ندارید،گزینه بدون دستگاه زیر را امتحان کنید.
فرنچ پرس: یا، اسپرسو فرنچ پرس درست کنید! با ابزار قهوه ای که ممکن است از قبل در دست داشته باشید، یک فنجان مناسب می سازد.
موکا پات: همچنین می‌توانید قهوه‌ای قوی شبیه اسپرسو را در موکا پات (بیالتی) درست کنید.
یک شات دوتایی اسپرسو درست کنید و روی آن 2 قاشق غذاخوری خامه فرم گرفته روی آن قرار دهید. از طعم غنی و خامه ای این نوشیدنی کوچک شگفت زده خواهید شد!