باریستا می‌بایست با انواع دانه‌های ‌قهوه به خوبی آشنا باشد.
24
اسفند

حقوق باریستا/معرفی شغل و میزان حقوق باریستا

معرفی شغل جذاب باریستا

باریستا یک واژه ایتالیایی است که به معنی فردی است به طور تخصصی در زمینه آماده کردن قهوه‌های مختلف تبحر خاصی دارد. و دوره آموزش بار قهوه را گذرانده است. لباس باریستا معمولا متمایز از دیگر افراد شاغل در یک کافی شاپ می‌باشد. یک باریستا معمولا با یک جلیقه، ژاکت و یا پیشبند(اپرون نیز نامیده می‌شود) در یک کافی شاپ شناخته می‌شود. از آنجایی که یک باریستا می‌بایست با دستگاه اسپرسوساز حرفه‌ای به خوبی آشنا باشد و سایر مهارت‌های ‌لازم برای ساخت نوشیدنی‌های ‌اسپرسودار و طرز تهیه قهوه اسپرسو و دیگر قهوه ها را نیز داشته باشد. حقوق باریستا بیشتر با توجه به میزان مهارت‌های ‌فرد تعیین می‌شود.

باریستا می‌بایست مهارت کافی برای کار با انواع دستگاه‌های ‌مرتبط را داشته باشد.
باریستا می‌بایست مهارت کافی برای کار با انواع دستگاه‌های ‌مرتبط را داشته باشد.

استخدام و حقوق باریستا به چه صورت است؟

لازم است تا قبل از این که برای استخدام در حرفه باریستایی اقدام کنید، مهارت‌های ‌لازم در این رشته را کسب کنید و اطلاعات مربوطه به انواع نوشیدنی‌ها را بدست آورید تا موفقیت شما در این شغل تضمین شده باشد. بسیاری از دوره‌های ‌آموزش باریستایی برای آموزش این شغل برگزار می‌شوند که می‌توانند افراد را در این زمینه یاری کنند.حقوق باریستا به نوع آموزشی که میبیند نیز بستگی دارد.

دقت کنید که در ابتدای امر، ممکن است برای یک باریستا تازه کار حقوق کمتری نسبت به یک باریستا حرفه‌ای در نظر گرفته شود. که این امر یک امر کاملا طبیعی بوده و به مهارت و تجربه فرد باز می‌گردد، بنابراین در ابتدای راه سعی کنید بهترین باشید و تجربه خوبی کسب کنید تا به مرور زمان بتوانید درخواست حقوق بالایی داشته باشید.

نکته دیگری که در هنگام استخدام باریستا باید در نظر بگیرید. این است که در برخی از کافی شاپ‌ها تنوع منویی که یک باریستا باید آماده کند. بسیار بالا است بنابراین حقوق باریستا نیز باید با توجه به تنوع کاری که انجام می‌دهد بیشتر تعیین شود.

فرد علاقه مند به شغل باریستایی باید توجه داشته باشد. که این شغل نیاز به روابط عمومی بالا دارد و نیاز است تا فرد تعامل خوبی با مشتریان داشته باشد. بنابراین سختی و خستگی کار نباید در روند ارتباط او با مشتری اختلالی ایجاد کند.

در دوره‌های ‌کارآموز باریستا چه چیز آموزش داده می‌شود؟

همانطور که گفتیم داشتن مهارت زیاد می‌تواند در موفقیت یک باریستا تاثیر بسزایی داشته باشد. و در روند گرفتن حقوق نیز به او کمک کند. بنابراین لازم است تا فرد در این شغل مهارت‌های ‌کافی را بدست آورد. در دوره‌های ‌کارآموزی باریستا مواردی از قبیل : شناخت انواع قهوه‌ها و تفاوت آن ها، تشخیص قهوه مرغوب از نامرغوب، نسل‌های ‌مختلف قهوه آموزش داده می‌شود. تا یک باریستا به راحتی بتواند طعم‌های ‌متفاوت انواع قهوه‌ها را شناخته و ترکیبی از طعم‌های ‌مختلف ایجاد کند.

یکی از مهم‌ترین مواردی که روی حقوق باریستا تاثیر دارد. توانایی باریستا در ساخت انواع متفاوت نوشیدنی‌های ‌اسپرسوساز است. برای این منظور یک باریستا باید با انواع دستگاه‌های ‌لازم در این حرفه آشنا باشد. تا بتواند انواع دستور تهیه قهوه‌ها را اجرا کند. بنابراین در سرفصل‌های ‌دوره کارآموزی باریستا مواردی از قبیل : آشنایی با دستگاه اسپرسوساز، ایبریک، قهوه ساز، موکاپات، فرنچ پرس و… نیز آموزش داده می‌شود.

برای شرکت در دوره های آموزش باریستا با ما تماس بگیرید.