قهوه اسپانیایی
۰۳
مرداد

قهوه اسپانیایی شعله ور (Flaming Spanish Coffee)

تنوع زیادی در قهوه اسپانیایی وجود دارد، اما معروف ترین آن به همان اندازه که از نظر ظاهری دراماتیک است و در عین حال خوشمزه است. این نوشیدنی بر پایه رم که به عنوان “قهوه شعله ور” نیز شناخته می شود، و روی آتش روشن می شود. اگر قبلا یک نوشیدنی الکلی را روی آتش روشن نکرده اید، در انجام این کار بسیار مراقب باشید.

اول ایمنی: بدون بچه یا حیوان خانگی در آشپزخانه، بدون لباس قابل اشتعال، بدون بطری الکل قابل اشتعال در نزدیکی محل کار، و همیشه به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از گلدان داغ از پیش بند و کفش استفاده کنید – در این مورد، شعله باز در یک لیوان. در دست داشتن یک کپسول آتش نشانی ایده بدی نیست.

اگر شما یک میکسولوژیست باتجربه هستید و با روشن کردن نوشیدنی‌ها راحت هستید، ممکن است بخواهید چراغ‌ها را برای مهمانان خود خاموش کنید تا دید بهتری از این روند زیبا داشته باشند. شما به ظروف شیشه ای مقاوم در برابر حرارت (یا یک لیوان قهوه ایرلندی) و یک کبریت بلند نیاز دارید. آستین ها را بالا بزنید و (در صورت لزوم) موهایتان را به عقب ببندید.

قهوه اسپانیایی شعله ور

آمادگی: 5 دقیقه
پخت: 5 دقیقه
جمعا: 10 دقیقه

مواد لازم  برای کوکتل:

1 تا 2 اونس رام
1 تا 2 اونس لیکور قهوه در دمای اتاق
3 اونس قهوه دم کرده قوی، ولرم

برای شیشه:

2 قاشق غذاخوری آب لیمو
2 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای، یا شکر ادویه دار
دارچین آسیاب شده 1 عدد
1 عدد جوز هندی آسیاب شده

تزیینات:

  • خامه فرم گرفته، یا خامه غلیظ، به مزه، اختیاری است
  • دارچین یا جوز هندی آسیاب شده 1 عدد اختیاری است
  • پوست لیمو، یا پوست پرتقال یا لیمو، اختیاری است
  • تراشه شکلات، یا شربت شکلات، اختیاری است
  • 1 گیلاس ماراسکینو، یا گیلاس براندی، اختیاری

مراحل :

  • مواد را آماده کنید.
  • در فنجان های جداگانه، رام، لیکور قهوه و قهوه دم کرده را اندازه بگیرید و ادویه ها را در دسترس داشته باشید.
  • با استفاده از شکر و آب لیمو، یک لیوان شراب خوری مقاوم در برابر حرارت را لبه بزنید. آب لیمو را در یک کاسه کم عمق و شکر را در ظرف دیگری بریزید. لبه لیوان را به آبلیمو آغشته کنید و سپس در حالی که هنوز خیس است آن را در شکر فرو کنید.
  • رم را در لیوان شراب بریزید.

با دقت زیاد، شیشه را با زاویه 45 درجه کج کنید. با یک کبریت بلند یا فندک، رم را روی آتش روشن کنید و آن را از صورت و موهای خود دور نگه دارید. قبل از اینکه آتش به رام برسد، نترسید – این طبیعی است. لیوان را به حالت عمودی برگردانید و آن را روی یک سطح صاف قرار دهید. اگر از کبریت برای روشن کردن آتش استفاده کردید، کبریت را خاموش کنید. در حالی که دست خود را صاف و رو به پایین به سمت میز قرار دهید، ساقه لیوان را محکم بین انگشتان اشاره و میانی خود نگه دارید. دست خود را به صورت دایره ای حرکت دهید، رم شعله ور را در لیوان بچرخانید تا شکر کاراملی شود. وقتی شکر بیشتر کاراملی شد، جوز هندی آسیاب شده و دارچین را روی نوشیدنی بپاشید. ادویه ها به نوشیدنی طعم می دهند و جرقه های بصری هیجان انگیزی را به تهیه قهوه اسپانیایی شما اضافه می کنند.

به سرعت و با احتیاط لیکور مورد نظر را روی کوکتل بریزید. اگر مایع در ابتدا در حال جوش است نگران نباشید. با اضافه کردن مواد بیشتر خنک می شود. قهوه را اضافه کنید. این نقطه را اضافه کنید لیوان باید دو سوم پر شود.

پس از خاموش شدن آتش، کوکتل شما کامل است. با این حال، می توانید یک یا چند مورد از تزئینات اختیاری را برای تکمیل آن انتخاب کنید.

ممکن است هنوز گرم باشد، پس با احتیاط لذت ببرید.

طرز تهیه قهوه کوبانو

برای گذراندن دوره های آموزش کافی شاپ و آموزش باریستا همین امروز با ما تماس بگیرید